Jak walczyć z bezsennością?

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Od dłuższego czasu (będzie 2 lata) mam kłopoty z zasypianiem i przejściem do fazy snu głębokiego. Powoduje to u mnie notoryczne bóle głowy i ogólne zmęczenie. Osobiście stosuję głęboką medytację, ale pomaga to tylko na krótszą metę. Co robić?

PS. Lekarze niczego nie stwierdzili.
 
M

marco9512

Guest
Znam to. Ja chodzę spać od ponad 15 miesięcy po 4 w nocy. Jak jest po południe i pójdę spać to mnie zazwyczaj głowa boli. To pewnie jakieś problemy ze se snami itp.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Wszelkiego rodzaju ziółek itp. pewnie już próbowałeś... A sport? Zmęczysz się porządnie i będziesz spał jak dziecko.
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Gdyby to było takie proste, to nie zakładałbym tego tematu ;) Co do sportu - jazda na rowerze. Dziennie jeżdżę około 10-15 km. Co do leków- dawniej tylko przeciwbólowe, przepisane przez lekarza. Osobiście nie wierzę w moc ziółek, więc ich nie stosuję.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Substancje czynne znacznej części sprzedawanych obecnie leków są pochodzenia roślinnego, więc nie ma co skreślać tych ziółek tak do końca. Spróbuj i licz na efekt placebo ;) (Który się btw chyba nie pojawi, jeśli na niego liczysz... Ale co tam.)
 

mżawka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2010
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
33
melissa?
pobiegaj sobie wieczorkiem.
Nie słuchaj muzyki, nie siedź przy 'małym' świetle (takim, które bardziej skupia).
Też mam problemy ze snem, czasem to pomaga.. czasem.
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Melisę piję tylko dlatego, że... to dobra herbatka :D Wątpię, żeby to skutkowało, ale nie szkodzi, więc można praktykować picie ziółek. Zazwyczaj śpię przy otwartych oknach, więc nie narzekam na brak świeżego powietrza. Co do biegania... no cóż, nie zaszkodzi spróbować.
 

ulma

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jak już pisałam w jednym z tematów na forumowisku, ja sobie z tym radzę biorąc relanę forte z walerianą. Śpię po tym jak dzieciątko :)
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Nie powinniśmy wątpić w działanie ziół, w końcu od wielu wieków pomagają w zwalczaniu różnych dolegliwości. Prawdą jest jednak, że ich działanie z reguły jest dużo słabsze od środków farmakologicznych. Dlatego podczas szukania odpowiedniego preparatu na bezsenność, warto kierować się obecnością w nim zarówno składników ziołowych jak i melatoniny. Zioła pomogą nam w walce ze stresem i nerwami, natomiast melatonina wyreguluje prawidłowy rytm snu i czuwania.

Pozdrawiam.
Magda,
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
NASEN to preparat, który powinniśmy łykać w ostateczności. Przejawia on właściwości uzależniające, dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność w jego stosowaniu. Na początek lepiej wybrać słabsze środki.

Pozdrawiam.
Magda,
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
magdaapotex napisał:
NASEN to preparat, który powinniśmy łykać w ostateczności. Przejawia on właściwości uzależniające, dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność w jego stosowaniu. Na początek lepiej wybrać słabsze środki.

Pozdrawiam.
Magda,
A czy te słabsze napewno zadziałają?
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Pewności nigdy nie możemy mieć, lecz zawsze można spróbować. Zawsze powinno rozpoczynać się od tych łagodnych środków. Dopiero, gdy one nie pomogą można sięgnąć po coś silniejszego.

Pozdrawiam,
Magda.
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
magdaapotex napisał:
Pewności nigdy nie możemy mieć, lecz zawsze można spróbować. Zawsze powinno rozpoczynać się od tych łagodnych środków. Dopiero, gdy one nie pomogą można sięgnąć po coś silniejszego.

Pozdrawiam,
Magda.
No w sumie. Po co od razu strzelać z armaty :)
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Dokładnie. Nie ma sensu zatruwać się silnymi lekami, jeśli działają na nas łagodniejsze preparaty, które nie mają skutków ubocznych.

Pozdrawiam,
Magda.
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
magdaapotex napisał:
Dokładnie. Nie ma sensu zatruwać się silnymi lekami, jeśli działają na nas łagodniejsze preparaty, które nie mają skutków ubocznych.

Pozdrawiam,
Magda.
Nie wiem czy było to pytanie wcześniej, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego preparatu?
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Najlepiej aby suplement zawierał naturalne składniki, np. zioła + melatoninę. Powinniśmy również zwrócić uwagę na ewentualne powikłania, czas trwania i oczywiście cenę. Farmaceuta z pewnością pomoże nam w wyborze odpowiedniego dla nas środka.

Pozdrawiam,
Magda.
 
Do góry