Antykoncepcja - ile to kosztuje?

Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
Bardzo często zaraz po skuteczności, następnym argumentem za wybranie jakiejś formy antykoncepcji odpowiada jej cena.
W tym miejscu macie okazję do podzielenia się własnymi doświadczeniami na temat cen obecnych form antykoncepcji.
Piszemy tak aby być może pomóc komuś wybrać odpowiednią formę antykoncepcji i przy okazji nie wydać na to ogromnych sum.
Wypowiadających się proszę o podawanie dokładnej nazwy środka antykoncepcyjnego i jego ceny.
Jak najbardziej mile widziana będzie wskazówka w której aptece zostały środki antykoncepcyjne nabyte (np. miasto i ulica na której znajduję się apteka).
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Na początku używaliśmy prezerwatyw, ale od roku jestem na antykoncepcji hormonalnej, dokładnie na Microgynonie 21. Z tego, co się orientuję, to najtańszy środek na rynku - z receptą wychodzi ok. 21-22 zł za trzy opakowania.

Cóż, na nic więcej raczej się tu nie przydam, bo to jedyne tabletki, jakie stosowałam, ale nie mam powodu do narzekań, bo obyło się bez najmniejszych nawet skutków ubocznych (nie licząc licznych, ale pozytywnych).
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja brałam Diane i płaciłam koło 8 zł za opakowanie... Ale słyszałam na ich temat dużo negatywnych opinii. Później brałam Regulon, kosztował 19-23 zł, w zależności od apteki i promocji. Ani po jednych ani po drugich nie miałam żadnych skutków ubocznych, no może jedynie osłabione libido ;)
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Podobno te tańsze to starsze leki i mają dużą ilość hormonów przez co nie są polecane młodym osobom (przynajmniej takie argumenty mi podawano gdy prosiłam o tańsze tabletki)
Kiedyś Yaz 45zł
Teraz NuvaRing 47,90zł
Olsztyn :)
Z obu leków jestem/byłam zadowolona
 

malinka2303

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Też brałam Diane ale nie dla mnie. Ostatnio trafiłam na super śmieszną reklamę o antykoncepcji. Obejrzyjcie sobie, można się uśmiać. http://www.youtube.com/antymetody
 
N

nastka501

Guest
Niezła forma reklamy antykoncepcji. Fajne filmiki. Co do kosztów pigułek to nie wiem ile kosztują, bo teraz mieszkam w GB a tu takie środki są za darmo!
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Ja biorę Midianę i mimo wielu nieprzychylnych opinii o tych tabletkach dla mnie są idealne: kosztują 25 zł i nie mam po nich absolutnie żadnych negatywnych skutków ubocznych, bo raczej powiększenie piersi nie jest czymś złym :p
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Harmonet, kosztuje około 50 zł, w zalezności od apteki, reguluje okres doskonale, ja jestem w stanie okreslić dzień i jego porę, kiedy dostane miesiaczkę.
 

agaletta

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja jestem teraz na etapie tabletek yasminelle ( wcześniej brałam logest ) i sobie chwalę. Jeśli chodzi o cenę to nie jest to najniższa półka, ale są sporo tańsze od plastrów czy krążków nuvaring - płacę ok. 30-35 zł w łodzi, w zależności od aptek. W tej chwili najtaniej ( ok. 30 zł ) jest w aptece za grosze w manufakturze.
 

frida000

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
witam a ja od ponad roku biorę Stedrill 30 - i uwaga kosztują na receptę ok 4 zł(czy nawet mniej). poleciła mi je bardzo dobra gin. nie mam skutków ubocznych ,okres bezbolesny , regularny , no i myślę że są skuteczne o ile się je prawidłowo zażywa,bo należny pamiętać że biegunki wymioty, antybiotyki , osłabiają działanie tabletek , i jak się zapomni jednej to lepiej się wstrzymać z sexem na 7 dni. wcześniej brałam diane i logest czułam się tak samo wiec po co przepłacać.
 

frida000

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
hej maciejka a jak się po nim czujesz. ok. no właśnie są tanie dobre leki te drogie takie same w działaniu płacisz za reklamę..........
 

nela_24

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
Bardzo róznie. Słyszałam, że sa nawet pigulki za 3 zł :)))ja używałam takich za 15 i za 3o parę złotych i w sumie z obu byłam zadowolona. Może spróbuję niebawem plastrów, a one z reguły kosztują więcej liczę na 50 zł na m/c,
 
Do góry