Najlepszy film dokumentalny

adelheid

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że kiedyś więcej powstawało filmów dokumentalnych. Ja bardzo lubiłam je oglądać czasem dla od miany od filmu fabularnego. czasem są dużo ciekawsze i dużo bardziej uderzające. Jakie są najlepsze filmy dokumentalne jakie oglądaliście? Chodzi mi zarówno o polskie jak i zagraniczne.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Bardzo mało filmów dokumentalnych widziałem, ale podobał mi się: "Spotkania na krańcach swiata". Dokument Herzoga ( a więc uznanego reżysera filmów również (a może nawet głównie) fabularnych) o Antarktydzie. Dobra rzecz.
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Ostatnio oglądałem dobry dokument o jednym z tych samolotów, które padły ofiarą ataków 11 wrześnie, niestety tytułu sobie nie przypomną. Z polskich to cenię twórczość Morawskich, podejmują trudne, ale ciekawe tematy, jak np. "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym", teraz widziałem, że wychodzi ich nowy film "Czekając na sobotę", myślę że jest wart uwagi, zwiastuny są mocne http://www.hbo.pl/video/czekajac-na-sobote-zwiastun-2_1204
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
jesli dokumentem mozna nazwac filmy cejrowskiego "boso przez swiat" to z polskich ostatnich ten mi sie podoba. z zagranicznych lubie i shouldn't be alive i film z tym gosciem ktory rpbi wszystko zeby zginac, je padliny, pije mocz slonia, skacze do wodospadu itd. nie pamietam jaki to byl tytul
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Polecam 'This Film Is Not Yet Rated', film ukazujący naga prawdę o MPAA. Na prawdę wartozobaczyć :eek:k:
 

kreator007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Lubię bardzo filmy dokumentalne. Ostatnio na Discovery World jest taka seria Seryjni mordercy. We wtorki o o 22.30 można to zobaczyć.
 

ospa

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Najlepszy jak najlepszy ale mnie trochę przerażający film o cierpieniu zwierząt w cyrku.Zwierzęta te są porywane, hodowane w niewoli i zmuszane do nienaturalnych zachowań a nawet ranione. Warto obejrzeć. Tytuł filmu to "CYRK – rozrywka za cierpienie". Znajdziesz go na filmin.pl.
 

cocoRose

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
polecam nie tyle film, co serię - Wielkie migracje. oglądałam to wczoraj na national geographic i program zrobił na mnie duże wrażenie. przede wszystkim były przepiękne zdjęcia zwierząt i przyrody. i bardzo spodobała mi się również muzyka. w niedziele o 21.00. warto zobaczyć :)
 

lenirek

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2009
Posty
58
Punkty reakcji
0
Miasto
z lasu...
Ja również polecam wspomniany tu już dokument Herzog'a "Spotkania na krańcach świata" oraz nagrodzony oscarem "Człowiek na linie" - dla mnie wybitny i porywający.
 

hylo-for99

spolegliwy
Dołączył
10 Październik 2007
Posty
675
Punkty reakcji
16
Miasto
Polska Południowa
Wydaje mi się, że kiedyś więcej powstawało filmów dokumentalnych. Ja bardzo lubiłam je oglądać czasem dla od miany od filmu fabularnego. czasem są dużo ciekawsze i dużo bardziej uderzające. Jakie są najlepsze filmy dokumentalne jakie oglądaliście? Chodzi mi zarówno o polskie jak i zagraniczne.

filmy dokumentalne ... wszystkie z Discovery - uwielbiam je .... ->np; takie ....
 

ospa

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Seryjni mordercy są również dostępni na www.filmin.pl

jesli dokumentem mozna nazwac filmy cejrowskiego "boso przez swiat" to z polskich ostatnich ten mi sie podoba. z zagranicznych lubie i shouldn't be alive i film z tym gosciem ktory rpbi wszystko zeby zginac, je padliny, pije mocz slonia, skacze do wodospadu itd. nie pamietam jaki to byl tytul
Filmy Wojciech Cejrowskiego "Boso przez świat" są dostępne na www.filmin.pl
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Odświeżam temat.
Z filmów dokumentalnych polecam przede wszystkim Arizonę i Szczurołapa. Słyszałam też dużo dobrych opinii o Wyroku na życie, ale nie ogladałam, dopiero dziś zobacze, bo ma leciec na HBO2 w ramach festiwalu dokumentów.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Rozbitkowie" i "Czekając na Joe" - dwa filmy o wypadkach w Andach. Robią niesamowite wrażenie.
 

kahuna210970

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
131
Punkty reakcji
2
Wiek
53
Miasto
Warmia i Mazury
Money As Debt I i II ( Pieniądze jako dług)
Dwa filmy na temat czym są obecnie pieniądze.
Dają do myślenia, po obejrzeniu ich zacząłem baczniej przyglądać się rzeczywistości jaka nas otacza,
i był jeszcze jeden chyba - Mistrzowie pieniędzy.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Mnie teraz strasznie sie spodobał dokument Miliard Szczęsliwych Ludzi.Jeszcze sa powtórki na HBO ,wiec jesli ktoś nie widział to bardzo polecam. A dokument traktuje o tym jak to Bayer Full rozkręca swoją karierę w Chinach ;)
 

Scott Belsey

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polecam :

Earthlings - zmienił moje życie.

Inside Job - nagrodzony Oscarem dokument o tym jak powstał obecny kryzys finansowy.

No end in sight / Chmury nad Bagdadem - nominowany do Oscara, o wojnie w Iraku, bardzo ciekawy.

Home s.o.s - o tym jak człowiek niszczy ziemię. zdjęcia w tym filmie są przepiękne.

Świat według Monsanto - francuski dokument o amerykańskiej firmie i żywności genetycznie modyfikowanej.

Food Inc. / Korporacyjna żywność - o tym, jak trują nas korporacje swoim "jedzeniem".

Fuel - o kończącej się ropie naftowej i możliwościach jej zastąpienia ekologicznymi paliwami. Narrator irytujący, ale dokument świetny.
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Polecam Polskie mało znane dokumety niszowe takie jak: Nocna zmiana, Towarzysz Generał, Inka, Śmierć Rotmistrza Pileckiego. To nie tylko wysokiej klasy produkcje dokumentalne lecz także pewne przesłanie historyczne, ideowe i morlane. Powiny to być obowiązkowe pozyje do obejrzenia w szkole !
 
Do góry