Suszarki bębnowe do ubrań - z czym to się je?

taka_tuka

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2008
Posty
146
Punkty reakcji
1
Miasto
kraków
Czy ktoś z Was ma takie cudo w domu? Chodzi oczywiście o taką suszarkę na prąd, do której wsadza się mokre rzeczy i wyjmuje suche :D
Czy warto mieć taką suszarkę w domu? Czy niszczy ubrania? Czy zżera dużo prądu? Może polecicie jakąś konkretną? Zastanawiamy się nad kupnem, bo to może być wygodne... Ale raczej nigdy nie miałam do czynienia z takimi urządzeniami.
 

liste

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2010
Posty
14
Punkty reakcji
2
Mam suszarkę bębnową w domu i nie wyobrażam sobie, że mogłabym żyć bez niej :) Moja ma m.in program odświeżający, dzięki któremu oszczędzam na praniu i programy chroniące przed zagnieceniami, przez co mogę wiele rzeczy po prostu założyć od razu na siebie. Nawet koszule.
Jeśli masz jakieś pytania - polecam forum o suszarkach: http://electrolux.o2.pl/
 

taka_tuka

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2008
Posty
146
Punkty reakcji
1
Miasto
kraków
Mam suszarkę bębnową w domu i nie wyobrażam sobie, że mogłabym żyć bez niej :)

A możesz napisać jaką konkretnie suszarkę posiadasz?


Moja ma m.in program odświeżający, dzięki któremu oszczędzam na praniu i programy chroniące przed zagnieceniami, przez co mogę wiele rzeczy po prostu założyć od razu na siebie. Nawet koszule.
Jeśli masz jakieś pytania - polecam forum o suszarkach: http://electrolux.o2.pl/

Na czym polega ten program odświeżający i chroniący przed zagnieceniami?
 

liste

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2010
Posty
14
Punkty reakcji
2
A możesz napisać jaką konkretnie suszarkę posiadasz?
Na czym polega ten program odświeżający i chroniący przed zagnieceniami?


Mam suszarkę Iron Aid Electrolux z programami parowymi, i właśnie program odświeżający i ułatwiający prasowanie to niektóre z programów parowych. Do programu "odświeżanie" wkładam zazwyczaj ciuchy, które są czyste ale np. przesiąkły dymem z papierosów w knajpie, albo długo leżały w szafie. Program pozwala m.in pozbyć się niemiłych zapachów.
Używam też programu "łatwe prasowanie", dzięki któremu rzeczy po wysuszeniu nie są pogniecione, a niektórych wogóle nie muszę prasować. I po prawie każdym programie suszącym włącza się program chroniący ubrania przed gnieceniem, więc jeśli rzeczy trochę dłużej poleżą w suszarce, to im się nic nie dzieje. Koleżanka miała pralkosuszarkę, w której był program łatwe prasowanie, ale polegał on na tym, że po prostu pranie nie suszyło się do końca. W mojej suszarce electrolux łatwe prasowanie polega na czymś innym, więc jeśli będziesz chciała suszarkę z taką funkcję, dowiedz się dokładniej na jakiej zasadzie działa.
 

taka_tuka

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2008
Posty
146
Punkty reakcji
1
Miasto
kraków
Mam suszarkę Iron Aid Electrolux z programami parowymi, i właśnie program odświeżający i ułatwiający prasowanie to niektóre z programów parowych.

Czyli masz taką:
http://electrolux.pl/Products/Pralnictwo/Suszarki/Suszarki_z_funkcj%C4%85_pary/EDI97170W
Te programy parowe wyglądają nieźle, nie znalazłam takich w innych suszarkach ;) Podoba mi się jeszcze ta z pompą ciepła Heat Pump:
http://electrolux.pl/Products/Pralnictwo/Suszarki/Suszarki_z_pomp%C4%85_ciep%C5%82a/EDH97980W
Suszy w niskich temperaturach i jest energooszczędna... Czyli znacznie tańsza w użytkowaniu.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ja zastanawiam się nad pralko-suszarką z co najmniej kilkoma programami suszenia i myślę że gdybym taką znalazła to by było najlepsze rozwiązanie dla mnie, bo by zajęło mało miejsca w mojej i tak niewielkiej łazience.
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
Pralko-suszarka to świetne rozwiązanie. Pranie wyciągasz praktycznie suche, nie wyobrażam sobie innego rozwiązania, zwłaszcza w chłodne dni poza okresem grzewczym, gdzie w mieszkaniu unosi się woń płynu do płukania.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Moja koleżanka ma i chyba jej troszkę zazdroszczę bo ręczniki po takim suszeniu w pralko suszarce wyciąga takie pulchniutkie, że u mnie po zastosowaniu płynu do płukania nawet w połowie takie nie są.
 

Andziosz

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiadomo że za nim coś się wsadzi do suszarki to trzeba popatrzeć na metkę.
Ale czy rzeczy które nawet się nadają do suszarki w ten sposób nie niszczą szybciej.
Mam takie wrażenie że szybciej się mechacą ....
może to wina temp. którą ustawiam???
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ale pralko suszarki maja aż 5 programów suszenia, więc dla każdego rodzaju tkaniny można dobrać temperaturę. Mozna nastawić na więcej, normalne, mniej, niska temperatura, naprawdę nie ma problemu z suszeniem.
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
Dużo lepszą opcją na zachowanie długiej żywotnoci tkanin jest pranie parowe. Ubrania nie tylko mniej się gniotą, ale też nie zużywają się i nie blaką tak szybko, jak przy praniu w wodzie. Poza tym takie parowe pranie jest dużo bardziej oszczędne, nawet do 20% mniej wody pobiera niż tradycyjna.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Racja, pranie parowe zaoszczędza wodę i czas, a nawet daje lepszy rezultat prania, także kto chce mniej płacić za rachunki to powinien pomyśleć o takie pralce. A kto nie chce w ogóle płacić za prąd to niech weźmie udział w konkursie :eek:k:
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
Teraz wystarczy tylko wrzucić pranie do bębna i wyjąć z bębna, nie to co kiedyś. Jeszcze trochę, a i na to znajda rozwiązanie.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
I na dodatek wyjmujesz pranie suche i nie pogniecione, to dopiero wygoda, kto by pomyślał, że LG jest takie innowacyjne :)
 

naturat

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
Suszarki niszczą ubrania, to fakt. Ale z drugiej strony trudno się oprzeć pokusie szybko suchego prania. Poza tym moda się tak szybko zmienia że rzeczy szybciej stają się niemodne niż zużyte.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
A w jaki sposób je niszczą? Te nowoczesne technologie nie dopuszczają do takich sytuacji, pranie jest puszyste, miękkie i zero zniszczenia, to nie te czasy i nie te suszarki co teraz.
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
Z pewnością jak w każdej dziedzinie są sprzęty lepszej i gorszej jakości. Trzeba się przed zakupem zorientować w temacie. To, że któryś z producentów zachwala swoją supernową technologię, nie znaczy że faktycznie jakość jest najwyższa. Ale w tym przypadku wystarczy trochę poczytać.
Faktycznie LG ma dobrą jakość, nie powinno być żadnych problemów.
 
M

marek2212

Guest
Suszarki czasem nie niszczą ubrania?
Powiem szczerze, że mnie zainteresowaliście teraz, ale mam trochę wątpliwości...
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Mnie też się wydaje, że to zależy od modelu, jak sprzęt jest jakiś tani i kiepskiej jakości to wiadomo, ze nie ma takich funkcji jak suszarka renomowanej firmy. Takie sprzęty powinny mieć przynjamniej z 5 programów suszenia, żeby można było każdego rodzaju tkaninę wysuszyć.
 

piotrek70

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Prosze o pomoc w wyjasnieniu pracy suszarki bebnowej Elektrolux. Czy to powinno tak byc ze jak nastawie na program obojetnie jaki wyswietla czas np 2.15min (w zaleznosci od programu) czas spada a jak dojdzie do 0.01 i moze potem cala noc krecic.Susze dopiero 3 raz niedawno zakupilem i zielony jestem czy to jest wada czy ja cos zle robie???? prosze o pomoc ,wytlumaczenie,a moze serwis trzeba wzywac????
 
Do góry