Polskie kryminały

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Do tej pory czytałam tylko Lewandowskiego i były to dobre kryminały. Dlaczego? Po prostu były dobre. To tak jakby zapytać dlaczego ktoś lubi kryminały w ogóle :p
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Ogólnie tak, chociaż trochę irytuje mnie powielanie tych samych schematów co do detektywa rozwiązującego zagadkę. W 90% opiera się na tym samym pomyśle
 

Alice111

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
okolice Koszalina
I większość detektywów to policjanci w średnim wieku lubiącym wypić, zapalić i mającymi problemy z kobietami^^ Za każdym razem mam ochotę przytoczyć w podobnych tematach detektywów z SF serii ,,Pies i Klecha''jako wyjątkowych ale nie mam pojęcia czy mogę, niby nie mają superzdolości, książka napisana jest jak typowy kryminał tyle że fantastyczny.
 

grosiu

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja czytam jedynie krymianły... tak jakoś wyszło :) Byłam uprzedzona do polskich autorów ale pani w bibliotece powiedziała że mi nie daruje i zaproponowała mi książkę Rafała Dębskiego "Krzyże na rozstajach" :) Co prawda zaczęłam ją czytac dopiero dzisiaj ale juz moge powiedzieć że jest świetna :) Zobaczymy co będzie jak ją skończe ;))
 

Monika Migow

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Cięzko z polskimi kryminałami podobnie jak filmy są kiepskiej jakości aczkolwiek znajdą się warte uwagi :)
 

aldo3434

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Monika Migow napisał:
Cięzko z polskimi kryminałami podobnie jak filmy są kiepskiej jakości aczkolwiek znajdą się warte uwagi :)
What? Pominę uwagę o polskich filmach, ale kryminały??? A Krajewski? A genialny Śiwetlicki? A mistrzowski Witkowski? :)
 

echinokaktus

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
30
Punkty reakcji
1
Fajne kryminały w średniowiecznych czasach wychodzą spod pióra Mariusza Wollnego - seria "Kacper Ryx" dziejąca się w Krakowie.
 
K

KamilKA01

Guest
Tomasz Chenchke napisał ciekawy kryminał "Browar" bardziej Thriller prawno-finansowy w stylu Toma Wolfe''a. Akcja toczy się w czasach rodzącego się w Polsce wolnego rynku. Ksiązka jest w Matrasie za 28zl Ksiązka ciekawie pokazuje, w którą stronę zmierza nasza cywilizacja na przykładzie naszego polskiego podwórka
 

Sayan

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Lubię, nawet bardzo, Ostatnio miałam okazję czytać Tajemnicę domu Helclów. Bardzo mi się podobała. Z kilku powodów, po pierwsze dlatego, że fajnie pomyślany główny wątek, po drugie jest bardzo dobrze napisana, po trzecie ciekawy obraz Krakowa XIX w.
 

murgrabia

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Kryminały to jest mój ulubiony gatunek książek, ostatnio udało mi się znaleźć bardzo dobrą książkę - Znikasz, nie jest polskiego autora, ale i tak warto ją przeczytać. Jest bardzo dobrze napisana.
 
Do góry