wybielanie zębów

D

Dorka123

Guest
no właśnie... jak w temacie ;) jakie macie zdanie na ten temat i jakie metody uważacie za najlepsze? niekoniecznie najskuteczniejsze, bo bilans strat i zysków wychodzi różnie, więc prosiłabym, żebyście prały pod uwagę rodzaj wybielania, cenę, stan zębów po wszystkim i co Wam tylko przyjdzie do głowy :)
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Też o tym myślałam. Ale podobno przed zabiegiem wybielania trzeba wszystkie ubytki naprawić. A znów po zabiegu można nabawić się nadwrażliwości..
 
D

Dorka123

Guest
no właśnie, tej nadwrażliwości się boję najbardziej, bo i tak mam dość wrażliwe zęby :/
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Past do domowego wybielania jest na rynku bez liku, jednak czy dają efekt... nie mam pojęcia. Szczerze to ja go nie zauważyłam, a zbyt długie stosowanie takich past może doprowadzić do nadwrażliwości i bólu przy jedzeniu. Ściera się bardzo szkliwo!


Jak już to może warto w aptece zapytać o specyfik jakiś?
 

izak

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
słyszałam,że pasta Blanx jest dobra. Do nabycia w aptece.
Wybiela dobrze i ściera szkliwa :)
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Mi wybielanie zębów kojarzy się z próżnością.
 

Dana3161

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Środek do wybielania zębów - goo.gl/KCP0aj
ja to uzywałam no i mam teraz bielsze zęby. Moze nie takie jak po profesjonalnym wybielaniu ale dla mnie efekty sa wystarczające za tą cene.
 
B

Bartoszcze

Guest
Ale taka nadwrażliwość występuje tylko u niektórych pacjentów i pojawia się raczej rzadko. Poza tym tę kwestię powinien ocenić dentysta. Ja jakbym miał wybielać zęby to tylko u mojego stałego dentysty w gabinecie, do którego chodzę od dłuższego czasu (nazywa się Dentestetica).
 

MagdalenkaAu

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=13.5pt]Biel zębów najłatwiej poprawić wybielaniem - jest fajna sieć salonów, mają swoje oddziały w różnych miastach, nazywają się White&Beauty. Wiem, bo sprawdzałam - warto :)[/SIZE]
 

plomyczek34

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
jak się boicie nadwrażliwości to omijajcie z daleka paski.. u mnie to była masakra
wiadomo, u stomatologa najlepiej wybielać zęby tylko z kasą gorzej
z kupnych preparatów polecam białą perłę, teraz jest dostępna kuracja 5dniowa, spróbowałam i nie żałuję,
dużo palę i widoczny jest efekt mniejszego zażółcenia zębów
przed każdym wybielaniem większe efekty da usunięcie kamienia u dentysty
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
zastanawiam sie nad wybielaniem zebow, ale mam nierowny koloryt zebor, w takie jakby paski, nie wiem czy wybielaie ze zrowna czy tylko pogorszy sprawe
 
Z

zderka

Guest
candice90 napisał:
zastanawiam sie nad wybielaniem zebow, ale mam nierowny koloryt zebor, w takie jakby paski, nie wiem czy wybielaie ze zrowna czy tylko pogorszy sprawe
Możesz zawsze spróbować tych delikatniejszych metod wybielania zębów. Jak na przykład za pomocą specjalnej pasty , która zawiera większe stężenie wybielających składników niż te pasty, które są obecnie szumnie reklamowane w telewizji. Chodzi mi tutaj o ten produkt:
http://www.dentway.pl/pasty-wybielajace-zeby/11-profesjonalna-pasta-wybielajaca-zeby-dentway.html

Sama obecnie używam od jakiegoś czasu i jestem z niego bardzo zadowolona. Pasta sprawia,że zęby są o wiele bielsze. Musisz jednak używać jej codziennie ponieważ efekt jest widoczny po mniej więcej miesiącu regularnego stosowania.
 
O

oladobak

Guest
mi blanx nic nie wybielił, myję zęby pastami dla palaczy unikam kawy i mocnej herbaty i nalotu jest mniej, przy wybielaniu największy strach jest własnie o ta cholerną nadwrażliwość :/ może najlepiej udać się do stomatologa i zrobić to profesjonalnie? albo chociaz usunac kamień i wypiaskowac zęby??
 

Marta Bystrzycka

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2016
Posty
14
Punkty reakcji
2
mi pomaga piaskowanie :) ale nie palę, jedyne co to piję dużo czarnej herbaty i soków owocowych. mąż za to wybielał zęby matodą nakładkową. trochę go to wyniosło, ale taki uśmiech jest warty tych pieniędzy :D mówił że tylko trochę go bolały zęby tak w połowie wybielania jak pił coś zimnego, poza tym bez problemu. też miał różne przebarwienia ale teraz nie widać, dentyści naprawdę dobrą robotę zrobili .
 

mamaewa

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
Czy nie wystarczy po prostu dbać o zęby Myć je częściej zwłaszcza po piciu kawy czy herbaty .Czy konieczne jest wybielanie i stosowanie dodatkowej chemii Mało nas trują wokół.A z drugiej strony czy to wygląda naturalnie jak ktoś się uśmiecha i bije taka biel?
 

ankaAwA

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2017
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja chodzę regularnie do dentysty na laserowe zdejmowanie kamienia, używam pasty Blanx i płynu wybielającego Listerine Stay White (moim zdaniem najlepszy płyn wybielający). Efekty oceniam bardzo pozytywnie.
 

ynos89

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Z tego co słyszałem od znajomych zabieg nie jest bezbolesny. Już przygotowanie zębów do właściwego wybielania, czyli usuwanie kamienia i piaskowanie, jest przez wielu pacjentów odbierane jako nieprzyjemne. Nakładanie żelu, naświetlanie światłem czy wkładanie na noc szyn z żelem na zęby samo w sobie nie jest bolesne, chociaż zarówno spanie z wkładkami, jak i siedzenie z wyszczerzonymi zębami przez godzinę nie należy do przyjemności.
 
Do góry