Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

ekologiczne domy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 Guest_Arowana14_*

Guest_Arowana14_*
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 11:25

Myślę, że przydomowa oczyszczalnia ścieków byłaby świetnym pomysłem (bardziej ekonomicznie na przyszłość i lepiej dla środowiska), no ale zawsze można zbudować chociażby szambo ekologiczne. Znam fajną firmę, która zajmuje się właśnie takimi zleceniami. Mają zarówno szamba jak i oczyszczalnie (ja akurat zamawiałem oczko - no i jestem w 100% zadowolony). Rzadko można spotkać profesjonalną firmę, zwykle wszystkie odwalają fuszerki. Tutaj jednak mogę Wam zagwarantować, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. A mówię o firmie NARO. Pewnie część osób tutaj ją zna, bo to profesjonalna i dość rozpoznawalna firma na rynku. No i słynie z ekologicznego podejścia. A to ostatnio jest jak najbardziej na modzie. Firma ma też stronę internetową, więc możecie się zapoznać z dokładniejszymi informacjami nie wychodząc. Tutaj macie adres: szamba-baseny.com.pl
  • 0

#42 kapijan

kapijan

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 październik 2012 - 00:37

zapraszam do odwiedzenia strony www.ecoeden.pl dowiecie sie wiecej na temat budowy inteligentnego domu pasywnego :)

Użytkownik kapijan edytował ten post 24 październik 2012 - 00:37

• 0

#43 maciek_krk

maciek_krk

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 październik 2012 - 21:24

Interesuje się tematem budowy eko domu, bo się do takiego przymierzam. Planuję też skorzystać z rządowych dopłat na kredyt pod właśnie budowę eko domu. Myślę o zintegrowanym ogrzewaniu, czyli solary-kominek-pompa ciepła-integrator z Makrotermu (schemat jak to wygląda http://www.makroterm.pl/images/flash/zo_animacja.swf).
http://www.makroterm...ne-ogrzewanie Ma ktoś może lub też myśli o kupnie?

Użytkownik maciek_krk edytował ten post 29 październik 2012 - 21:25

• 0

#44 pinkflaming

pinkflaming

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 00:38

Wg mnie podstawą jest solidne ocieplenie domu, najlepiej (idąc za ciosem ekologii) z jakiegoś ekologicznego domu. To już wielki krok do sukcesu
  • 0

#45 ketlin

ketlin

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 13 listopad 2012 - 02:05

Masz na myśli ocieplenie domu wełną ekologiczną, a nie styropianem? To jest bardzo dobry pomysł, warto zawsze podążać za duchem ekologii. A skoro jesteśmy już przy tym temacie... Gdy szukałem informacji na temat wełny ekologicznej, znalazłem info o ciekawej akcji ekologicznej: https://www.facebook...aEKOSZKOLA/info Zorganizowano ją w celu wyremontowania szkoły w Chechle i być może zostaną wyremontowane następne szkoły...
  • 0

#46 annnaaa

annnaaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 10:40

temat popularny na zachodzie? Myślę, że u nas również coraz bardziej. Wystarczy popatrzeć na strony z projektami domów. Znajdziemy mnósto projektów eko, pasywnych, energooszczędnych. Murator w swojej ofercie umieścł kilkanaście takich projektów więc to chyba może świadczyć o popularności tego typu domów.

projekty domów energooszczędnych

Poza tym pinkflaming ma rację: warto postawić na solidne ocieplenie budynku i poźniej nie liczyć strat a zyski ;)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 annnaaa

annnaaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 09:55

myślę, że ekologiczne domy to przyszłosć w budownictwie. Polecam zapoznać się z tymi tematami: ekologiczne rozwiązania
  • 0

#48 Maxio99

Maxio99

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 23:01

Warto jeszcze minimalizować zużycie energii elektrycznej. Żarówki LED (zarówno te zewnętrzne i wewnętrzne) pomogą trochę zejść z kosztów.
No i sprzęt AGD A lub A+ też redukuje wydatki.
  • 0

#49 markk

markk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 11:28

Ja jestem teraz na etapie budowania domu a konkretnie na wybieraniu projektu. Zastanawiam się nad budowa bardziej ekologicznego domu według projektu http://www.archeton....1021_opisogolny i teraz pytanie z jakiś źródeł energii odnawialnej skorzystać ?? oczywiście myślę nad kolektorami słonecznymi ale słyszałem też, że można odzyskać wode deszczową i wykorzystać ją np do spuszczania wody w wc.
  • 0

#50 joaja2

joaja2

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 18:40

Generalnie jestem za ekologią, urządzając dom czy mieszkanie warto zastosować ekologiczne rozwiązania przy zakupie sprzętu lub urządzając łazienkę, szczególnie zainteresowało mnie połączenie umywalki z toaletą, a wy co o tym myślicie?
  • 0

#51 BandaiWanda

BandaiWanda

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 21 luty 2013 - 13:02

Eko domy, to takie, które zużywają jak najmniej energii, podstawa to chyba ocieplenie, teraz jest moda na używanie do tego celu wełny mineralnej z naturalnych surowców. Zauważyłam tez , ze coraz więcej domów ma zamontowane kolektory słoneczne, albo zbiorniki na deszczówke, które pozawalają odzyskać wodę opadową np do WC, czy prania. Podobnie jest z przydomowymi oczyszczalniami ścieków - te najlepsze pozwalają na odzyskanie zużytej już w gospodarstwie domowym wody - wykorzyutsauje się ją potem np. do podlewania ogrodu.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#52 eddekk

eddekk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 10:56

dlatego warto już podczas planów budowy zastanowić się jakie rozwiązania zastosować żeby tę energię zaoszczędzić, czasami duże straty są w bezsensowym umieszczeniu np. źródeł światła czy ustawieniu sprzętów.
  • 0

#53 grzechuu1990

grzechuu1990

kawopijca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 11:12

dlatego warto już podczas planów budowy zastanowić się jakie rozwiązania zastosować żeby tę energię zaoszczędzić

A dlatego, żeby uniknąć późniejszego kucia ścian i tynków w celu ułożenia nowej instalacji elektrycznej bądź rur.

czasami duże straty są w bezsensowym umieszczeniu np. źródeł światła czy ustawieniu sprzętów.

Źródła światła zawsze można wyłączyć. A co masz n a myśli przez stwierdzenie bezsensowne ustawienie sprzętów?
  • 0

#54 Flyer1

Flyer1

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 14:57

Ekologia to racjonalne zużywanie zasobów energetycznych, jeżeli chcemy więc mieć ekologiczny dom należy zadbać o jego właściwości energetyczne.

Na etapie budowy powinno się więc wymurować dom w technologii, która zapewni najniższy współczynnik przenikania ciepła przez ściane. Obecnie najniższy współczynnik przenikania ciepła z dostępnych materiałów posiada beton komórkowy od rodzimego producenta Termalica. Przez wymurowanie ścian z tego materiału można mieć ściany o wsp. U = ok 0,2 W/m2K i jest to ściana jednowarstwowa, zatem czas wybudowania także jest bardzo krótki.

• 0

#55 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2016 - 18:51

Wg mnie podstawą jest solidne ocieplenie domu, najlepiej (idąc za ciosem ekologii) z jakiegoś ekologicznego domu. To już wielki krok do sukcesu

zgadzam się, do tego dodam szczelne dobre okna i juz oszczednosc na ogrzewaniu jest duza. Ja do tego ogrzewam gazem a nie węglem. Na dachu będziemy montować solary, to juz postanowione, zaplanowalismy to na czerwiec. Na zewnatrz mam kompostownik i beczke na deszczówkę, to do ogrodu, w domu segreguję śmieci itp. Ja równiez jestem zdania, ze ekologia to przyszlosc, szkoda tylko, żeby miala jakiś wymiar, przydałoby się by dołączyło do takiego myslenie większosc ludzi

• 0

#56 Guest_malgorzatakonik_*

Guest_malgorzatakonik_*
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:14

Chcemy, aby nasz dom był ekologiczny, szukamy również odpowiedniego dostawcy gazu LPG, bo działka nie ma dostępu do gazu ziemnego. Przeprowadzamy się z Warszawy kawałek za. Więc chcemy mieć typowo nowoczesny - ekologiczny dom.

• 0

#57 Guest_annabela_*

Guest_annabela_*
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2016 - 19:16

ogrzewanie zgadza sie to chyba najwieksza inwestycja jesli chodzi o ekologię, warto sie zastanowic jakie wybrac, ale to juz moim zdaniem na etapie planów, do tego mozna robić jeszcze wiele innych rzeczy by nie szkodzić środowisku

• 0

#58 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 27 maj 2016 - 11:54

tak, myśmy się na gaz  zdecydowali już na etapie budowy, bo wiedzieliśmy, ze gazociągów nie ma w pobliżu jeszcze (powiedziano nam w gminie, ze ok. 3-5 lat trzeba będzie poczekać). Małgorzata wiec jesteś w podobnej sytuacji jak moja.

• 0

#59 sedzia dred

sedzia dred

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 96 postów

Napisano 30 maj 2016 - 19:12

myślę, że w kontekście ekologii istotny jest dobry montaż drzwi i okien, brak mostków termicznych - w takim domu straty ciepła są nawet o 20 procent mniejsze. Czy to nie jest proekologiczne? :-)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#60 grzechuu1990

grzechuu1990

kawopijca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 08:25

Warto pamiętać, że ekologiczne ogrzewanie z reguły nie idzie w parze z oszczędnościami. Ostatnimi czasy często słyszę stwierdzenje, że darmową energia to najdroższa energia ;)
Oczywiście technika idzie do przodu.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0