ciągle chce mi się spać

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Witam,
już jakiś czas się to ciągnie - już od rana jestem zmęczona, najchętniej z łóżka bym nie wychodziła ;/ Powieki mam ciężkie a przez to kieski humor.. to pewnie przez pogodę, taka nie za ciekawa, ale nie radzę sobie. Może macie jakieś dobre rady, jak mnie rozbudzić??
 

Leafwood

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Powody nadmiernej senności są różne... Przepracowanie, zmęczenie, niedoczynność tarczycy, cukrzyca, niedociśnienie tętnicze itp...
Dobra rada? Radze udać się do lekarza pierwszego kontaktu.
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Na bieganie nie bardzo mam czas :( tym bardziej teraz - praca, egazminy poprawkowe. Chyba przemęczona jestem i zestresowana. Jest na to jakiś sposób czy muszę czekać aż samo przejdzie?
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Samo raczej nie przejdzie, jeśli nic w Twoim sposobie życia się nie zmieni. Stresu ciężko uniknąć, a w zasadzie jest to niemożliwe. Spróbuj wygospodarować trochę czasu na ruch na świeżym powietrzu i nie musi to być akurat bieganie. Pomyśl, że gdy dotlenisz mózg będzie bardziej wydajny, a to Ci się chyba kalkuluje? Zmiana diety też może pomóc, dostarcz swojemu organizmowi więcej witamin. Przydałoby się też sprawdzić czy powody Twojego stanu nie mają głębszej przyczyny... Nie lekceważ tego i nie czekaj aż samo przejdzie, bo raczej może się tylko nasilić.

Jak pokonać stres

Z sytuacjami stresowymi można sobie poradzić, pomocne są tu:
• Odpowiedni sposób odżywiania się. Niedobór magnezu ujemnie wpływa na układ nerwowy, warto więc wzbogacić dietę o produkty zawierające magnez, są to, m. in. kakao, czekolada, kasza gryczana, ziarna soi, pestki dyni, fasola, orzechy. Na rynku dostępnych jest także wiele preparatów zawierających magnez oraz witaminę B6, która zwiększa wchłanianie tego pierwiastka.
• Sport. Aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem rozładowania emocji, pływanie, bieganie, tenis, gimnastyka, czy spacer mają zbawienny wpływ, pomagają pozbyć się napięcia.
• Cisza. Hałas działa stymulująco na organizm, rozdrażnia i powoduje niepokój, cisza pozwala się odprężyć.
• Rozwijanie hobby. Odprężeniu sprzyja spędzanie czasu na aktywności, która sprawia nam przyjemność, może to być pielęgnacja ogrodu, łowienie ryb, słuchanie muzyki, czytanie, etc.
• Seks. Utrzymywanie intymnych kontaktów ma pozytywny wpływ na cały organizm, uspokaja, odpręża, relaksuje.
• Śmiech. Również działa kojąco, rozluźnia, niweluje napięcie.
• Kontakt z naturą. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, najlepiej wśród zieleni dostarcza przyjemności, relaksuje, powoduje, że człowiek nabiera sił do działania.
• Zioła i inne preparaty. Uspokajająco działają, m. in. herbata z melisy, chmielu zwyczajnego, kozłka lekarskiego.
• Optymizm. Przyjazne nastawienie i wiara, że wszystko ułoży się po naszej myśli pogodnie nas usposabiają i sprawiają, że nie zamartwiamy się zbyt długo sytuacjami stresowymi.
Źródło: http://www.choroby.senior.pl/158,0,Stres,2655.html
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Nie wmawiaj sobie non stop "jaka jestem zmęczona", "zaraz zasnę", chodząc cały dzień markotnym i ziewając uciążliwie tym bardziej sie nakręcamy.
Uśmiechnij się i pomysl, że nie jest źle. Pozdajesz wszystkie egzaminy i wszystko wróci do normy.
Albo pomyśl sobie o jakieś miłej rzeczy, która spotka Cię w najbliższej przyszłości, może jakiś wyjazd, spotkanie z kimś ważnym. Będziesz miała motwację, aby nie snuć się jak duch.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Całkiem dobry pomysł o nastawieniu się pozytywnie :) Choć wiem, że to wcale łatwe nie jest. Może źle się czujesz bo masz mało witamin? może kup sobie jakiś zestaw. Tym bardziej idzie jesień może jakieś przeziębienie cię łapie?
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
U mnie niestety bez większych zmian. Myślałam, że przejdzie samo ale nie przeszło. Może i rzeczywiście mam za mało witamin, nie za bardzo dbam o dietę. Co możecie polecić?
 

Meredith

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
249
Punkty reakcji
26
Miasto
Gdzieś między jutrem, a wspomnieniem ...
Przede wszystkim, powinnaś udać się do lekarza, aby skierował Cię na podstawowe badania. Nadmierna senność może być spowodowana różnymi czynnikami, jak na przykład coraz krótsze i chłodniejsze jesienne dni, stres lub przemęczenie, aczkolwiek powodem mogą być niedobory jakichś pierwiastków, czy obniżona hemoglobina. Czekanie, aż samo minie, raczej niewiele pomoże, jeśli przyczyna tkwi gdzieś w środku. Pozdrawiam ;)
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
No tak czynników może być wiele ale na badaniu nie wyjdzie mi że to wpływ tej beznadziejnej pogody czy stresu. Niestety wszystkie te czynniki w równym stopniu mogę sama potwierdzić, że na mnie wpływają. No tylko ta hemoglobina, nie wiem jak ma się u mnie :) Jedyne co to mogłabym spróbować wykluczyć niedobory, stresu nie wyeliminuje i pogody nie zmienię.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Też miałem typowe zmęczenie i w pracy i w domu, nie jestem pewny tego że to mi pomogło ale jak trzasłem z 2-3 kielichy wódki na wieczór to następnego dnia jakby mniej zmęczony byłem i tak już któryś dzień z kolei lepiej się czuję, nawet przy ograniczonym śnie 2-4h.
Alkohol ogólnie poprawia krążenie ale być może i zwalcza senność...
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
To musiałabym pić co dzień ;) a nie wiem co na to moja wątroba :p Ale tak poważnie to wodka to najgorsze co dla mnie może być. A wino? też zadziała?:)
 

Lena3

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
może rozwiązanie jest banalne...może po prostu nie dosypiasz w nocy, masz wygodne lozko? to tez kolejna banalna sprawa ale wiekszosc ludzie nie zdaje sobie sprawy jak sobie zycie utrudniaja nie zadbawszy o porzadny materac i ciepla koldre, wejdz sobie na cocotni.com tamtejsza pościel nie dosc ze ciepla i miekka to jeszcze ma dobre wlasciwosci dla skory.
 

chityna

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
A nie lepiej pójść do lekarza? Może to anemia, początki cukrzycy albo co innego? Lepiej zrobić badania, a potem dopiero kombinować z większą aktywnością itd. Ja tak miałam w czerwcu - sesja, przemęczenie itd, mogłam ciągle spać. Poszłam do lekarza i się okazało że mam jakieś masakryczne niedobory żelaza i magnezu. Po paru dniach łykania od razu lepiej mi było.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
moim zdaniem może być to efekt przemęczenia organizmu. Może powinnaś zmienić styl życia, albo zacząć się lepiej odżywiać. Proponowałabym również zacząć uprawiać jakiś sport. To zawsze trochę polepsza nastrój. A jak ci długo nie będzie przechodzić to koniecznie idź do lekarza bo może to być np. anemia.
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Już kryzys zażegnany, zaczęłam właśnie uzupełniać witaminy, cytryna obowiązkowo do każdej herbaty, kupiłam sobie też plusssza z minerałami (magnez, potas itp.), owoce staram się kupować ale teraz ceny co dzień to wyższe.. U mnie to właśnie te niedobory miałam, bo właśnie też po paru dniach odczułam zmianę. Teraz jest dobrze ale nie wiem czy odstawiać suplement czy dalej pić.
 

malwina78

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
może rozwiązanie jest banalne...może po prostu nie dosypiasz w nocy, masz wygodne lozko? to tez kolejna banalna sprawa ale wiekszosc ludzie nie zdaje sobie sprawy jak sobie zycie utrudniaja nie zadbawszy o porzadny materac i ciepla koldre, wejdz sobie na cocotni.com tamtejsza pościel nie dosc ze ciepla i miekka to jeszcze ma dobre wlasciwosci dla skory.


Całkiem niezłe, nie powiem... Ale sądzisz że naprawdę warto zainwestować? Jeśli ta pościel faktycznie jest tak dobrej jakości jak piszą to warto, ale czy ja wiem... Masz może już coś kupionego u siebie w domu?
 

aktana

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Podobne objawy, zmęczenia, braku humoru,problemy z zasypianiem do tego dochodziły... spowodowane to było spaniem na cieku wodnym, inaczej na żyle wodnej. Stwierdził to różdżkarz. Posłuchałam jego rady, przestawiłam w inne miejsce wersalkę i pomogło. Na taki stan może wpływać za niskie ciśnienie. Hmmm, a ponadto jest coś takiego jak syndrom wiecznego zmęczenia,ale to można stwierdzić na podstawie wielu badań specjalistycznych.
 
Do góry