szczotkowanie zębów "na sucho"

Aczkolwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 510
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Mam pytanie. Czy szczotkowanie zębów "na sucho" tzn bez wody i pasty w ciągu dnia szkodzi zębom?
Czy wręcz przeciwnie dzięki temu łatwiej utrzymać czystość i biel?
Pytam ponieważ ostatnio często sięgam po szczoteczkę np oglądając tv i je czyszcze.
Oczywiście myje je również rano i wieczorem w normalny sposób(używając pasty i wody)
Ale zastanawiam się czy taki "zabieg" nie szkodzi szkliwu.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
nie wydaje mi się, żeby taki sposób szczotkowania szkodził Twoim zębom, ale na pewno nie jest to skuteczny sposob utrzymywania higieny jamy ustnej..chyba lepiej po prostu nałożyć pastę na szczoteczkę i konkretnie wymyć sobie zęby
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
też mi się wydaje, że to nic nie daje. szczotkując samą szczoteczką masz uczucie ze osad z zębów znika, ale on się tylko przemieszcza w inne części jamy ustnej. lepiej użyj normalnej szczoteczki z pastą bądź jak oglądasz TV nici dentystycznej
 

fenix26

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
szczotkowanie na sucho zależy czy odbywa się miękką szczoteczką czy twardą fakt zębów nie uszkodzimy ale twardą możemy uszkodzić dziąsła :) zrobiłem mały rekonesans na www. candeo.pl i zawsze coś ciekawego mogę podpowiedzieć:) Pozdrowionka
 
B

bajderman

Guest
Proszę was - miękka szczoteczka, metoda wymiatania, do tego pasta ajona. Ten zestaw stosuję od dawna i cały czas realizuje on swoje zadanie. Po prostu moje zęby wyglądają idealnie, tak jak chciałam. Zmiana jest diametralna, tak więc nie wydziwiajcie, skuteczne są podstawowe metody!
 
S

szyszana

Guest
Dokładnie, metoda wymiatania, na prawdę idzie diametralnie odmienić zęby w krótkim czasie, a kluczowa jest w tym wszystkim systematyczność. Przecież bez niej normalności zębom nie przywrócicie. Jakieś jednorazowe dbanie o zęby nie przyniesie efektu.
 
Do góry