Dotacje na ebiznes

Keyvee

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
131
Punkty reakcji
4
Czy można dostac dotacje, unijną lub z urzedu pracy na dzialalnośc Internetową?
 

prezentyna

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja dostałem dotację z PUP na otwarcie sklepu internetowego :) co tylko chcesz wiedzieć mogę pomóc
 

a1den

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
prezentyna, mozesz napisac czy ciezko bylo dostac dotacje z pup?
Chodzi mi o konkurencje, branże w której działasz? :]
Będę wdzięczny bo sam za niedługo będę się starał o dotacje :)
 

mirka92

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Życzymy wszystkim Pomyślnego Nowego Roku ;)

Pozdrawiamy

Mistrzowie Szeptów
 

adik75

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
jak chcesz drobną dotację i bezproblemową to jedynie pup ale tam możesz dostać tylko około 20tys dotacji. Gdy projekt ma być dużo większy to jedynie po ig 8.1 - tam są dużo większe pieniądze ale też równocześnie dotacje te nie są tak łatwe do zdobycia, a powiedziałbym nawet że w ostatnich naborach startują sami kaskaderzy biznesowi :)
 

juwe

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
55
Punkty reakcji
0
a nie orientujecie sie może jak tam z dotacjami na sklep internetowy jeśli już się go prowadzi.. z tej niby ig 8.1 na zwykły sklep internetowy nie przysługuje podobno, a w innych nie mają już kasy.. ktoś coś wie? byłbym wdzięczny :)
są jeszcze takie firmy pośredniczące w tych dotacjach np. invest-gang czy jakoś tak.. ktoś coś o nich wie? miał ktoś doczynienia? bo nie słyszalem o nich dobrych opinii..
 

Vitno

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Juwe, z dotacjami na istniejąca już działalność, jest o tyle większy problem, gdyż nie wystarczy mieć dobrego biznesplanu, ale też musisz zatrudniać określoną ilość osób oraz Twoja firma musi mieć odpowiedni obrót. Ostatnio próbowałem dostać dotację na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej, ale bezskuteczni, gdyż wiecznie coś im nie pasowało, a teraz to już jestem trochę zniechęcony tym tematem, bo zauważyłem, że spora cześć dotacji jest rozdawana "pod stołem", jak większość rzeczy u nas w kraju...
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
Dotację łatwo stracić i jeszcze dodatkowo płacić za to kary. Chodzi plotka, że Unia z 8.1 więcej wyciąga kasy niż tam wkłada. Łatwiej i bezpieczniej jest poszukać inwestora prywatnego tak zwanego "anioła biznesu". Polega to na tym, że osoba mająca pieniądze na pomnożenie wkłada znaczne pieniądze w dany biznes oczekując określonej stopy zwrotu w danym przedziale czasowym. Inwestora można znaleźć na przykład w Internecie za pomocą specjalistycznych serwisów takich jak chociażby popularna w tej branży Symultana.org. Kluczem do sukcesu jest dobry pomysł i inspirujące przedstawienie go :) Reszta już jest z górki ;)
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Dotację łatwo stracić i jeszcze dodatkowo płacić za to kary. Chodzi plotka, że Unia z 8.1 więcej wyciąga kasy niż tam wkłada. Łatwiej i bezpieczniej jest poszukać inwestora prywatnego tak zwanego "anioła biznesu". Polega to na tym, że osoba mająca pieniądze na pomnożenie wkłada znaczne pieniądze w dany biznes oczekując określonej stopy zwrotu w danym przedziale czasowym. Inwestora można znaleźć na przykład w Internecie za pomocą specjalistycznych serwisów takich jak chociażby popularna w tej branży Symultana.org. Kluczem do sukcesu jest dobry pomysł i inspirujące przedstawienie go :) Reszta już jest z górki ;)
Mój znajomy to znalazł anioła u swojego kolesia, który miał firmę budowlaną.Poszedł do niego i otrzymał promesę ,że będzie jego podwykonawcą jeżeli kupi sobie betoniarkę i przyprowadzi paru chłopaków.Gość napisał biznes plan i po unijne środki.Otrzymał prawie 40 tys.Wszyscy byli zachwyceni, prasa, telewizja jaki to przedsiębiorczy gość.
 

age

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
W sumie można założyć firmę, która będzie składała wnioski, a może słyszeliście już o takich usługach?
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
Z 8.1 będzie ciężko wyciągnąc kase, bo musi być napisany dobry biznesplan. Z PUP dużo łatwiej ale mniejsze pieniądze.
 

tomaszopalowicz

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Czasami jest ciężko o taką dotację. Dlatego warto uwagę zwrócić na leasing z Europejskiego Funduszu Leasingowego dla nowych firm. Wielką
zaletą leasingu europejskiego są preferencyjne warunki, na jakich jest udzielany. http://www.finansosfera.pl/wiadomosci/150-mln-euro-dla-polskiej-gospodarki/
 

brach80

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja też proponowałbym zainteresowanie się Aniołami Biznesu. Sprawdź też na stronie Wschodniej Sieci Aniołów Biznesu http://wsab.org.pl/ Mają tam dość szeroką bazę inwestorów więc jest to świetna szansa na to, że ktoś zainteresuje się Twoim pomysłem i pomoże Ci w jego realizacji :)
 

jordache

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Dostać można, to nie problem. Zresztą, różne regiony różnie to rozwiązują. Na przykład ostatnio czytałem o Małopolskim Parku Technologii Informacyjnych, który stawia właśnie na startupy. Oprócz tego współpracują z różnymi korporacjami technologicznymi i rozpoczynanie działalności w ramach tego objęte jest zwykle dotowaniem z UE, na ile się orientuję. Nie chcę tutaj się rozpisywać, zresztą wszystko dość jasno jest opisane na ich stronie - http:/www.mpti.krakow.pl
 

Grupa Kotrak

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zbliżają sie kolejne terminy składania wniosków o dotacje:
  • Działanie 8.1 – od 23.07.2012 do 17.08.2012
  • Działanie 8.2 – od 11.06.2012 do 06.07.2012
Nie wiesz od czego zacząć? Czy Twoja firma ma szanse na dotacje?
Jakie dokumenty są niezbędne, kiedy i gdzie je składać?
Jak uniknąć błędów?

By otrzymać odpowiedź na te i inne pytania - zapraszamy na konferencję, której celem będzie prezentacja możliwości finansowania przedsięwzięć w ramach Dotacji.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona! (wymagana rejestracja)

Termin konferencji: 24.05.2012r. godz. 10.00
Lokalizacja konferencji: siedziba RIG w Katowicach ul. Opolska 15

Konferencja skierowana jest do małych i średnich firm, z wyłączeniem firm zawodowo zajmujących się pozyskiwaniem dotacji oraz firm informatycznych.

Więcej informacji na: KOTRAK Bezplatna konferencja - Dotacje na informatyzacje
 

Attachments

  • Logo Kotrak.JPG
    Logo Kotrak.JPG
    31,6 KB · Wyświetleń: 31

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Nie orientujecie się jaka jest prognoza dot. dotacji w przyszłym roku. Teraz jestem ostatni miesiąc zatrudniony w przyszłym roku chciałbym spróbować własny biznes rozpocząć jako juz bezrobotny.
 

Malwa66

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Te dotacje unijne to jedno wielkie bagno!
Każą określić dokładnie jaki komputer chcesz kupić, i dokładnie co do grosza za ile.
Na akceptację i jakąkolwiek decyzję czeka się od roku do 1,5 roku. Po takim czasie już tego sprzętu sie nie kupi bo jest stary! i weź tu z nimi się kłóć ! tragedia
 

Goś_nova

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
bahamas
Moja koleżanka właśnie dostała dotacje z działania 6.1. z akademickiego inkubatora przedsiębiorczości. Pomagałam jej pisać biznes plan. Strasznie dużo papierologii a na dodatek zamiast 20.000 przyznali jej niespełna 17.000 zł. Zastanawiam się czy sama nie wziąć udziału w takim programie ale w mojej branży jest juz takie przesycenie usług (architektura krajobrazu), że sama nie wiem czy jest sens i szukam pomysłu na biznes.
 
Do góry