Jaki kolor łazienki?

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Czy macie jakies propozycje kolorystyczne do łazienki pozbawionej okna?
Czy tutaj dobrym rozwiazaniem bedzie mozaika w pastelowych kolorach?
 

joanna104

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wszelkie jasne kolory będą wskazane! Mozaika w pastelowej tonacji jest bardzo dobrym pomysłem, jak nie to to coś jasnego, żeby dostatecznie odbijało światło sztuczne bo jesteś na nie skazany cały czas :p
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Polecałbym Ci zestawienie szarości z pomarańczem. Jasne ciekawe i oryginalne. Pastelowa mozaika, generalnie tez OK, ale nie wiem czy nie będzie nieco zbyt mdłe ? Możesz jeszcze spróbować zapytać na forum domoklika - tam powinni Ci coś podpowiedzieć.
 

kowal200

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
To jest dylemat. ;)
Ale powiem z własnego doświadczenia, że sprawdza się w takiej konfiguracji kolaż bieli z którymś z zimnych kolorów, czyli zieleń lub błękit i jego odcienie. Biel sztucznie dodaje światła.
Biała armatura, niebieska podłoga, biały sufit, do tego ściany z białą farbą lub płytką i kolorystyczne akcenty, np detale na płytkach, szafki, dywaniki, akcesoria łazienkowe. Monotonnie nie będzie, bo i tak całośc będzie złamana jakimś kolorem, np. ręcznikiem, butelką z szamponem czy mydłem. Wszystkich ręczników przecież nie wymienisz. ;)
 

marta..

(...)
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
843
Punkty reakcji
71
Miasto
Home is where the heart is.
Ja nie lubię zimnych kolorów (niebieski, zielony) w łazience, zgadzam się, że biel z czymś, ale ja bym wybrala ciepły. Zależy od upodobań i też jak duża jest łazienka :) Detale są ważne, można pomyśleć też np. o dużym lustrze z podświetleniem.
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Najważniejsze, żeby podłoga nie była w jasnych kolorach, każdy włosek na nim Ci widać. Wiem to z autopsji ;)
 

Unknown.

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
1
fiolet z akcentami bieli do tego srebrne wykończenia – akcesoria, umywalka itp.
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Skoro łazienka nie ma okna to koniecznie pomaluj ja w jakichś jasnych pastelowych kolorach, powiększy to optycznie pomieszczenie.
Umieść też jakieś lustra, najlepiej jedno na całej długości ściany. Stworzysz wrażenie przestrzeni.
Wejdź na stronę n-design. tam sporo ciekawych inspiracji można znaleźć :)
 

youdontknowmyname

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
32
Punkty reakcji
1
Szklane rzeczy są fajne, widziałam kiedyś taki projekt, chyba w Czterech Kątach, gdzie łazienka była dosłownie mikroskopijna ale cały sprzęt był szklany, cały szklany prysznic, szklana umywalka, itd. Bardzo to powiększyło przestrzeń, ma to jednak tę wadę, że jest trudniejsze w utrzymaniu czystości. Ale wygląda rewelacyjnie.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Udało mi się znaleźć całkiem przyemna łazienka w kolorystyce o której wspominałem wyżej. łazienka jest w kolorze szaro pomarańczowym. Nowoczesne, a dodatkowo eleganckie połączenie. Odejdźmy od nudnych i pospolitych brązów w łazienkach. Jóź dość!
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathroom tu mają wiele fajnych aranżacji do łazienki :)http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathroom/tender-way tą jestem zachwycona i też jest mozaika :D
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
ja ostatnio remontowałem kuchnię. Jestem świeżo po :) korzystałem z Paradyża i efekt świetny! Dobre płytki i solidne bardzo polecam :) Ładna ta aranżacja co koleżanka wyżej pokazała.
 

kasia90

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
37
ja ostatnio remontowałem kuchnię. Jestem świeżo po :) korzystałem z Paradyża i efekt świetny! Dobre płytki i solidne bardzo polecam :) Ładna ta aranżacja co koleżanka wyżej pokazała.
Aranżacja łazienki przede wszystkim powinna opierać się na niezawodnym sprzęcie. Systemy kanalizacyjne - Geberit to elementy których nie da się wymienić od tak sobie w mgnieniu oka. Kucie ściany, może wynajęcie fachowca... To nam niepotrzebne ponieważ od samego początku powinniśmy myśleć o wysokiej jakości sprzęcie. Dopiero na sam koniec udekorujmy to płytkami, dywanami czy szafkami łazienkowymi.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Jasna koniecznie! Łazienka bez dopływu światła dziennego najlepiej prezentuje sie w bieli, mozna tą biel czymś ożywić, ktoś zaproponował, zeby to był kolor fioletowy. bardzo dobry pomysł, tylko jeden większy element w tym kolorz, bedzie śiwtnie wygladał. Dodatki fioletowe: mydelniczka i inne akcesoria, w tym kolorze mozna dopasowac.
 

kasia90

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Brzmi ciekawie. Ja w łazience korzystam z fajnego bajeru czyli kupiłam urządzenie WC z funkcją higieny intymnej. Świetna sprawa, ceramika pierwsza klasa a to że podczas załatwiania spraw można skorzystać z lekkiej pielęgnacji miejsc intymnych...dla mnie bomba i szczerze polecam.
 

kasia90

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Wątpię:) To co odróżnia taki sedes to deska sedesowa z funkcją higieny intymnej. Cała muszla kształtem przypomina najprostszy sedes i właściwie tylko deska sedesowa daje nam imponujący efekt. Nie orientuję się czy jest możliwość kupna takiego sedesu w innych kolorach jak nie kolor biały. Na pewno pomarańcz nie wchodzi w grę:)
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Biel się dobrze sprawdza w łazienkach :) Jest estetyczna i jest dużo białych kafli na rynku.
 

nalweka_poziomkowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2010
Posty
102
Punkty reakcji
0
moze pomysl o bezu jest taki standratowy i w sumie pasuje do wszytskich typow lazienek, a co do bieli do ja sie nie zgadzam , brudzi sie strasznie , chyba zeby dla urozmaicenia dac inny ciekniejszy kolor fugi ?>
 

isadora

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2010
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
http://www.paradyz.com/Collection/bathroom/palette-farbi
ta kolekcja w tej wersji z brazu z niebieskim, ja bym stawiala na takiego typou polaczenia:)
 
Do góry