Tanie rozmowy z komorki na komorke Niemcy-Polska

izabela1200

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kazdemu, kto wybiera sie na jakis czas do Niemiec i chce pozostac w kontakcie komorkowym z Polska, polecam karty malo znanej w Polsce firmy PTT. Minuta kosztuje 4,9 ct SMS tylko 13 ct bez abonamentu z darmowymi minutami z mozliwoscia doladowania z sieci e-plusa. Kogo to interesuje, niech zajrzy na www.pttmobile.de i wejdzie na strone polska, dowie sie wiecej.
 

shinestar

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
W Heyah jest tak tani roaming z Niemiec do Polski,że chyba nawet nie opłaca się kombinowanie z innymi operatorami.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Raz, ze tani roaming, a dwa, mają ofertę taniego dzwoneinia na numery zagraniczne, więc kupić temu co zostaje w Polsce starter Heyah i niech wydzwania za 59 groszy :) taniej się już chyba nie da.
 
Z

zypek84

Guest
Izabela - gdzieś chyba już to widziałem. Czy czasem nie zostawiasz tego na wszystkich forach? ;-)
Oferta międzynarodowa Heyah jest na tyle atrakcyjna, że rzeczywiście nie ma sensu kombinować. Do tego wszystkiego te niskie ceny połączeń zagranicznych można pomniejszać przez podwójne doładowanie, które dostępne jest w Heyah i Tak-taku.
 

shinestar

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Mając tu zaufanego operatora takiego jak Heyah nie porywałabym się na zakup nowych starterów nieznanych mi operatorów.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Zypek84, masz rację, też chyba natknęłam się na identyczny wpis w paru miejscach. :-/ nieładnie. Takie zachowanie nie powinno być tolerowane. Ktoś jej płaci za to, czy co?
Jeszcze mbank ma ofertę roamingową fajną ostatnio, ale obejmuje ona tylko parę wyselekcjonowanych, choć wprawdzie popularnych, destynacji turystycznych. Heyah obejmuje całą UE, a to zdecydowanie bardziej realne miejsca jakie można odwiedzić w wakacje niż chociażby Turcja czy Egipt.
 
Z

zypek84

Guest
bright.witch nie do końca. Top 3 wakacyjne to Egipt, Turcja i Tunezja. Kraje UE to mniejszość, ale na atrakcyjność oferty Heyah musisz popatrzeć inaczej. Do UE wielu z nas jeździ na codzień, a do wspomnianych krajów latamy na tydzień w roku. Raczej mało kto dlatego jednego tygodnia będzie kupować kartę mbanku. Na wakacjach z kartą Tak-taka majątku nie straciłem, a byłem we wszystkich ze wskazanych miejsc.
 

shinestar

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Ja muszę przyznać, że z roamingiem Orange w Egipcie straciłam mnóstwo kasy. Teraz w Europie mam Heyah, ale nie wiem czy jadąc ponownie do Egiptu nie skusiłabym się na Mbank.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Myślę podobnie. Tak się mówi, ze człowiek się będzie ograniczał, że ma internet, a potem i tak szusuje z telefonem tak, ze koniec świata. Sama wróciłam niedawno z wyjazdu z krajów UE i czuję, że rachunek mnie zniszczy... a trzeba było starter kupić i po grzybach.
 

shinestar

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
To parę wydatek kilku złotych, a w roamingu można spokojnie korzystać, bo nie zanosi się na obniżki u pozostałych operatorów.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
No raczej nie. Wakacje się powoli kończą a nie rozkręcają, więc w istocie - nie spodziewałabym się redukcji stawek. Heyah zrobiło istne oblężenie sektora połączeń międzynarodowych i nie wróżę prędkiej zmiany tego monopolu. Obsługują ten sektor w obie strony i faktycznie dobrze mieć takie coś nawet na codzień.
 

shinestar

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Tanie połączenia zagraniczne wprowadzili już ponad rok temu i cały czas ulepszają ofertę, więc widać , że nie spoczęli na laurach o oby tak dalej, to wszędzie za granicę będziemy dzwonić taniej.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Faktycznie, chyba kiedyś nawet mówiłam o tym, że powinni jeszcze do tego jakiś tani roaming dorzucić :) no i jest, jak widać wyczułam tę całą euro-strategię ich działania. To dobra oferta dla osób, które mają dużo kontaktów w różnych krajach na codzień. Choć na wakacje też da radę, tak żeby wykupić chociażby na tydzień na wyjazd.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
W ogóle dopiero teraz ogarnęłam jakie są stawki - 0,99 gr za minutę wychodzącą i 0,59 za minutę przychodzącego połączenia - nigdzie takich nie widziałam. Aktywacja jest bezpłatna i zasięg roamingu obejmuje całą Unię Europejską... a ja głupia na swoim prepaidzie jechałam na wakacje :)
 

shinestar

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Stawki są rzeczywiście powalające, szczególnie w porównaniu z poprzednimi latami i obecnymi ofertami pozostałych operatorów. W kwestii roamingu w UE Heyah nie ma sobie równych. Mbank ma co prawda dobrą ofertę, ale obejmuje przede wszystkim najpopularniejsze destynacje turystyczne, ale nie całą UE.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
UE częściowo także, ale i tak bardziej opłaca się wziąć Heyah ze względu na brak opłaty aktywacyjnej jaką jest obwarowana oferta mbanku niestety.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Mbank powinien moim zdnaiem znieść opłatę aktywacyjną w miejscach, któe pokrywają im się z ofertą Heyah - nie ma sensu prowadzić tych destynacji, jeżeli i tak wszyscy bedą wybierali Heyah z tego powodu.
 

shinestar

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
To fakt, ale wtedy będą różnicować użytkowników ze względu na to, gdzie się wybierają w podróż, a to może się nie wszystkim podobać.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Tak czy owak takie różnicowanie ma miejsce. Kwestia polega na tym, ze nie sądzę, żeby ktokolwiek jadąc do Hiszpanii wybierał mbank, Chyba, że nie slyszał o ofercie Heyah. W takim układzie sił Mbank może równie dobrze przestać prowadzenia krajów UE.
 
Do góry