Opinie o Cilest.

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
lekarz zapisal mi wlasnie te tabletki. .. ale nie zrobil zadnych badan, cytologii.. niczego:/ myslicie ze nic mi po nich nie bedzie skoro tak zoribil? (dobra glupie pytanie, skad mozecie wiedziec jak nawet ja nie wiem, i on pewnie tez :D ) ale tak ja mam pytanie dziewczyny,, jakie objawy u siebie obserwujecie po tych tabletkach? chudniecie tyjecie? moja kumpela po miesiacu sporo przytyla. nie ukrywam ja tez bym chciala.. a jak bylo po wzieciu kilku pierwszych tabletek? jakies mdlosci? bole glowy? chcialabym wiedziec zeby nie latac potem po lekarzach... i po jakim czasie wam przeszlo? ooo.. i bede zadowolona :)
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Hehehe... ile pytań, ale ciężko na nie odpowiedzieć, bo każdy reaguje inaczej, ja na początku brania tabletek miałam tylko bóle brzucha, które przeszły po drugim opakowaniu i to tyle :)
Odkąd biore tabletki (yasmin) schudłam 5 kilo bez żadnych diet, nie wiem czy to wynik tabsów...
Koleżanka bierze cilest i nei przytyła po nich, czuje sie dobrze, a jak Ty zareagujesz to sie dowiesz jak weźmiesz :p
 

Mariczka18

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
33
Punkty reakcji
0
heh ja biorę już 8 miesięcy tabletki NOVYNETTE i hmm jestem zadowolona :)
Co do tego jak reagował mój organizm.. <ale uprzedzam, że miałam zrobieone wszystkie specjalistyczne badania zanim ginekol przepisał mi tabsy > przez prawie cały miesiąc miałam plamienia... Ale to norma bo organizm musi się "wyczyścić" przed działaniem hormonów... Aby móc działać trochę bardziej mechanicznie niż go natura stworzyła heh :D
Także jeszcze ewentualnie bóle głowy ale to .. niekoniecznie musi być od tabletek :)
JEstem zadowolona :) Jestem bardzo szczupłą dziewczyną i w sumie przydałoby się przybrac kilka kilogramów.. LEcz nic :) Jem jak szalona :) A w wadze tego nie widać :) Heh :)
Jeśli ktoś ma jakieś pytanka to śmiało pisać :)

Pozdrawiam :*
 

markotka

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
a ja mam takie pytanie.. czy mozna dostac tabletki juz na pierwszej wizycie u ginekologa?? czy badanaia sa konieczne? bo widze margoli sie "upieklo"... ;)
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No teraz nie każdy lekarz ginekolog wysyła na specjalistyczne badania przed przepisaniem tabletek antykoncepcyjnych. Ja sobie poszłam sama zrobić badania krwii itp. i poszłam od razu do lekarza ogólnego i mi to tak wypisałą te skierowania bo wyspisała, ale powiedziałą, ze one nie sa konieczne jeżeli jestem zdrowa....
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Napewno badanie na krzepliwość krwii (bo estrogen zagęszcze krew), badanie wątroby, ogólne badanie krwii, napewno musisz mieć zdrowe jelita i żołądek (no i badanie ginekologiczne, usg, itp - no ale to standard). Tak to nie wiem te są chyba najważniejsze, niech sie wypowiedzą te co robiły te badania. Bo ja to ogólnie przy tabsach zbadałam se wątrobe, krew i wyniki były bardzo dobre, no i łykam sobie tez witamine B6, tak miesiąc biore i miesiąc przerwy robie, bo tabletki anty ją niszczą w organizmie :)
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
nmooooooo..... dzis czas wziac pierwsza tabletke... <_<

jak myslicie o jakiej porze byloby najbardziej optymalnie? o 21 to zapewne nie mam mnie w domu a o 22 juz spie :Dwiec?a wstaje bardzo wczesnie, wracam z pracy o 15... o 16 mam obiadek... wlasnie czy trzeba cos jesc zanim weznie sie tabletke?? bo nie dostalam ulotki <_< glupia baba z apteki :cenzra: to jak myslicie?? :D bo ja chyba postawie na 17 :)
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
posilki chyba nie maja nic do przyjmowania pigułek. wybierz taka porę, która bedzie odpowiednia kazdego dnia, takze w weekendy. Podobno dobrze powiazać sobie branie leku z jakąś czynnością np. jeśli jesz o stałej porze lub jeśli codziennie o tej samej godzinie wykonujesz jakaś inna czynność, to bierz pigułki po lub przed tą czynnoscią. Ja wybrałam późny wieczór na przyjmowanie tabletek, ponieważ np. nigdy nie wstaję dzień w dzień o tej samej porze, wiec bez sensu u mnie byłoby branie tabletek rano.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Tylko obzarstwo ma wpływ na tabletki, bo sie wtedy ciężko wchłaniają, ale to takie naprawde najedzenie sie, ze ruszać sie nie idzie :p przy tabletkach anty nie ma żadnego przymusu, żeby je jesc przed, po albo w trakcie posiłku, ale moim zdaniem to kipeski pomysł jesc tabletki na pusty żoładek na przykład, zresztą odnosi się to do większości tabletek :)
Więc ja biore tabletki o 15, rano nie biore bo jakby mi sie tak zaspało albo nie wiadomo co jeszcze, a wogóle jak jestem na uczelni to potem moge zapomnieć, wieczorem tez nie biore bo chodze na treningi, a w weekedny wychodze i też o tym potem mi sie nie chce już myśleć ;)
Tak na marginesie jak mogłaś nie dostać ulotki, ona jest strasznie wazna, ja mam w portfelu swoją ulotke zawsze :D one sa przecież oryginalnie zapakowane z tabletkami...
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
no jednak moja nie byla.. bo ja dostalam tylko listek a nie cale opakowanie..widac pani magister nie zna sie na rzeczy ... <_<

ej misie. . . a ja mam takie pytanie... bo wy bierzecie juz te tabletki troche czasu i wiecie mniej wiecej co i jak z wami bylo... sluchajcie... wiem ze to dopiero trzeci dzien mojej "kuracji" ale czy wy tez mialyscie takie dziwne wrazenie "napiecia" piersi? :/ bo mnie sie wydaje ze sa takie eee... jak to powiedziec.. sztywne? nie to zbyt mocno powiedziane no takie... dziwne :/ bardzo jedrne sie zrobily i troche stercza... zupelnie przeciwnie niz przedtem.. a no i wokol brodawek zrobily sie takie otoczki jasniejszego koloru ... dobra motam juz.. ale zrozumcie mnie... :D ale mialyscie cos podobnego?? no a tak poza tym to mam jeszcze uczucie tzw. "ciezkich" nog.. ale mam nadzieje nic im nie bedzie...
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
no jednak moja nie byla.. bo ja dostalam tylko listek a nie cale opakowanie..widac pani magister nie zna sie na rzeczy ... <_<
Ja bym poszła do innej apteki, przecież tak nie można...

A co do Twojego problemu to akurat może u Ciebie występują takie sutki uboczne, które Ci powinny minąć jak organizm sie przystosuje do tych tabletek. U każdego mogą występować inne skutki. A jeżeli Cie to martwi to skontaktuj sie z lekarzem. To jeżeli chodzi o piersi.

A co do nóg to w sumie może i to też jest skutek uboczny, ale to może być zwiazane ze złym krążeniem tez, nie wiem, może sie myle, najlepiej zapytac lekarza.
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
nom masz racje... moje krazenie troche szfankuje... ale lekarz powiedzial ze z cilestem problemu nie bedzie bo jest niby "delikatny"... cekawa jestem co wyniknie z tych skutkow ubocznych... a wlasnie a co to jest "sylwetka estrogenna" ?? bo za cholere nie pojmuje :/ wie ktos? bo tak bylo gdzies w neci napisane ze wlasnie u kobiet z tego typu sylwetka cilest powoduje tycie... oooojjj mnie by sie to przydalo i to baardzo!!
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Hmmm, kurde kłociłabym sie z tym Twoim ginekologiem, ze cilesty sa delikatne... :/
Należa tak jak Logest, Harmonet, Minulet, Femoden, Marvelon, Mercilon, Novynette do III generacji tabletek, a w ta generacja ma wiekszy negatywny wpływ na krązenie krwi. Wprawdzie jest mniejsza ilość hormonów w nich, ale to powoduje, ze sie nie tyje, nie ma zmian nastrojów itp, ale na układ krążenia to wpływają.
Nie znam sie aż tak na tym, ale II generacja tabletek ma mniejszy negatywny wpływ na układ krążenia i wiem, że zwiększają apetyt często, do II generacji należą Microgynon 21, Rigevidon, Stediril 30, Tri Novum.
Mam nadzieje, że dobrze to ujęlam :D możesz porozmawiać z lekarzem, bo jeżeli już przy pierwszym opakowaniu czujesz, ze masz zmeczone nogi to lepiej to kontrolowac (no chyba, że Ci to przejdzie po pierwszyma albo drugim opakowaniu), a bolesność piersi Ci przejdzie, bo to częsty skutek uboczny.
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
a czy z nimi cos sie dzieje? takie pytanie.. moze urosna... ? troche? ciupek? :D :p hehe dobrze by bylo... a swoaj droga to ja na tematy Microgynonu 21, Rigevidonu i Stedirilu 30 slyszałam rozne "plotki" ze sa ponoc bardzo szkoldliwe.. strasznie wyniszczaja organizm powoduja w wiekszym stopniu bezplodnosc niz cala reszta i takie tam inne... no ale na pewno sa o niebo tansze od pozpstalych...

aha a co do moich nog.. to problemy z nimi zaczely sie kiedy poszlam do pracy... czyli stosunkowo niedawno.. bo 3 miechy temu :( stoje na nich prawie cale 8 godzin i jak wracam do domu to juz mi sie ruszac nie chce i wogole masakra zyly mi strasznie wylazly i wogole :( buuu.... :beczy:
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Jakbyś sie uparła to o każdych tabletkach znajdziesz takie negatywne opinie, ze szkoda gadać. To indywidualna sprawa jak organizm przyjmie tabletki, jednej dziewczynie te zaszkodzą, druga bedzie zachwycona :) Jak ja czytałam niektóre opinie o yasmin to aż mi włosy dęba stanęly, ale ja je dobrze toleruje i jestem zadowolona :)

A co do Twoich nóżek, to może poprostu są zmęczone z pracy, a nie tabletek... staraj sie nie stac na nich sztywno, tylko np. co jaksi czas se stawaj na placach, albo troszke spaceruj i kup sobie jakiś żel kasztanowy do nóg, moja mama używa żel kasztanowy bo też ma problemy z nogami. Lepiej teraz zapobiegac niż potem leczyć.

Acha i jak przychodzisz do domu i odpoczywasz to nóżki do góry :) podłóż pod nie poduszki, a jak siedzisz na krześle to sobie je połóż na drugim krześle :)
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
taaa... mam tam jakies zele ale guzik daja :( zadnej ulgi :( a moja praca niestety nie pozwala mi na robienie jakichs wygibasow albo uzadzanie sobie spacerkow :( kicha ... mama problem :( a co do zwiazku cilestu z moimi nozkami to hmm... wiesz biore je jednak po 21... i jednak czuje jak sie robia takie "ociezale" i wogole... sztywne jakies... :/ no nic bede je brac do konca opakowania... a potem pojde do lekarza bo teraz niestety nie uda m isie do niego wbic przez nastepne tygodnie :(
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
MOja mama stoi w sklepie po 9 godzin i jakos tam czasem se wstanie na palcach i jej to nie przeszkadza, troche te nogi rozruszac trzeba poprostu, no ale w sumie nie wiem gdzie Ty pracujesz i moze rzeczywiście nie możesz tak cudowac. No to w takim razie idxź do lekarza, to opakowanie i tak lepiej dokończ bo przerywac ich w połowie listka raczej nie można, a lekarz potem Ci juz powie co i jak :)
 
Do góry