Test Młodości

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Ja nie robiłam tego testu, gdyż na niektóre pytania nie jestem w stanie jeszcze odpowiedzieć. Ale chętnie zobaczę jak różni się wasz wiek biologiczny od metrykalnego.
Cytuję fragment z tygodnika Wprost, który pozwoli wam choć trochę zorientować się czym jest wiek biologiczny

Zapomnij o dacie urodzin. O tym, w jakim jesteśmy wieku i jak długo będziemy żyli, decyduje nasz wiek biologiczny, a nie liczba przeżytych lat. Wielu ludzi w średnim wieku nie tylko uważa się za młodszych, ale faktycznie ma co najmniej kilka lat mniej, niż wskazuje metryka, bo w takim stanie jest ich organizm. Kazimierz Marcinkiewicz w grudniu tego roku skończy 47 lat, ale dzięki temu, że przestał palić, pije jeden kieliszek wina dziennie, co roku wykonuje badania profilaktyczne i trzy razy w tygodniu uprawia sport, biologicznie jest o dwanaście lat młodszy. Wiek biologiczny premiera obliczyliśmy dzięki kwestionariuszowi składającemu się ze 171 pytań. Pozwala on wiarygodnie określić, w jakiej jesteśmy kondycji i jaka może być nasza długość życia. Tygodnik "Wprost" jako pierwsze pismo w Polsce publikuje tego typu test, będący znacznie lepszą prognozą na życie niż wróżenie z kart.

Sprawdź swój wiek biologiczny!

Test na tej ^^^ stronie znajduje się na samym dole.
Przygotuj kalkulator bądź kartkę i długopis ,aby obliczyć swój wiek biologiczny.
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Hmh.... mi coś w obliczeniach na końcu źle wyszło. Pokazuje,że mam 0,5 lat :lol: poczekam na mame to mi pomoże :p nigdy nie byłam dobra w matmie <_<
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
troche niebardzo mi pasuje ten test, bo w dużej części pytan nie ma pasującej mi odpowiedzi :/
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Hm.. nie wszystko tam się zgadza. Chętnie bym obliczyła, ale nie wiem jak mam dodawać coś co nie pasuje do mnie.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
jakies dziwne to jest a zreszta za mlody jestem zeby se takie pirdoly robić :p
 

zaneta-17

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2006
Posty
427
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
fajnie... mam 9 lat...

coto ma byc mi wyszło 89 :niepewny:


tam pisze na dole. średnia ile wychodzi i ile się od niej różni twój wynik tyle musisz odjąc od swoich latek.

-------------------------------
Porównaj swoją szacunkową długość życia z przeciętną przewidywaną długością życia w Europie Środkowej:
kobiety - 78,5 roku
mężczyźni - 71,2 roku

Jeśli twoja szacunkowa długość życia jest wyższaod przeciętnej, odejmij różnicę od swojego wiekumetrykalnego. Jeśli zaś szacunkowa długość życia jestniższa od przeciętnej, dodaj różnicę do swojego wieku metrykalnego. W ten sposób obliczysz swój wiekbiologiczny.
Przykład: Jeśli jako kobieta osiągnęłaś w teście szacunkową długość życia 82,5 roku, a teraz masz 52 lata, to twoja szacunkowa długość życia jest o cztery lata wyższa od przeciętnej (82,5 - 78,5). Twój wiek biologiczny wynosi zatem 52 lata - 4 lata = 48 lat!
-------------------------
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
mi coś ta szacunkowa długość zycia nie wyszła :p
ee ten wiek też mi coś nie wyszedł
 

Ralphi1989

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2006
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łódź
Zrobiłem sobie ten teścik ,ale potem coś się w obliczeniach pomyliłem i całkowicie zły wynik mi wyszedł. :mruga:
 

Kometa

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2006
Posty
148
Punkty reakcji
0
Na połowe pytań nie znam odpowiedzi ... zresztą mam wrażenie że ten tes jest dla osób przynajmniej po 30 ...;/ ...nie lubie ..
 

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Kielce
Przeraziło mnie to ile mam przeczytać... Ale jak juz się za to wzięłam to mi jakieś głupoty powychodziły. Może to faktycznie jest dla starszych osób
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Ja skonczyłam przy "jedno z rodziców osiągnęło wiek...."
Jeszcze nie osiągnęło i nie wiem na co umrze o_O
s zrobie taki test za jakies 15 lat, będzie bardziej wiarygodne xD
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Mi wyszło w okolicy średniej.
Chyba trzeba się wziąść trochę za siebie. ;)

Test jest dobrze policzony, oczywiście dane są statystyczne i należy je przyjmować z przymrużeniem oka, ale mogą go zrobić osoby poniżej 30 również.
 

jedrek85

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
81
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Sosnowiec
hehe...ale jaja...coś jest nie tak bo mój wiek biologiczny to -55.8 lat...czyli że jeszcze dłuuugo bd żył:D:D:D
coś nie tak jest z tym testem:/
 

Enary

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
487
Punkty reakcji
0
ja zrobilam 2 pierwsze pytania.. a reszty poprostu nie moglam jeszcze stwierdzic.. :mruga: moi rodzice zyja... i jeszcze niegdzie nie pracuje..
 
Do góry