Oszukany Na Allegro

Zdzich

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2006
Posty
51
Punkty reakcji
1
Zostałem oszukany na allegro , i ostrzegam innych przed użytkownikiem "Cyprianos" , zostałem przez niego oszukany kupiłem na jego aukcji IRDE (Podczerwień) z przesyłką zapłaciłem 12zł + 2,50 dla poczty za wpłate na konto czyli łacznie 14,50 niejest już moje , wiem że to niesą wielkie pieniądze ale oszustów trzeba tępić. na jego aukcji pokusiłem się przedewszystkim o cene irdy i bardzo niski koszt przesyłki , dzisiaj zamówiłem irde i dzisiaj wpłaciłem mu pięniądze niestety po komentarzach okazało sie ze to oszust , podane numery telefonów są fałszywe a irdy niemam i pięniedzy też nie a szkoda ze się pokusiłem bo gdym dołożył 5 zł więcej kupiłbym irde od uczciwego sprzedawcy i napewno bym ją dostał a takto ??? niestety pierwszy raz zostałem oszukany na allegro :/

Link do aukcji http://www.allegro.pl/item116243947_port_p...cznie_nowe.html

Aha dodam jeszcze że negatywne komentarze zostały wystawione puzniej , mogłem nie spieszyć się z wplatą pieniędzy bo gdybym nie wpłacił dzisiaj to chciałbym wpłacić jutro ale zauważyłbym te komentarze i napewno juz bym mu nie wpłacił i nie oszukałby mnie , a ja niestety jestem uczciwym allegrowiczem zawsze napisze e-maila , szybko wpłace pieniążki ... i dzisiaj przez tą moją "uczciwość" się przejechałem :/

I taki finał że irdy niemam i nie będę miał bo odechciało mi się już ją kupywać :/
 

Alis

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
336
Punkty reakcji
0
Miasto
z brzuszka mamusi ;]
eh no niestety są tacy fałszywcy... Ja na szczęście się nie przejechałam i mam nadzieje, ze nikt mnie nie oszuka... kupywałam już telefon, mp3, ładowarke do mp3, boomboxa, buty i jeszcze pewnie nie jedną rzecz kupie... Ale zawsze kupuje od super sprzedawców. Patrze na komenty i wogóle na ilość zadowolonych. ;]
 

Zdzich

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2006
Posty
51
Punkty reakcji
1
A ja się niestety przejechałem , napisałem przedchwilą do allegro ale co mi z tego ??? jeszcze jak się wchodzi na strone główną allegro to jest nagłówek "...bezpieczne zakupy" ehhh właśnie widać jakie bezpieczne , pisząc emaila do allegro troche im pojechałem , ale cóż , szczerze to już mi się odechciało kupywać na allegro , wątpie czy jeszcze coś kupie :/
 

TPJ

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiesz, moim zdaniem to zrobiłeś tylko jeden błąd - zaufałeś sprzedawcy, który miał 0 pozytywów (jak rozumiem, wówczas nie miał jeszcze żadnych negów). Dobrze, że na tak niską kwotę.

Musisz pamiętać o jednym: slogany o "bezpiecznych zakupach" od myślenia Cię nie zwolnią. Skoro ufasz sprzedawcy, o którym niczego nie wiadomo (bo jeszcze nie ma żadnych komentarzy), to ponosisz duże ryzyko. Ryzyko tym większe, im większa kwota, na którą dokonujesz zakupu. W takich przypadkach osobiście zalecałbym odbiór osobisty, albo przesyłkę za pobraniem (w tym drugim przypadku trzeba by było koniecznie sprawdzić zawartość przesyłki w obecności dostarczyciela i w razie niezgodności nie przyjmować). Takie postępowanie zniechęci zdecydowaną większość oszustów.

Ogólnie schemat sprawdzania sprzedającego na Allegro jest dosyć prosty:

1) Sprawdzić, ile ma punktów za komentarze. Im więcej - tym lepiej, tym pewniejszy i tym mniejsze ryzyko, że zechce akurat nas oszukać i popsuć sobie opinię.

2) Sprawdzić wszystkie komentarze negatywne. Szczególnie pod kątem odpowiedzi na te komentarze - ale trzeba się też bliżej przyjrzeć osobom, które te komentarze wystawiły. Używanie wulgaryzmów, błędy ortograficzne i nielogiczny ton wypowiedzi więcej mówią o autorze komentarza, niż o tym, kto jest komentowany.

3) Skontaktować się ze sprzedawcą i zadać mu parę pytań dotyczących przedmiotu aukcji. Zrobić to tylko po to, żeby się przekonać, jaka będzie jego reakcja (uprzejma czy raczej niechętna itp.), zwłaszcza na pomysł np. osobistego odbioru, czy przesyłki za pobraniem (jeśli w aukcji jest taka możliwość). Jeśli już na tym etapie będą problemy z nawiązaniem kontaktu, to warto jest poszukać innego sprzedawcy.

4) Najpewniejszy IMO sprzedawca to firma - firmę można w razie czego sprawdzić, osobę prywatną raczej nie. No ale firmy często oferują wyższe ceny (cóż - za bezpieczeństwo transakcji też trzeba zapłacić).

Ja się tego trzymam i jeszcze nigdy (odpukać) się nie zawiodłem. A na Allegro kupuję coraz więcej (bo mi się to opłaca).
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
__PodHale!!__
mnie oszukali na 80 zl ale dopielam swojego jak na goralke przystalo i oddali mi! tak jest z nowymi uzytkownikami na allegro;/ dlatego kupuje sie u takich ktory ma z 20 pozytywow- zawsze pozniej mozna miec pretensje i roztrzasac sprawe- a tutaj?? niedawno upominalam sie ponad 1,5miesiaca o swoje pienidze- bo sprzedajacy nie chcial oddac- towaru tez nie wyslal wszelkie prosby do allegro: psu o d(Y)pe rozbic! allegro umie sie upominac o swoje pieniadze z tego co zauwazylam;/;/
 

Zdzich

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2006
Posty
51
Punkty reakcji
1
Tutaj jest faktycznie mój błąd że kupiłem od osoby która nie miała żadnych komentarzy , aktualnie jego konto jest już zablokowane , a co do przesyłki za pobraniem , to niestety na jego aukcji można było tylko wplacać na konto :/ , aha co do allegro ma ktoś dla mnie jeszcze jakieś cenne rady , żebym znowu nie został oszukany ??? , albo może jakiś link do poradnika ???
 

Justinne

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Poddębice
trzeba zawsze przed zakupem czegokolwiek poczytac komentarze sprzedającego ,
ja jeszcze nie zostalam oszukana bo nie kupuje rzeczy od ludzi ktorzy maja pare pozytywow i negatywow albo kilka pozytywow..
 

fluxbar

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Justinne : Kłamstwo ! To nic nie da :lol: Mam w klasie kolegę.... W tamtym roku kupił sobie coś na allegro za 400 zł... Gościu od którego kupował miał 450 pozytywów i 2 negatywy ! I co ?! Mój kumpel został oszukany... I nie tylko on... Konto tamtego gościa bloknęli, a mój kumpel nie odzyskał kasy, bo bał się iść na policję i zgłaszać to do allegro... I co z tego wynika ?
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
bał się iść na policję i zgłaszać to do allegro...
Nie rozuię dlaczego się bał. Ja bym zaraz poszła bo 400 zł. to nie mało kasy!
Ja jak narazie nie zawiodłam się na nikim na Allegro.
Za to Mój mąż zamówił oryginalną płytkę z jakimś grą (już nie pamiętam jaką) płytka była tak porysowana, jakby czymś ostrym po płytce jeździli.
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Panikujecie. Zdarza sie jeden na 500, a wwy już robicie w gacie. Ludzie gość, który handluje iradmi to pewnie jakiś handlarz. ma pewnie tyle zamówień, że zawsze zdarzy się, że komuśnie wyśle. Tym bardiej, że cena była kusząc to pewnie wszystkie sprzedal. Link ktory dalems do aukcji jest nie aktulany, wiec byc moze sciemniasz. Ja tez sostalem oszukany i co, placze o 14zł ??? zostalem oszukany na duzo wieksze kwoty, trzeba byc tylko opnaowanym spokojnym i zawsze mozesz odzyskac utracone pieniadze i nie muszisz odrazu na policje chodzic.

trzeba zawsze przed zakupem czegokolwiek poczytac komentarze sprzedającego ,
ja jeszcze nie zostalam oszukana bo nie kupuje rzeczy od ludzi ktorzy maja pare pozytywow i negatywow albo kilka pozytywow..

P-i-e-r-d-o-l-i-s-z i tak większość ludzi wystawia kazdemu takie same komenty i wogno to daje. czasem gosc co ma 2 pozytywy jest bardziej uczciwszy nuz gosc ktory ma 1000 pozytywow. po za tym pamietajcie ze sa na allegro osoby ktore celowo daja negatyway i klamia tak jak bylo w moim przypadku juz mialem nawet jechac do jednej babki osobiscie sobie z nia porozmawniac za to ze :cenzura:a mi konto glupim negatywem, ale coz ludzie mi ufaja mam opisy zetelne, z zachowanie wszelkich zasad ortograficznych, szybko wysylam paczki, jestem mily i jest OK. Jak dajesz opis bez polskich znakow, uzywasz jezyka byle jakiego, nie uzywasz bogatszego jezyka wiadac ze jestes gowniarzem, lub gosciem ktory chce oszukac

Sorki za literowki wkurzylem sie, bo ludzie pisza "patrz na komentarze"
 

fst

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2006
Posty
236
Punkty reakcji
0
no to też trzeba patrzeć ile, w jakim czasie i za co ktoś dostał pozytywy. Czasem lepiej jak ktoś ma kilkadziesiąt pozytywów i funkcjonuje na Allegro od dłuższego czasu niż ktoś kto zebrał 200,300 i więcej pozytywów w miesiąc za byle co.

Sklepy to raczej odrębna dyskusja.

Wiele osób się sugeruje ceną - czasem jednak warto parę/parenaście zł więcej wydać i dostać towar niż się "przewieźć". Często chytry dwa razy traci, nie darmo to powiedzonko jest.
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ale najeżdżacie na to Allegro :/ jakby tam naprawdę oszukiwali to by ludzie nie kupowali tak jak pisałem wcześniej zdarzy się ktoś co oszuka, ale to nie powód odrazu do siania paniki i płaczu bo się straciło 15zł. Zwykle jak jest jakaś większa grupka co ewidentnie oszukują ludzi to od razu są namierzani, więc nie ma sie czego bac
 

fluxbar

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Nie rozuię dlaczego się bał. Ja bym zaraz poszła bo 400 zł. to nie mało kasy!
Ja jak narazie nie zawiodłam się na nikim na Allegro.
Za to Mój mąż zamówił oryginalną płytkę z jakimś grą (już nie pamiętam jaką) płytka była tak porysowana, jakby czymś ostrym po płytce jeździli.
Noo... On się bał że będzie musiał rodzicom powiedzieć o tym, że będzie miał kłopoty i że w ogóle mu blokną konto i wiele innych rzeczy :/ Ja mu radziłem żeby poszedł, namawiałem a nawet chciałem pójść z nim... Niestety się mnie nie posłuchał... No cóż ... Jego strata... Ja poszedłem ,jak mnie okradł gościu i zgłosiłem to, ale jak narazie nic nie wiem co się dzieje z tym...
 

Linetka

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2009
Posty
37
Punkty reakcji
0
Skoro tak narzekacie na to allegro, to z niego nie kupujecie ;) Wiadomo, ze na takim serwisie jeden moze sie okazac uczciwy, inny nie. Na tym polega ryzyko. Dla tych, co sie boja ryzyka, proponuje korzystac ze sprawdzonych sklepow internetowych, ktore maja opinie, doswiadczenie na rynku itd. Nie jest to pojedynczy uzytkownik, tylko legalnie zarejestrowany sklep. Jeszcze lepiej jest kupowac u posrednikow, jak np Geloo, ktorzy maja w swojej ofercie sklepy internetowe. Wtedy z oszustwem ciezko.

Mam nadzieje, ze pomoglam zdesperowanym ;) Trzymajcie sie !
 
K

kinga_sc

Guest
Patrzenie na komentarze jest trochę mało obiektywne.
Zawsze zdarzy się ktoś niezadowolony.
Na kilka aukcji, które przeprowadziłam na allegro trafiły mi się może 3-4 osoby które chciały dochodzić swoich spraw w sądzie.
Ale wina wynikała po ich stronie.
Żyjemy w kraju analfabetów to czasami widać.
Ja bez krępacji wystawiam negatywy nie martwiąc się o to,czy będzie odwetowy.
Wiele osób się boi stad tylu oszustów się po allegro panoszy.

Poza tym właśnie osoby, które wystawiają negatywy zaraz po wygraniu aukcji, po prostu na złość.
To nie jest dobry wyznacznik.
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Jeli juz fora dla oszukanych na allegro powstaja, to bardzo niedobrze się dzieje na tym serwisie. Może warto spróbować w innym miejscu kupować, tak, zeby było bezpieczniej. Zamiast być uczestnikiem afery z allegro, meczyć się z oszustami, lepiej kupować lokalnie - takie modne ostatnio :) - sa od tego przerózne ogłoszenia, myślę, ze warto.
 

kotlek

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
http://forum.gazeta....rocho1973_.html

Jeli juz fora dla oszukanych na allegro powstaja, to bardzo niedobrze się dzieje na tym serwisie. Może warto spróbować w innym miejscu kupować, tak, zeby było bezpieczniej. Zamiast być uczestnikiem afery z allegro, meczyć się z oszustami, lepiej kupować lokalnie - takie modne ostatnio
smile.gif
- sa od tego przerózne ogłoszenia, myślę, ze warto.

Skuszony najniższą ceną ostrzy do Gillette Mach 3 kupiłem 16 szt,po odebraniu przesyłki wszystko wydawało się ok.Opakowanie wyglądało lepiej niż to w sklepie...Wystawiłem więc nawet pozytywny komentarz...(idiota...!!!!!!!!!!!!).
Nie używałem nowo zakupionych ostrzy, gdyż dysponowałem jeszcze zapasem wcześniej kupionych u innego sprzedawcy. Gdy włożyłem po dwu tygodniach zakupione ostrza do maszynki,to w pierwszej chwili myślałem, że założyłem znów stare ostrze..;(,nie pomyliłem się jednak,włożyłem drugi nożyk i to samo....;(((.
Proszę mi wierzyć ,dwa razy lepsze używane już wyrzucam..
Wysłałem maila do sprzedawcy i zero odpowiedzi. Zastanawiające jest jednak skąd sprzedawca ma tyle pozytywnych komentarzy...? chyba że wszyscy wystawiają komentarze tak jak ja idiota po otrzymaniu przesylki a nie po sprawdzeniu towaru....
Pozdrawiam i życze Wam byście nie mieli z takimi gośćmi do czynienia.

Noo... On się bał że będzie musiał rodzicom powiedzieć o tym, że będzie miał kłopoty i że w ogóle mu blokną konto i wiele innych rzeczy :/ Ja mu radziłem żeby poszedł, namawiałem a nawet chciałem pójść z nim... Niestety się mnie nie posłuchał... No cóż ... Jego strata... Ja poszedłem ,jak mnie okradł gościu i zgłosiłem to, ale jak narazie nic nie wiem co się dzieje z tym...

Skuszony najniższą ceną ostrzy do Gillette Mach 3 kupiłem 16 szt,po odebraniu przesyłki wszystko wydawało się ok.Opakowanie wyglądało lepiej niż to w sklepie...Wystawiłem więc nawet pozytywny komentarz...(idiota...!!!!!!!!!!!!).
Nie używałem nowo zakupionych ostrzy, gdyż dysponowałem jeszcze zapasem wcześniej kupionych u innego sprzedawcy. Gdy włożyłem po dwu tygodniach zakupione ostrza do maszynki,to w pierwszej chwili myślałem, że założyłem znów stare ostrze..;(,nie pomyliłem się jednak,włożyłem drugi nożyk i to samo....;(((.
Proszę mi wierzyć ,dwa razy lepsze używane już wyrzucam..
Wysłałem maila do sprzedawcy i zero odpowiedzi. Zastanawiające jest jednak skąd sprzedawca ma tyle pozytywnych komentarzy...? chyba że wszyscy wystawiają komentarze tak jak ja idiota po otrzymaniu przesylki a nie po sprawdzeniu towaru....
Pozdrawiam i życze Wam byście nie mieli z takimi gośćmi do czynienia.

Justinne : Kłamstwo ! To nic nie da
laugh.gif
Mam w klasie kolegę.... W tamtym roku kupił sobie coś na allegro za 400 zł... Gościu od którego kupował miał 450 pozytywów i 2 negatywy ! I co ?! Mój kumpel został oszukany... I nie tylko on... Konto tamtego gościa bloknęli, a mój kumpel nie odzyskał kasy, bo bał się iść na policję i zgłaszać to do allegro... I co z tego wynika ?

Skuszony najniższą ceną ostrzy do Gillette Mach 3 kupiłem 16 szt,po odebraniu przesyłki wszystko wydawało się ok.Opakowanie wyglądało lepiej niż to w sklepie...Wystawiłem więc nawet pozytywny komentarz...(idiota...!!!!!!!!!!!!).
Nie używałem nowo zakupionych ostrzy, gdyż dysponowałem jeszcze zapasem wcześniej kupionych u innego sprzedawcy. Gdy włożyłem po dwu tygodniach zakupione ostrza do maszynki,to w pierwszej chwili myślałem, że założyłem znów stare ostrze..;(,nie pomyliłem się jednak,włożyłem drugi nożyk i to samo....;(((.
Proszę mi wierzyć ,dwa razy lepsze używane już wyrzucam..
Wysłałem maila do sprzedawcy i zero odpowiedzi. Zastanawiające jest jednak skąd sprzedawca ma tyle pozytywnych komentarzy...? chyba że wszyscy wystawiają komentarze tak jak ja idiota po otrzymaniu przesylki a nie po sprawdzeniu towaru....
Pozdrawiam i życze Wam byście nie mieli z takimi gośćmi do czynienia.
 

kotlek

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zostałem oszukany na allegro , i ostrzegam innych przed użytkownikiem "Cyprianos" , zostałem przez niego oszukany kupiłem na jego aukcji IRDE (Podczerwień) z przesyłką zapłaciłem 12zł + 2,50 dla poczty za wpłate na konto czyli łacznie 14,50 niejest już moje , wiem że to niesą wielkie pieniądze ale oszustów trzeba tępić. na jego aukcji pokusiłem się przedewszystkim o cene irdy i bardzo niski koszt przesyłki , dzisiaj zamówiłem irde i dzisiaj wpłaciłem mu pięniądze niestety po komentarzach okazało sie ze to oszust , podane numery telefonów są fałszywe a irdy niemam i pięniedzy też nie a szkoda ze się pokusiłem bo gdym dołożył 5 zł więcej kupiłbym irde od uczciwego sprzedawcy i napewno bym ją dostał a takto ??? niestety pierwszy raz zostałem oszukany na allegro :/

Link do aukcji http://www.allegro.pl/item116243947_port_p...cznie_nowe.html

Aha dodam jeszcze że negatywne komentarze zostały wystawione puzniej , mogłem nie spieszyć się z wplatą pieniędzy bo gdybym nie wpłacił dzisiaj to chciałbym wpłacić jutro ale zauważyłbym te komentarze i napewno juz bym mu nie wpłacił i nie oszukałby mnie , a ja niestety jestem uczciwym allegrowiczem zawsze napisze e-maila , szybko wpłace pieniążki ... i dzisiaj przez tą moją "uczciwość" się przejechałem :/

I taki finał że irdy niemam i nie będę miał bo odechciało mi się już ją kupywać :/

Zostałem oszukany na allegro , i ostrzegam innych przed użytkownikiem "Cyprianos" , zostałem przez niego oszukany kupiłem na jego aukcji IRDE (Podczerwień) z przesyłką zapłaciłem 12zł + 2,50 dla poczty za wpłate na konto czyli łacznie 14,50 niejest już moje , wiem że to niesą wielkie pieniądze ale oszustów trzeba tępić. na jego aukcji pokusiłem się przedewszystkim o cene irdy i bardzo niski koszt przesyłki , dzisiaj zamówiłem irde i dzisiaj wpłaciłem mu pięniądze niestety po komentarzach okazało sie ze to oszust , podane numery telefonów są fałszywe a irdy niemam i pięniedzy też nie a szkoda ze się pokusiłem bo gdym dołożył 5 zł więcej kupiłbym irde od uczciwego sprzedawcy i napewno bym ją dostał a takto ??? niestety pierwszy raz zostałem oszukany na allegro :/

Link do aukcji http://www.allegro.pl/item116243947_port_p...cznie_nowe.html

Aha dodam jeszcze że negatywne komentarze zostały wystawione puzniej , mogłem nie spieszyć się z wplatą pieniędzy bo gdybym nie wpłacił dzisiaj to chciałbym wpłacić jutro ale zauważyłbym te komentarze i napewno juz bym mu nie wpłacił i nie oszukałby mnie , a ja niestety jestem uczciwym allegrowiczem zawsze napisze e-maila , szybko wpłace pieniążki ... i dzisiaj przez tą moją "uczciwość" się przejechałem :/

I taki finał że irdy niemam i nie będę miał bo odechciało mi się już ją kupywać :/
 

wiaderko

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jeszcze lepszy jest Pan,który jest złodziejem sklepowym a swoje "łupy" w postaci butów i koszulek wystawia na allegro. Nie mozna się doporosic rachunkow i faktur! Jest złodziejem i zyje w luksusach to dopiero absurd.Uzytkownik nazywa się " caraudio_2008 " !!! PIOTR MIREK z KOSZALINA !!
 
Do góry