Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie

jak sobie radzicie ze zgagą?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 .kinga.

.kinga.

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 277 postów

Napisano 21 wrzesień 2010 - 13:51

Ja tam mam inny patent. Mielę migdały i gotuję z mlekiem, a potem to piję i pomaga.
  • 0

#22 Jolcia05

Jolcia05

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 223 postów

Napisano 20 grudzień 2010 - 13:10

Ja podobnie jak wiele innych osób mam problem ze zgagą. najczęściej chwyta mnie po zjedzeniu pizzy, która muszę przyznać bardzo lubię. Poza tym nie mogę tez jeść słodyczy oraz pić czerwonego wina bo zgaga murowana. Dlatego też ostatnio zaczęłam zażywać proszek zasadowy langsteiner i muszę przyznać, że dostrzegam wyraźna poprawę. Poza tym produkt ten jest bardzo wydajny i nie zawiera laktozy.
  • 0

#23 Guest_marzena14_*

Guest_marzena14_*
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2011 - 10:38

Jeżeli chodzi o problem zgagi to może być tak zwany refluks żołądka. Radzę iść do gastrologa i spróbować biologicznie aktywnych dodatków do żywności (suplementacja). Życzę zdrowia i powodzenia w Nowym Roku.

Użytkownik marzena14 edytował ten post 12 styczeń 2011 - 07:19

• 0

#24 raga79

raga79

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 11:43

Ostatnio dowiedziałam się, że całkiem niezłym lekarstwem na tego rodzaju problemy jest nafta lecznicza. Z tego co się orientowałam to w aptece czy sklepie zielarskim jest dostępny preparat urt-oil z naftą oczyszczoną i kuracja pomaga w dolegliwościach układu pokarmowego. Ciekawa jestem dlaczego tak mało mówi się o niej, a od dawna używa się tego środka.
  • 0

#25 oniryczna

oniryczna

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 21 maj 2011 - 23:38

Z domowych sposobów to zobojętnić kwas mogą migdały i mleko, z tabletek - Ranigast. Jeśli się nie zmniejsza, można spróbować z Alugastrinem - to taki biały płyn. Natomiast, kiedy powodem jest refluks, co zdarza się coraz częściej, to Controloc/Polprazol, ale w takim przypadku to już lekarz wyjaśnia.
  • 0

#26 sepultura

sepultura

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 22:58

Bardzo dobry na zgagę jest proszek zasadowy Langsteiner. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie od tych domowych. Na pewno najgorszą rzeczą na zgagę jest picie wody, z doświadczenia wiem, że to jeszcze bardziej zaognia problem.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 ikabana83

ikabana83

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 30 październik 2011 - 19:43

Mi ostatnio ginekolog polecił (jestem w ciąży) polecił Refluxin, ma postać płynu w wygodnych saszetkach, po zażyciu działa błyskawicznie, tylko dzięki niemu jestem w stanie wytrzymać w pracy!
  • 0

#28 syrcia

syrcia

Lekarz - specjalista

• Specjalista
  • PipPip
  • 138 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 13:55

Zgaga jest objawem, nie chorobą i dlatego przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek leków zawsze należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Niewątpliwie najczęściej uskarżają się na nie kobiety w ciąży (związane ze zmianami anatomicznymi w trakcie ciąży) oraz osoby z rozpoznanym refluksem żołądkowo-przełykowym. W zależności od choroby i mechanizmu powstawania dolegliwości zalecane są różne grupy leków, w tym inhibitory pompy protonowej, inhibitory H2-blokerów. Te pierwsze dostępne bywają także bez recepty. Kobietom w ciąży zaleca się domowe sposoby walki ze zgagą, np żucie migdałów, picie herbaty z imbirem itp.
  • 0

#29 Piotr-Krzyworaczka

Piotr-Krzyworaczka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 13 listopad 2011 - 11:21

Jeśli już mnie na poważnie zgaga dopadła, to znaczy nie przechodzi przez kilka dni - to biorę Controloc Control. Pomaga ale dopiero po kilku dniach - chociaż na dłużej jest spokój potem.
Zgaga u mnie występuje łatwo bo cierpię na przepuklinę ( niewielką, ale jednak) zakończenia przewodu pokarmowego, czyli tej "rury", która prowadzi do żołądka.
Mam już do czynienia z tą dolegliwością ze 2 lata - i powiem Wam, że najwazniejsze jest ...zapobieganie zgadze. No bo przecież lepiej zapobiegać niż ciągle brać piguły, prawda?
Kilka podstawowych zasad:
1. Nie jeść dużych ilości wieczorem - najlepiej spożyć kolację 3 godziny przed spaniem. Chodzi o to , żeby nie kłaść się spać z pełnym żołądkiem.
2. Raczej unikać:
- cebuli ( szczególnie surowej)
- czekolady ( niestety powoduje nadmierne wydzielanie kwasów żołądkowych)
- alkoholu ( szczególnie wysokoprocentowych, piwo aż tak nie szkodzi jak wódka, czy wino)
- pokarmów ostro przyprawionych
- tłustego ( frytki ociekające tłuszczem, itp.)

3. Spożywać posiłki w miarę powoli ( jeśli to możliwe) żeby dobrze przeżuć to co jemy. Nie łykać kawałków! Żołądek to nie śmietnik!

Jeśli ktoś będzie się stosował do tych zasad - może znacznie ograniczyć dolegliwości.

pozdrawiam cierpiących
  • 0

#30 shadow123

shadow123

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 20 listopad 2011 - 21:06

Może to głupie ale na zgagę pomaga najlepiej wypicie łyżeczki srebra ;) Dowiedziałam się tego od mojego bioenergoterapeuty i naprawdę to działa.
  • 0

#31 Flanelka_83

Flanelka_83

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 13:30

jestem w 6 miesiącu ciąży i strasznie doskwierała mi zgaga, nie pomagały domowe sposoby więc poprosiłam o lek polecony przez ginekologa, dostałam Refluxin, ma postać żelu (dawka w pojedynczych saszetkach) bardzo łatwe do zażycia, działa błyskawicznie i zapobiega wydostawaniu się kwasu żołądkowego do przełyku, naprawdę polecam!
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 rwtryb

rwtryb

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 18:16

no nie wiem, na pewno przypisał go lekarz? lepiej wszystko skonsultować przede wszystkim podczas ciąży
  • 0

#33 good hell

good hell

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 98 postów

Napisano 22 styczeń 2012 - 19:44

mi pomaga ranigast, ale radziłabym wybrać sięę do lekarza, on powinien coś przepisać lepszego..
  • 0

#34 livren

livren

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 15:32

Jeśli zgaga pojawia się zbyt często to zamiast leków powinien skierować na badania.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#35 Jakub Nalepa

Jakub Nalepa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip