Podanie o mieszkanie

Domki

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam. Mam pytanie nie wie ktos jak sie pisze Podanie o mieszkanie? Jestem ojcem 3 Dzieci i mieszkam z nimi wraz z żona u swojej matki w mieszkaniu. Chce jednak zamieszkac Gdzies indziej. Prosze o szybka odpowiedz!
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
A nie lepiej pójść do gminy i zapytać się o mieszkanie komunalne?

płacimy podatki, a w gminie są oni od tego by pomóc i udzielić informacji. To ich psi obowiązek!
 

Arktyda

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
dolnośląskie
Witam. Mam pytanie nie wie ktos jak sie pisze Podanie o mieszkanie? Jestem ojcem 3 Dzieci i mieszkam z nimi wraz z żona u swojej matki w mieszkaniu. Chce jednak zamieszkac Gdzies indziej. Prosze o szybka odpowiedz!


Każda gmina wiejska i miejska lub miasto na prawach powiatu ma uchwałę w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. Jeżeli jest taka uchwała to poproś w sekretariacie ( wójta, burmistrza lub Prezydenta) o druk udzielenia informacji publicznej; wypełniasz go prosząc o uchwałę z załącznikami w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych - wersja ksero.

Inaczej, musisz uzyskać w swoim urzędzie numer uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych oraz datę opublikowania. Następnie wejdź na stronę urzędu skąd pochodzicie. Na stronie urzędu skąd pochodzisz jest Biuletyn Informacji Publicznej (BIP - najczęściej kolor czerwony). Po wejściu na tę stronę musisz poszukać pozycji akty prawne wydawane przez radę w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy lub podobna treść. Należy ją dla siebie wydrukować.


Następnie przeczytaj jakie są wymagania w waszej miejscowości aby otrzymać mieszkanie. I na tej podstawie (zazwyczaj na urzędowym druku) wypełnij wniosek, oraz załącz wymagane dokumenty: zazwyczaj zaświadczenie o dochodach, meldunku i metrażu. Do wniosku dołącz też podanie obszernie opisujące twoją wyjątkowo trudną sytuację mieszkaniową oraz wszelkie uciążliwości lokatorsko-socjalne i bytowe, które mogą pomóc zająć ci jak najwyższą pozycje na liście oczekujących na kwaterunek. Najlepiej wszelkie sprawy pokrywaj dowodami, np. przemoc- zaświadczenie o założeniu niebieskien karty na policji, nerwica - zaświadczenie od psychiatry, astma dzierci - zaświadczenie leczenia, itp.

Podanie zaczynasz standardowo:

Zwracam się z prośbą, o przyznanie mi lokalu kwaterunkowego. Swojepodanie motywuję tym, iż obecnie zajmuję wraz z żoną i trójką dzieci mieszkanie o powierzchni 38m2, które dzielę z konfliktową matką. W chwili obecnej mieszkanie, które zajmujemy jest niewystarczajace dla tylu osób. Nasza sytuacja finansowa nie poznwala na kupno mieszkania.
A potem to rozwiniąć o sytuacje...
Powodzenia.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jeszcze nie mam rączek, żeby wziąśc się do roboty. Kogo obchodzi, że chciałbyś? Ja chciałbym latać do roboty helikopterem. Nie marzniesz na dworze, wiele osób mieszka w kiepskich warunkach. Jakby każdy chciał dostać mieszkanie, to każda gmina musiała by dysponować całymi dzielnicami komunalnymi.
 
Do góry