Fantasy Komiks

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
To godna polecenia Antologia komiksów. W każdym tomie są odcinki trzech serii (w sumie czterech, co tom jednej brakuje, na przemian) plus jedno stronowe komediowe bonusy.
Do tej pory wydano cztery tomy, każdy po 19,99. Dostępne są na stronie Merlin.pl, natomiast piąty tom wydany zostanie 4 września, zainteresowani będą mogli zakupić normalnie w kioskach.
Wydane do tej pory serie to:
Rozbitkowie z Ythao. Jest to historia trójki rozbitków statku kosmicznego na nieznanej planecie, którzy wplątani zostają w miejscowe polityczne walki. Seria charakteryzuje się nowoczesnym stylem, jednak nie zatraciła stosunkowej dokładności charakteryzującej popularne komiksy fantasy z ostatnich lat. Do głównych cech serii należy także spora dawka humoru. Jest to również zręczne połączenie fantasy z SF. Za scenariusz odpowiada Arleston, twórca świata Troy, jednego z najwiekszych Universum fantasy. (Jakiś czas temu została wydana encyklopedia do tego świata :p)
LegendaDzieło sławnego Swolfsa. Komiks albo jest starym smaczkiem, albo utrzymany w starej konwencji. Realistyczna kreska i kolorystyka przypomina Thorgala, i jego fanom szczególnie tą serię bym polecił. Jednak Rysunki są dokładniejsze i milsze oku.
Rodzina królewska zostaje zamordowana przez brata króla będącego pod wpływem złego maga. Dziecko zostaje uratowane przez niańkę, jednak ta pod wpływem strachu zostawia niemowlę w lesie gdy spotyka czarownika żyjącego razem z wilkami. Ten opiekuje się dzieckiem. Po latach chłopiec chce zobaczyć życie wśród ludzi. Nie wie, że niektórzy ludzie ciągle na niego polują.

Lasy Opalu - kolejna seria za którą odpowiada Arleston. Rysunkami zajmuje się Pallet, i należy mu się pochwała za realistyczne, dokładne i miłe oku rysunki. Kapłani światła kontrolują życie mieszkańców Opalu. Darko razem z ojcem zajmuje się szklarstwem. Pewnego dnia do jego wioski przyjeżdża bard. Podczas występu okazuje się on bratem ojca. Przyjechał, by zabrać Darko, który jest w niebezpieczeństwie. Okazuje się on być potomkiem Coharsa, jednego z pierwszych kapłanów. Sprzeciwił się on pozostałym i został nazwany heretykiem. Darko otrzymuje kamień mocy który od zawsze był w jego rodzinie. Od teraz musi uciekać ścigany przez kapłanów światła i odnaleźć tytanów, których uratował Cohars.

Samuraj
- Scenarzystą jest tu Francuz Di Giorgio. Historia opowiada o samuraju Takeo szukającym prawdy o sobie, i swoim bracie który opuścił go i pozostawił w klasztorze. Ratuje on koreańską dziewczynkę, która niedługo potem rozwiązuje zagadkę będącą ważną rzeczą w miejscowym kulcie. Wyganiec Akuma, sprawujący w okolicy rządy wysyła wojowników, by złapali dziewczynkę, którą Takeo ponownie ratuje. Okazuje się, że jest ona potrzebna by obudzić demoniczna istotę - Trzynastego Wróżbitę. Akuma chce go wykorzystać do przejęcia władzy w Japonii.

Tomy ozdobione są także komediowymi stripami:
Dzieci z Troy - wesołe historie bohaterów świata Troy, z ich dzieciństwa.
Gobliny - Nawet Goblin ma swoje cele i marzenia. Co zrobić jednak, jeśli Bohaterowie wciąż na nich polują.
Heroic Pizza - Czasem i Król zamówi pizzę. Tu poznacie historię średniowiecznych dostawców pizzy, na których czeka naprawdę wiele niebezpieczeństw.
 

Robert Skiba

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Leeds UK
Najlepsze komiksy dla mnie z dzieciństwa to :sexy:

1Thorgal (Rosiński, Van-Hamme)
thorgal3.gif

2Kajko i Kokosz (Christa)
3Tytus, Romek i A'Tomek
4Kapitan ŻBIK
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Thorgala uważam za przereklamowanego, poza tym w wykonaniu brak dynamiki. Od początku był na poziomie komiksów wiele starszych jeśli o jakość wykonania chodzi, w tym okresie na świecie były ciekawsze metody. Poza tym wydawany późniejsze tomy, w tym o nowych bohaterach dalej jadą na tą samą metodę, co źle u nich wpływa. Nie mówię tu o zmianie wyglądu, na kolorwanie w stylu 3D, jednak o dodaniu czegoś do jakości. Dla porównania czytałem Mangę Jojo's Bizarre adventure, wydawana dłużej niż żyję, co jakiś czas się zmieniała, widać, jak autor z otoczenia czerpał inspiracje i jak jego rysunki poprawiały się na jakości.
 
Do góry