Relacje między subkulturami

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Jak od dawna wiadomosc miedzy subkulturami dochodzi do licznych bojek i tak dalej...
Ale przeciz subkultura nie odzorowuje kazdego czlowieka tak samo..
Dajmy na to ze hiphoper spotka na drodze metala.. obaj zaczna sie wyzywac a przeciez sie nie znaja.. dla mnie to kompletny bezsens.. dlaczego ludzie nie potrafia odroznic subkultury od charakteru.. to jakiej muzyki slucham i jak sie ubieram - owszem to jest odwzorowanie czesci mojego charakteru, ale nie calego mnie..
Mysle ze to dosc dobry temat do dyskusji... :)
 

Rzeznik

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
242
Punkty reakcji
1
Mysle ze to dosc dobry temat do dyskusji... :)
Myślę, że oklepany. Odpowiedź jest prosta: jak by się ktoś nie ubrał i czego by nie słuchał to IQ mu nie zmieni. Debile się wszędzie trafiają. Niektóre subkultury są bardziej tolerancyjne z założenia, ale i tam się zawsze znajdzie jakaś szumowina.
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
bycmoże oklepany, ale zawsze aktualny i na czasie...
szumowiny sa wszedzie, ale nie chodzi mi o to jak golnie postrzegane sa poszczegolne subluktury tylko o nienawisc miedyz nimi, np o wrogosc sk8 do dresow czy cos w tym stylu ....
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A bo już tak zaczęli nasi przodkowie i my dalej kontunujemy ich pasje... lol :D tak już jest, niec więcej do dodania
 

..::NieznajomA::..

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
basia2b podpisuję sie pod tymi słowami...
Tutaj nie chodzi o charaktery i osobowości danych osób, lecz o kreowanie jednej wspólnej ideologii...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ideologię? A czy w "ideologii" metala czy skeata jest niszczenie siebie nawzajem? W ideologii skinów jest tępienie Judaistów czy Punków, ale metale czy skaeci (zresztą pozbawieni głębszej ideologi) nie mają takiej w założeniu.

A w/g mnie tutaj chodzi o dwie sprawy, stereotypy i nietolerancje, koniec kropka. Ten sam temat już istnieje pod inną nazwą czyli "tolerancja (lub podobnie)".
 

..::NieznajomA::..

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
Berials chyba źle mnie zrozumiałes...
Ideologia - nie chodzi mi o niby pewne "podpunkty", które nakazują stanowczo tępić inne subkultury... Używając słowa ideologia miałam na myśli kreowanie odmiennych poglądów na otaczający nas świat przez dane grupy ludzi...
Kontrast! Kontrast poglądów!

Ale fakt faktem, że poniżanie i nietolerowanie odmiennych ideologii jest stereotypem i każdy ma tego świadomość...
Ale pytanie brzmi:"Skąd owe stereotypy się wywodzą?|
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Zabrze
Dlatego, bo ideologia jednej subkultury gryzie się z drugą.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Bo skini dresy itp chca atak klonow zrobic, im nie pasuje jak cos wyglada innaczej niz oni. Wiec dla zasady nie nalezy ich tolerowac
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Tylko, że brak szacunku i tolerancji swoje korzenie ma właśnie w ideologii.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Słucham rocka, nieraz ubiorę glany, ale nikt się z tego powodu ze mnie nie śmieje,
więc trudno mi powiedzieć.. Zazwyczaj biorę pod uwagę moje doświadczenie,
żeby się wypowiedzieć, patrzę najpierw na moją sytuację, tak łatwiej mi osądzić.
Ale rzeczywiście, to nienormalne, że niektórzy hiphopowcy nie lubią metalów i odwrotnie.
Tak nie powinno być. Ludzie mają być tolerancyjni względem siebie, a nie tępić się nawzajem!
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Vardamir
I popieram..
Oni wszyscy chcą być tacy sami w tych swoich śmiesznych czapeczkach z daszkiem i w dresach :/
A jak ktoś okaże więcej rozumu i będzie inny, mądrzejszy to już na niego atakują i człowiek ma przerąbane..
A niby metale są nietolerancyjni :p
Pf.. Bzdura..
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Metale, których spotkałam są tolerancyjni i mili.
Natomiast hiphopowcy poza techno i hip-hopem świata nie widzą, patrzą tylko na swój czubek nosa. Nie mówię, że wszyscy, ale ci, których spotkałam. Różnica jest.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Metale z Rockowcami i punkami latwo sie porozumiewaja, zazwyczaj, wzgledem braku sensu wojny subkultur, jakis sens jest, czlowiek sie nie nudzi idac ulica (czasem to cuzje sie jak Frodo ktory dotarl do Mordoru)
mam pytanie, jak to jest miedzy metalami a gothami? ;] slyszalem ze tu tez miloscia czasem do siebie nie palaja :D osobiscie nie mialem sie jak przekonac, bo gothow tylu w zycie widzialem co kilak gothek na ulicy ( o ich stosunku do mnie nie moglem sie przekonac bo nie mam w zwyczaju zagadywania do nieznajomych dziewczyn, a i te wygladem jakos nie zachecaly do siebie :p)
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
mi sie wydaje ze tak bylo kiedys nawet moj brat mial taka akcje ale w tych czasach juz raczej takie cos sie nie zdaza chyab ze trafia sie jacys pseldo co wydaje im sie ze musze walcyzc z innymi subkulturami co jest dla mnie totalna zenada niech kazdy sie ubiera jak chce i slucha co chce
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Jak od dawna wiadomosc miedzy subkulturami dochodzi do licznych bojek i tak dalej...
Ale przeciz subkultura nie odzorowuje kazdego czlowieka tak samo..
Dajmy na to ze hiphoper spotka na drodze metala.. obaj zaczna sie wyzywac a przeciez sie nie znaja.. dla mnie to kompletny bezsens.. dlaczego ludzie nie potrafia odroznic subkultury od charakteru.. to jakiej muzyki slucham i jak sie ubieram - owszem to jest odwzorowanie czesci mojego charakteru, ale nie calego mnie..
Mysle ze to dosc dobry temat do dyskusji... :)

To dlatego ze w subkulturach są dzieci, które nie wykształcily (nie odkryły) jeszcze swojego ja. Subkultury są synonimem gówniarstwa i podążania za innym bez własnego ja. Z tego sie wyrasta ZAWSZE.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nuworld jak zwykle sam sie gowniarstwem popisujesz, i gwarantuje Ci ze nie zawsze sie wyrasta, a przyklad miesza pare pieter pode mna. jak zwykle starasz sie madrze powiedziec a nic Ci nie wychodzi
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Gothów nie miałam przyjemności spotkać jeszcze.
Ja słucham gothicu, myślę tu o Evanescence, moim ulubionym zespole, jak widać po avatarze, ale czy czuję się gothem? Chyba nie :)
 
Do góry