1. Długość walki. 2. Ilość postaci.

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
1. Mniej więcej jak długo u Was w sesjach trwa pojedyncza walka z podstawowymi przeciwnikami w ilości względem postaci 1:1?
2. Gdzieś w podręczniku do DnD było o prowadzeniu dwóch postaci. Że doświadczeni gracze mogą sobie na to pozwolić. Dalibyście z tym radę? W pbf na spokojnie, w realu nie wiem czy bym się porwał na to. A jako MG? Nie trafiłby Was szlag jakbyście mieli dwa razy więcej rzutów? Ja nerwicy miałem jak mój druid w dnd robił za npc (wygodnie w drużynie mieć npc łatwo ekipe naciągnąć), graczy 4, postaci 5, przy towarzyszach i summonach wyszło rzutów na 9, i jako MG byłem poirytowany (druid, zwierz, wezwany zwierz, głupi pomysł. Zmienie npc na coś co nic nie wzywa, a jeszcze lepiej na cos bez rąk.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jak się przeciąga, uproszczam zasady. Generalnie walka musi być dynamiczna i tego trzeba się trzymać. Jeśli MG miesza się w statach, to powinien je zminimalizować.
1:1 - średnio 6-7 sekund na ruch. Więcej zwłoki nudzi graczy, a to podstawowy błąd w prowadzeniu walki. Niezłym pomysłem jest też przygotowanie planszy przy większych bataliach. Tedy gracze nie będą narzekać, nawet jak chwile sobie poczekają. Wolny czas mogą bowiem poświęcić na dokładne przemyślenie swojego ruchu.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
DnD :) Trzeba mieć dodatkowe notatki by nie szukać z atutów ile się ma do rzutów, wtedy to na jeden rzut mogłyby i minuty iść :p :)
 
Do góry