Okres W Czasie Brania Tabletek Anty...

Kwiatuszek111

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2006
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z nieba :)))
Biore tabletki Cilest lub Celist i od jakiegos tygodnia mam upławy koloru brazo-bezowego. Dzisiaj dostalam okres i nie wiem czy tak moze sie zdarzyc ze podczas brania tabletek mozna dostac okres. Pierwszy raz mi sie tak zdarzylo i jestem strasznie zdziwiona ze mam okres zamiast w czasie przerwy tygodniowej to podczas brania tabletek. Czy wam tez tak sie zdarzylo??? to chyba normalne nie jest???
 

werkanika

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
ja też miałam coś podobnego
jak najszybciej skontaktuj sie z lekaarzem i pewnie bedziesz musiala natychmiast odstawic te tabletki
 

margolcia111

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2006
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
37
to normlane moze sie zdarzac przez dwa trzy cykle...wiem to z ulotki i od lekarza:)
 

julka20

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
to normlane moze sie zdarzac przez dwa trzy cykle...wiem to z ulotki i od lekarza:)
Mam podobny problem, zaczelam brac Yasmine z pierwszym dniem okresu i do tej pory mam plamienie a to juz bedzie prawie 2 tydzien! tez mialyscie podobnie, ze podczas brania pierwszy raz tabletek mialyscie tak dlugie plamienie?
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Tak może być, bez paniki, przez pierwsze pare cykli moga być plamienia, ja ich nie miałam bo zaczęłam brać tabletki od piątego dnia cyklu a nie od pierwszego :) ale zdarza sie, że plamienia sa nawet przez całe pierwsze opakowanie. To minie, organizm musi sie przyzwyczaić. Tez biore yasmin.
 

Kwiatuszek111

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2006
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z nieba :)))
Anie to jesli ja mialam olamienia przez caly czas brania tabletek tzn przez te 21dni to to jest normalne. Bralam tabletki wczesniej zrobilam sobie przerwe w tabletkach miesieeczna i znowu zaczelam brac i wlasnie wtedy zaczely mi sie plamienia moze organizm sie odzwyczail od tabletek i dlatego miala plamienia???czasem tak mi lecialo jak bym miala okres i tak bolalo jakbym miala okres czy ty tez tak mialas???a czasem mialam plamienia koloru brazowego???hmm a moze to inny powod nie wiem sama.
Odpisz...
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Hmmmmm, ja plamień nie miałam wogóle, a miesiąc czasu to za mało żeby organizm sie odzwyczaił od tabletek, to bardzo krótka przerwa, organizm nawet nie zdarzy sie "przerzucić" na naturalny cykl, Tobie radziłabym skontaktować się z lekarzem, jeżeli te plamienia są bardzo uciążliwe, a Ty będziesz spokojniejsza jak zasięgniesz porady lekarza, wkońcu od tego są :) Ja bym sie wybrałą do gina na Twoim miejscu bo miałaś przerwe i to dosyć krótką a wczesniej widocznie nie miałas problemów z plamieniami.
 

Kwiatuszek111

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2006
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z nieba :)))
Hmmmmm, ja plamień nie miałam wogóle, a miesiąc czasu to za mało żeby organizm sie odzwyczaił od tabletek, to bardzo krótka przerwa, organizm nawet nie zdarzy sie "przerzucić" na naturalny cykl, Tobie radziłabym skontaktować się z lekarzem, jeżeli te plamienia są bardzo uciążliwe, a Ty będziesz spokojniejsza jak zasięgniesz porady lekarza, wkońcu od tego są :) Ja bym sie wybrałą do gina na Twoim miejscu bo miałaś przerwe i to dosyć krótką a wczesniej widocznie nie miałas problemów z plamieniami.



zaczelam drugie opakowanie po przerwie miesiecznej i teraz jest juz wszystko ok. Nie wiem juz sama. Nie ma juz zadnych plamien. Moze tez tak bylo bo najpier bralam tabletki hormonalne...Microgenon pozniej zrobilam sobie prtzerwe miesieczna i po niej zaczelam brac Cilest przez 3miesiece i znowu zrobilam przerwe i wtedy to sie zaczelo po tej przerwie ale teraz juz jest wszystko . ale i tak pojde do gibekologa.
Dziekuje....pappa pozdrawiam
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Plamienia z tego co wiem mogą też wystąpić, gdy bierzesz tabletki nieregularnie, nie o stałej porze, tylko kilka razy sie spóźnisz (niekoniecznie o 12h i więcej, starczy nawet 5) lub weźmiesz za wcześnie. Ja tak miałam jak byłam nad morzem i brałam wtedy tak albo sporo przed piciem albo już po piciu i "zwrocie" :D więc to nie była stała pora. Potem miałam plamienie od razu po skończeniu opakowania a za 4 dni normalny okres. ;) Ale równie dobrze można dostać w trakcie i wcale nie trzeba iść z tym do lekarza, jeśli sie wie, że to są pierwsze cykle brania tabletek albo że brało się je nie o jednej porze.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No ja sądz,e że wszystko bedzie ok ;) i nie rób juz takich częstych przerw, bo namieszasz sobie w organizmie.
 

zuzux

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
nie chciałam zakładać nowego tematu więc napisze tutaj... mam nadzieję że mi pomożecie..

Też zaczełam brać tabletki od pierwszego dnia, regularnie o stałej porze wszystko ąładnie cacy ale to było w zeszły piątek a 'okres' mam nadal mam (czyli juz 10 dzień..) napisałam "" bo wydaje mi sie że od środy to juz nie jest okres tylko zwykłą krew bo nie jest brązowa tylko taka serio serio czerwona, ale kumpela mówiła mi że to normalne bo tez tak miała jednak ja sie troche boję..
Zaraz poszłabym z tym do lekarza ale mój ma urlop do 3 czerwca i nie wiem czy szukać na szybko innego..
 

Tula

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
34
całkiem normalne, organizm przyzwyczaja się do hormonów dodatkowych i to naturalna reakcja, nie ma się czego bać a tak może być nawet do 3 miesięcy, a gdy będzie trwało dłużej wtedy dopiero należy się zgłosić do lekarza
 

Neomica

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się że 10 dniowy okres jest jednak powodem do niepokoju. Nie bez powodu zaznacza się że prawidłowy powinien trwać od 3 do 7 dni. Tym bardziej że zuzux zdarza się to po raz pierwszy. ale z takimi rzeczami to już do lekarza.
Co do "okresu' w trakcie przyjmowania tabletek anty to miałam takie 2 miechy temu. Dziś jestem w 9 tygodniu ciąży. Nie chcę nikogo oczywiście straszyć :) :) ale do tej pory nie wiem co to właściwie było.
 

Tula

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
34
widać nieprawidłowo przyjmowałaś bo taki jest jedynie warunek zajścia w ciąże przy braniu tabletek
 

Neomica

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Co prawda zdarzyło mi się parę razy, w zabieganiu przyjąć tabletkę nie o zwykłej godzinie ale nigdy nie było to jednak więcej niż 12 a nawet 6 godzin wiec uważałam się za zabezpieczoną jak mi to zresztą obiecywała ulotka w takim wypadku. Niestety kiedy producent nie daje ci 100% pewności to mówi poważnie Tula.
 

Tula

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
34
wybacz, ale mi się jakoś nie da w to wierzyć, nie miałaś po braniu biegunki, torsji?
 

Neomica

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
W takim wypadku potraktowałabym to jako pominięcie tabletki i odpowiednio postąpiła. Lekarz tylko zasugerował jakieś problemy z wchłanianiem z układu pokarmowego ale rzecz to ani pewna ani taka którą mogłam przewidzieć.
 

Egoistka21

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Miasto
.północny wschód.
podczas brania tabletek antykoncepcyjnych nie ma okresu tylko krwawienie z odstawienia.
i zalecam dokładne czytanie ulotek oraz pytanie lekarza przed zastosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Nie można decydować się na hormony nic nie wiedząc na ten temat.
Plamienia mogą występować do 3 miesięcy od pierwszego opakowania. Tak jak też inne dolegliwości. Najczęściej jednak mijają po pierwszym krwawieniu z odstawienia. (czyli po pierwszym opakowaniu.)
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z .Egostką. :)

Ja biorę Cilest od roku. Przez pierwszy miesiąc miałam dośc długo okres. Lkearz powiedziała mi że to jak najbardziej normalei już w 3 miesiącu miałam normalnie, czyli trzy dni, po skończonych 21 tabletkach, okres: ok. 6 dni.

I poza tym schudłam od nich i powiększyły mi się cyce :D
 

zuzux

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
o plamieniu to ja wiedziałam tylko moje wczesniejsze plamienie pod koniec okresu było ciemniejsze dlatego zapytałam, i dzięki wielkie za odpowiedź ^^
 
Do góry