Opuszczone miejsca?

eshlox

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
N: 51° 46' 5" E: 18° 4' 55"
Witam.

Ktoś może zna jakieś ciekawe opuszczone, stare miejsca w Wielkopolsce? ;-) Coś co by można było spokojnie zwiedzić.. ;-)

PS. Jasne, znam te, które udało mi się znaleźć w internecie, jednak może ktoś zna coś innego ;-)

Pozdrawiam.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
u mnie nie ma ale zależy co masz na myśli mówiąc opuszczone :]
jak zamki to np w Kole a jak opuszczony zakład psychiatryczny to na pn od poznania.
Koleżanka ma taką małą obsesję o opuszczonych miejscach a mnie wykorzystuje na tego typu wycieczki :] które i mnie się podobają.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
cześć eshlox
z ostatnich nowinek które udało mi się zobaczyć, to opuszczony ośrodek wypoczynkowy w miejscowości Długie niedaleko Dobiegniewa. Ośrodek ten składa się z dwóch sporych budynków, jeden całkowicie dokończony, zamknięty szczelnie, dach trochę się posypał ale jego stan oceniam na dobry. Drugi budynek jest niedokończony. Teren dość spory, brama a raczej furtka otwarta wejść można, co do legalności wejścia to nie wiem, ale trochę adrenalinki jeszcze nikogo nie zabiło :]
generalnie samemu radzę tam nie wchodzić, bo wszystko jest zarośnięte 1,5metrową trawą i widoczność raczej ograniczona, trzeba uważać żeby nie wpaść do odsłoniętych kanałów (studni?).
Historii tego miejsca niestety nie znam, wygląda na to że zmienił się właściciel obiektu, który stwierdził w momencie budowy (wygląda na lata 90), że rentowność tego ośrodka będzie niewielka i zakończył prace.

jeśli masz coś ciekawego, co warto obejrzeć to daj znać ;)

tutaj poglądowe zdjęcia.

dsc04414z.jpg


dsc04412t.jpg


dsc04409c.jpg


dsc04408i.jpg


dsc04406.jpg
 

eshlox

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
N: 51° 46' 5" E: 18° 4' 55"
u mnie nie ma ale zależy co masz na myśli mówiąc opuszczone :]
jak zamki to np w Kole a jak opuszczony zakład psychiatryczny to na pn od poznania.
Koleżanka ma taką małą obsesję o opuszczonych miejscach a mnie wykorzystuje na tego typu wycieczki :] które i mnie się podobają.

No dokładnie. Ten zakład psychiatryczny miałem jechać zwiedzić dzisiaj. Jednak trochę się rozpadało i stwierdziłem, że przeniosę to na inny termin ;-) Właśnie takie miejsca mnie interesują ;-) Chociaż zamek też wygląda ciekawie, więc jak tylko uda mi się zebrać małą ekipę to można się przejechać.

cześć eshlox
z ostatnich nowinek które udało mi się zobaczyć, to opuszczony ośrodek wypoczynkowy w miejscowości Długie niedaleko Dobiegniewa. Ośrodek ten składa się z dwóch sporych budynków, jeden całkowicie dokończony, zamknięty szczelnie, dach trochę się posypał ale jego stan oceniam na dobry. Drugi budynek jest niedokończony. Teren dość spory, brama a raczej furtka otwarta wejść można, co do legalności wejścia to nie wiem, ale trochę adrenalinki jeszcze nikogo nie zabiło :]
generalnie samemu radzę tam nie wchodzić, bo wszystko jest zarośnięte 1,5 trawą i widoczność raczej ograniczona, trzeba uważać żeby nie wpaść do odsłoniętych kanałów (studni?).
Historii tego miejsca niestety nie znam, wygląda na to że zmienił się właściciel obiektu, który stwierdził w momencie budowy (wygląda na lata 90), że rentowność tego ośrodka będzie niewielka i zakończył prace.

tutaj poglądowe zdjęcia.

Pierwsze zdjęcie wygląda ciekawie ;-) Widok tej bramy jakoś przyciągnął moją uwagę ;-) Pozostałe zdjęcia już trochę mniej... jednak też można odwiedzić w przyszłości ;-)

PS. Z wielkością zdjęć przesadziłaś ;-)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
zamek w Kole jest całkiem ciekawy, ale nie ma tam dużo do oglądania.

Zakład psychiatryczny tudzież szpital, bo nikt nie potwierdza tego że był tam zakład, jest o wiele ciekawszy. A przynajmniej tak prezentuje się na zdjęciach, też mam w planach go odwiedzić, podobnie jak opuszczony kościół ewangelicki (Pisarzowice).

ps. co do wielkości zdjęć , nie znoszę małych zdjęć na których trzeba domyślać się treści.

ps2. czy obiekt mało ciekawy, to bym się kłóciła, kwestia gustu.
 

eshlox

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
N: 51° 46' 5" E: 18° 4' 55"
zamek w Kole jest całkiem ciekawy, ale nie ma tam dużo do oglądania.

Zakład psychiatryczny tudzież szpital, bo nikt nie potwierdza tego że był tam zakład, jest o wiele ciekawszy. A przynajmniej tak prezentuje się na zdjęciach, też mam w planach go odwiedzić, podobnie jak opuszczony kościół ewangelicki (Pisarzowice).

ps. co do wielkości zdjęć , nie znoszę małych zdjęć na których trzeba domyślać się treści.

ps2. czy obiekt mało ciekawy, to bym się kłóciła, kwestia gustu.

Ze zdjęć tego zakładu/szpitala nie podoba mi się tylko to, że było już tam dużo ludzi i zostawili po sobie pamiątki w stylu graffiti itp ;-S No ale co zrobić.
Kościół w Pisarzowicach też fajny.

A te zdjęcia aż mi przeglądarkę spowolniły ;-)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
tutaj --> klik
jest ciekawe miejsce, jeśli szukasz w Wielkopolsce , Majek zrobił zdjęcia w Poznaniu.
 
D

dan38

Guest
robiłem sesje fotograficzne w opuszczonym kasynie wojskowym w Biedrusku. Czy jest to miejsce warte zwiedzania, tego nie wiem...na zwariowane sesje ślubne się nadaje.
Robiłem tam te zdjęcia
http://zasina.art.pl/obrazy/zdjecia-slubne/slub8/

http://www.zasina.art.pl/obrazy/portrety/paulina/ (część tej sesji była w Poznaniu przy Starym Rynku, reszta w Biedrusku)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
@up forgotten to rzeczywiscie dobra stronka, a jej jakosc zalezy od nas samych, zwiedziles dane miejsce, daj znac czy jeszcze stoi, czy nie ma psów, ochrony itd , fajna baza informacji :)
 

pretty_girl

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mogę również podzielić się kilkoma opuszczonymi miejscami:
- w Łomnicy ( powiat nowotomyski ) znajduje się opuszczona gorzelnia na terenie dawnych PGR
- w parku również Łomnica znajduje się stare opuszczone mauzoleum
Jeli interesują Cię również cmentarze to wart zobaczenia jest cmentarz na Przychodzku
 
X

xplus

Guest
Super pomysł z tymi opuszczonymi miejscami może uda sie uratować niektóre od zapomnienia
 

Acid1.KO5

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Konin
Grodziec - opuszczony koścół
Unia k.Wrześni - opuszczony pałac
Wierzbie k.Sompolna - opuszczony pałac

jest tego sporo, kiedys sam jezdziłem i odwiedzałem takie miejsca
potrzebowałem zdjęć na pracę licencjacką.
 

Dariusz Foint

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Poznań
Polecam stary cmentarz w Poznaniu na Dębcu (ul. Rydzyńska), ale tak naprawdę to nie znajduje się na tej ulicy (bo ona tam nie dochodzi), leży przy torowisku w drodze do Lubonia - charakterystyczny, bo są na nim wysokie topole i z torów widać, jakby to był zwykły lasek, a tym czasem to cmentarz, gdzie pomniki ostatnio położono tuż po wojnie (i nie chowają w nim od 60 lat) - niektóre daty pochówku są np. 1890 - bardzo ciekawe miejsce i zapomniane przez TYCH CO ZBIERAJĄ NA KWESTACH NA CMENTARZE NA UKRAINIE :| (żenada trochę)... No i dlatego - jest to miejsce warte pamięci i nawiedzin...:))
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Chętnie bym poznała takie miejsca, wiem, ze Owińska są już znane :) ale nie znam innych

może znacie jakieś ciekawe miejscówki :)?

przepraszam, że tak w trzech wiadomościach, ale mi się coś jeszcze przypomniało. U mojego znajomego straszy, babcia ich nawiedza, czasami jest masakra, przedmioty same sie unoszą, mój narzeczony byl nawet tego swiadkiem. Rolety sie same podnoszą. A też półki się otwierają. I teraz niewiadomo, czy to babcia, czy jacys niemcy, bo to jest dom gdzie kiedys oni mieszkali :)
 

gwiazdeczki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
mnie zastnawia dlaczego nikt takich zjawisk nie nagra chociażby telefonem :p tylko same opowieści..
 

moniqu84

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja szukam fajnych miejsc, gdzie można zrobić fajną sesję zdjęciową. Jakieś pomysły?
 
Do góry