survival horror

malan

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jakie, Waszym zdaniem, są najlepsze gry z kategorii survival horror?
 

Niebanalna

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Alan Wake coś tam chyba ma z horroru :> I polecam Amnesia!
A, i Penumbra, wszystkie części.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Niebanalna napisał:
Alan Wake coś tam chyba ma z horroru :> I polecam Amnesia!
A, i Penumbra, wszystkie części.
Alan Wake jest ok, ale zarówno z survivalem jak i z horrorem ma mało wspólnego. Co nie zmienia faktu, że to dobra pozycja.
 

Niebanalna

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Fray napisał:
Alan Wake coś tam chyba ma z horroru :> I polecam Amnesia!
A, i Penumbra, wszystkie części.
Alan Wake jest ok, ale zarówno z survivalem jak i z horrorem ma mało wspólnego. Co nie zmienia faktu, że to dobra pozycja.
Co do horroru to klimat ma i można się przestraszyć chociaż odrobinę ;)
 

Pillar616

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
1
The Suffering 1

Silent Hill 1.2.3.4.Homecoming

Dead Space

AvP2

Alan Wake - Thriller z DUŻĄ nutką horroru. Jak ktoś lubi Stephana Kinga to mu podpasi. Zresztą widać gołym okiem nawiązania............ na samym początku twórcy o Kingu wspominają. Ale pozytywnie grze wychodzi :D

Nightmare Creatures 2 na PSX - stara gra na "plejaka" ale wali klimatem po czerepie. Nie odczułem różnicy na emulatorze... taki sam klimat i grywalność jak dekadę temu.
 

zayebistezycie

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
jak narazie najlepsze wrazenie zrobil na mnie outlast sam klimat gry muzyka i kamerka sa bardzo dobrym pomyslem mogla byc troche bardziej krwawa i brutalna tylko szkoda ze gra jest taka krotka
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Coraz bardziej modne stają się horrory survivalowe. Mogę podać kilka propozycji, które według mnie są warte poświęcenia wieczoru na ich przejście.

  • Slender / Slenderman (jak kto woli) - kultowa i znana chyba każdemu gra. Dostępnych jest kilka lokacji. Nieźle jeży włosy na karku. W 2013 roku wyszła nawet ciekawej klasy część Slender: The Arrival.
  • The Wick- całkiem niedawno pojawiła się ta gierka. W jej klimacie powstały też inne.
  • Emily wants to play
  • The Forest (wciąż w rozwoju i w fazie alfa). Niby klasyfikują to jako horror, osobiście widzę w tym dobrą rozrywkę z rzędu The Sims. Budujemy, jemy, pijemy, uciekamy, czasem coś zabijamy ;-)
  • Daylight- nie udało mi się wytrwać do końca. Zbyt wiele nerwów mnie kosztowała.
  • Outlast- specyficzna gra, denerwowała mnie kolorystyka.
  • ​Five nigt's at Freddy's
Trzy ostatnie propozycje to wg mnie najlepsze (przez co rozumiem- najstraszniejsze).
 
Do góry