Nagły, silny ból glowy

uczennica7017

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam. Przejrzałam forum i nie znalazłam dokładnie czegoś takiego, więc założyłam nowy temat.
Generalnie często miewam bóle głowy. Zazwyczaj codziennie odczuwam "ćmienie", które czasem się nasila. Staram się unikać leków przeciwbólowych i funkcjonować mimo bólu.
Jednak ostatnio przydarzyło mi się coś dziwnego. Nie miewałam wcześniej migren, jak też ten epizod nigdy wcześniej mi się nie przytrafił. Na początku odczułam drobne mrowienie i drętwienie prawej ręki, które szybko minęło. Następnie, po jakieś godzinie zaczęły mnie boleć oczy. Żaden światłowstręt, nic z tych rzeczy, po prostu ból oczu. Poczułam się zmęczona i położyłam się spać. Obudził mnie rozdzierający ból głowy. Ciężko mi ulokować jego źródło czy konkretny zasięg. Miałam wrażenie, jakby coś próbowało mi od środka rozsadzić głowę, silnie pulsując, czułam ucisk "wszędzie". Do tego doszła niemożność pisania i czytania. Nie rozróżniałam liter. Chciałam napisać wiadomość, bo byłam sama, ale ręka nie chciała mnie słuchać. Przyciskałam na telefonie jakieś przypadkowe litery i dopiero po jakiś 15-20 minutach byłam w stanie rozpoznawać litery i tworzyć słowa. Czułam się, jakbym na ten krótki czas straciła zdolność tworzenia i rozpoznawania słów. Nie wiem, jak z mową, bo z nikim wtedy nie rozmawiałam. Nie byłam w stanie chodzić, bo traciłam równowagę. Czułam się zdezorientowana i było mi niedobrze, choć nie wymiotowałam. Ból zwiększał się przy próbie wstawania. Płakałam z bólu, nie wiedziałam, co się dzieje. W pewnym momencie poczułam dziwny lęk, że to się źle skończy. Nie jestem z natury panikarą, nie ganiam do lekarza z byle bólem, dlatego potem, gdy już wszystko minęło, sama byłam zaskoczona tym lękiem.
Powoli wszystko osłabło. Trwało to 2-3 godziny, może dłużej, bo chwilami jakbym traciła przytomność.
Od tamtej pory głowa boli mnie częściej i silniej oraz bolą mnie oczy. Czasem mam wrażenie, że są to dwie piłki, które próbują wyskoczyć z oczodołów :/

Przydarzyło się to komuś? Może to zwykła migrena, taki pierwszy atak? Prosiłabym o jakieś odpowiedzi, które pomogłyby mi rozjaśnić sprawę i może nie marnować czasu na chodzenie do lekarza, jeśli nie ma takiej potrzeby, gdyż, podkreślam, mój lekarz rodzinny raczej oszczędnie wystawia jakiekolwiek skierowania.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Powinnaś go jednak przycisnąć, żeby Ci dał skierowanie do neurologa - nie będzie to marnowanie czasu, takie rzeczy trzeba sprawdzić. Miałem coś podobnego, kiedy byłem mały - gdzieś tak 10 lat. Ale nie pamiętam, czym mnie leczyli i jak, tylko że cholernie bolało, nie mogłem patrzeć na światło.
 

uczennica7017

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Powinnaś go jednak przycisnąć, żeby Ci dał skierowanie do neurologa - nie będzie to marnowanie czasu, takie rzeczy trzeba sprawdzić. Miałem coś podobnego, kiedy byłem mały - gdzieś tak 10 lat. Ale nie pamiętam, czym mnie leczyli i jak, tylko że cholernie bolało, nie mogłem patrzeć na światło.

Ale jego zdaniem to będzie marnowanie czasu :/ Trzeba będzie spróbować. Akurat światło nie miało znaczenia. Podobno światłowstręt świadczy o migrenie... :/
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Kolezanko, lekarz rodzinny to tylko taki mały szczekający, leniwy pikuś i wiem to z doświadczenia. U mnie takie bóle występowały niemalze cyklicznie. Potem został z nich tylko ból spodu lewego oka, który rozwalał mi głowę i doprowadzał do szału. Gałka oczna zadawała niesamowity ból przy każdym ruchu. Tutaj niemal NIEZBĘDNY jest neurolog, nie ma że nie! To nie są zarty! moja droga, nie poddawaj się, bo to się moze źle skończyć. Na pocieszenie dodam,że mnie diagnozowali ponad 5 lat, wymyślając stosy różnych dolegliwości. Pomógł mi tylko pewien znany neurolog z Łodzi, naziska z przyczyn wiadomych nie wymienię. Nie ujawnię też, jaką mam końcową diagnozę, ale jest to okropna choroba. Okropna... Dlatego nie zrażaj się lekarzem rodzinnym, ma dać skierowanie, albo zmień go sobie na innego.
 

uczennica7017

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Kolezanko, lekarz rodzinny to tylko taki mały szczekający, leniwy pikuś i wiem to z doświadczenia. U mnie takie bóle występowały niemalze cyklicznie. Potem został z nich tylko ból spodu lewego oka, który rozwalał mi głowę i doprowadzał do szału. Gałka oczna zadawała niesamowity ból przy każdym ruchu. Tutaj niemal NIEZBĘDNY jest neurolog, nie ma że nie! To nie są zarty! moja droga, nie poddawaj się, bo to się moze źle skończyć. Na pocieszenie dodam,że mnie diagnozowali ponad 5 lat, wymyślając stosy różnych dolegliwości. Pomógł mi tylko pewien znany neurolog z Łodzi, naziska z przyczyn wiadomych nie wymienię. Nie ujawnię też, jaką mam końcową diagnozę, ale jest to okropna choroba. Okropna... Dlatego nie zrażaj się lekarzem rodzinnym, ma dać skierowanie, albo zmień go sobie na innego.


Może i racja. Lepiej powalczyć i się dowiedzieć, że się jest zdrowym, niż potem się niemile zaskoczyć.
Z tym, że u mnie to dopiero pierwszy raz taki ból i jak na razie, nie powtórzył się, choć, co prawda, nie mam pewności, że tak się nie stanie.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Na początku takie silne bóle u mnie występowały co kilka miesięcy.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Jeśli to nic, to najlepiej dowiedzieć się tego od specjalisty - będziesz spokojniejsza. Jeśli to nic poważnego, to specjalista na pewno coś poradzi i szybko się tego pozbędziesz. Jeśli to poważniejsza sprawa, to będzie zdiagnozowana wcześnie i... też się tego szybko pozbędziesz. W każdym przypadku kluczowa jest wizyta u neurologa. Lepiej żeby Cię zbeształ, że mu tyłek zawracasz jakąś pierdołą, niż żeby Ci później mówił, że trzeba było przyjść wcześniej.

Powodzenia i zdrowia życzę ;)
 
B

benjamima

Guest
Keehl ma dużo racji. Ja od siebie dodam jeszcze, że czasami bywa, że zła dieta powoduje migreny. Przy lekkim uszkodzeniu jelita niektóre składniki pokarmowe przedostają się do krwi, i powodują lekką reakcję immunologiczną, co może powodować bóle głowy. Wystarczy wyeliminować te składniki, i problem "z głowy". Klinika Vimed specjalizuje się w układaniu diet w zależności od preferencji naszego organizmu - to może pomóc całkowicie bezboleśnie.
 

chityna

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
A ja się ostatnio dowiedziałam że problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym tez mogą powodować silne bóle głowy. Warto iśc do lekarza i się przekonać, bo tak to się człowiek męczy z tym bez sensu
 

izabelcia1979

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
wiem z własnego doświadczenia że z głową nie ma żartów,miałam takie silne bóle migrenowe z tym że miałam światłowstręt aż mi oczy wypierało z bólu,leczyłam się tylko pyralginą,działa na silne bóle ,nie podrażnia żołądka,działa przeciwzapalnie,jest sprawdzonym lekiem na apap nie reagowałam ale taki stan rozwalał cały dzień na szczęście przeszło i mam nadzieję ż eprędko nie wróci-idż do lekarza
 
K

Kinnio

Guest
Ja kilkakrotnie miałem światłowstręt, zwykle w przypadku mocniejszych postaci zapalenia płuc - a zdarzyło mi się na nie chorować. Dodatkowo zazwyczaj towarzyszyły temu halucynacje, ale to z racji b. wysokiej temperatury. Światłowstrętu samego z siebie nigdy nie miałem, i całe szczęście...
 

izabelcia1979

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
no to masz szczęście bo tak leżeć w bólach i unikać światłaoraz kontaktu z innymi-ci jak choruję są strasznie natrętni-to okropna rzecz
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
ja bym nie analizowała czy lekarz chętnie czy niechętnie wystawia skierowania. jak jest taka potrzeba to mam je wytawić i koniec.
koleżanka miała podobne problemy w liceum. wcześniej miała ataki migrenowe w dzieciństwie. teraz ma 25 lat i nadal nie ustalono przyczyn. po prostu w takim dniu zostaje w domu, bierze lek i przesypia to.
ja wprawdzie nie mam poważnych migren, ale miewam bóle głowy. polecono mi etopiryne która jest 'nastawiona' na zwalczanie bólów głowy i faktycznie jestem z niej zadowolona
 

denisa

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
należy zgłosić się jak najszybciej do neurologa, bóle głowy mogą sygnalizować poważną chorobę. Nie ma na co czekać, każdy dzień jest ważny.
Zrobić badanie MRI i EEG, neurolog powinien dokładnie zbadać. Proszę nie lekceważ sprawy.
 

uczennica7017

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
W moim przypadku sprawa została zlekceważona przeze mnie i nie poniosło to żadnych konsekwencji.
Naturalnie innym takie działanie odradzam - trzeba mieć albo pewność, że na pewno nic nam nie dolega albo po prostu ustalić ze samym sobą, że nie chcemy wiedzieć czy nam coś jest.
Także dziękuję za pomoc.
 

Dominika1414

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja mam pytanie. Mam 30 lat kilka dni temu przydazylo mi sie cos niezwyklego, mianowicie mialam problem z widzeniem po prawej stronie (moj maz nie mial policzka jak na niego patrzylam) potem poczulam sie bardzo zmeczona , zdretwiala mi prawa reka i w koncu nie moglam powiedziec ani slowa. Cos tam mowilam ale to byl belkot. bylam w szpitalu ale tam objawy ustapily skierowali mnie na badania wiec czekam. MOze to wazne jeszcze to zdarzenie poprzedzal bole glowy po prawej stronie ale mnie czesto boli glowa tak od kilku lat. Czasem tez czuje silne uklucie w glowie ktore mija po chwili ale potem czuje sie zmeczona.
Prosze o porade jakies sugestie, troche jestem tym zaklopotana wlasciwie to poprostu nie wiem kiedy zaczac panikowac bo chwilami czuje ze jestem juz gotowa a potem dochodze do wnioski przeciez jednak przeszlo i juz ladnie mowie. no nie wiem sama...
 
N

nianiaSweet

Guest
ja z kolei miewam bardzo mocne uciski głowy, które czasami są nie do zniesienia, mam zamiar udać się do lekarza po pomoc bo zaczynam się niepokoić, czy macie może pomysł, czego to mogą być objawy???
 

fermart26

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
ja z kolei miewam bardzo mocne uciski głowy, które czasami są nie do zniesienia, mam zamiar udać się do lekarza po pomoc bo zaczynam się niepokoić, czy macie może pomysł, czego to mogą być objawy???


Przyczyn ucisków głowy może być wiele - na przykład migrena, nadciśnienie tętnicze. Może być też następstwem innych chorób - choroby laryngologiczne, okulistyczne. Myślę, że należy skonsultować się z lekarzem. Występują jeszcze jakieś objawy?
 
Do góry