Akcja przeciwko wyzyskowi zwierząt!

J

J.K.Gotard

Guest
Akcja!-Pomóżmy zwierzętom-niech sprawa nie cichnie!


Nie raz słyszeliście zapewne o udręce koni w Zakopanem,mimo reportarzy...nic sie nie zmieniło (!)
Zróbmy trochę "szumu" i pomóżmy rozprzestrzenić choćby ten filmik,by było o tym jak najgłośniej.
Jeśli możesz wklej go na swój blog lub opisz na forum ,po prostu gdziekolwiek w sieci-gdzie sie tylko da:

Film tTONZ


Wierze,że razem możemy wykorzystać internet także w konkretnej sprawie i spróbowac pomóc.
Oczywiście dobrze by każdy z Was podał to dalej gdzie tylko sie da takze na innych serwisach,by niosło się i odstraszało potencjale tłumy wsiadające do tych wielkich "karoc"nieadekwatnie ciężkich do możliwości wymęczonych koni.
Podaj dalej ta informacje komu tylko możesz.


Możesz podpisać także petycję w tej sprawie kierowana do Tatrzańskiego Parku Narodowego;
Petycja do Tatrzańskiego Parku Narodowego


Do dzieła!
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Wszystko co miałam do powiedzenia w tej kwestii napisałam Ci w prywatnej wiadomości.

Petycję mogę oczywiście podpisać nikomu to raczej nie pomoże ale też nie zaszkodzi a nóż widelec coś to da.

Życzę powodzenia.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Górali, którzy są posiadaczami bryczek nasze apele i reportaże telewizyjne raczej nie zmartwią.
Dla nich to świetna okazja na zarobek, a jak wiadomo w okresie letnim, jak i zimowym Zakopane jest bardzo zatłoczone, więc trzeba wykonać wiele kursów, aby zarobić coś porządnie.
Moim zdaniem dwie rzeczy należałoby zmienić- po pierwsze za taki przewóz powinno się brać więcej pieniędzy, aby nie było potrzeby męczenia konia przez cały dzień dla kilku groszy.Po drugie, jak zwykle, prawo szfankuje i powinno przewidywać znacznie surowsze kary za męczenie zwierząt.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
nie Lubię greenpeace i nie lubią wszystkich którzy się bawią w takie coś
jak masz za dużo czasu idź i właśnie POMÓŻ zwierzęciu, pociąg wóz góralowi, albo daj mleko rolnikowi, a najlepiej będzie jak poszerzysz troszeczkę dalej swoje horyzonty.
Nie chodzi o to, żeby nie męczyć koni tylko o to, że nikomu z głupim zwierzem się nawet męczyć nie chce, ale oni mają rodzinę.
pomyśl koleś o dziecku tamtego człowieka, przyjdzie ojciec i powie do dziecka:
" NIE NIE DAM CI JEŚĆ BO PRZYBIEGŁY suki**** Z jakiegoś walo*** gree***shi*** i musiałem kupić owies."

Nie jestem przeciwny temu, ani trochę, ale jeżeli najpierw zapewnisz byt ludziom i zapewnisz im rację bytu, zamiast im chleb zabierać spod ust.
podpisujcie się, podpisujcie... i pamiętajcie o tym dziecku....
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Uważam tą akcje za BZDURĘ.
Z resztą napisałem na PW aby oszczędzić krytyki tutaj, gdyby nie to że napisał mi taki komentarz to mnie tym bardziej sprowokowało.

Nikt nie widział jak koń pracuje w polu, bo teraz tylko ciągniki i maszyny.
A kiedyś konia każdy miał i w polu robił cały dzień i źle mu nie było ani rolnikowi który za koniem krok w krok szedł. Czy to rozwożenie obornika, orka, brony, kultywator, siewnik, kosiarka, wożenie słomy czy też obsypnik, kopaczka, pielnik. Wszystko było ciągnięte koniem i za wszystkim stał człowiek, i on zadowolony bo miał z czego żyć i koń zadowolony bo był nakarmiony i potrzebny. Nikt pojęcia nie miał ile razy koń chodził z ciężkim sprzętem raz za razem wszystkie pola obszedł po kilka razy w roku i zawsze prosto, od 30cm do 2 metrów miały szerokość roboczą sprzęty. Ile to razy jedno pole musiały przejść.

Ten link przejrzałem, filmik obejrzałem, i mnie wqur wiło.
To teraz ludzie tacy jak rosły 30 latek z Łodzi obskakują konie robiąc filmiki i jakieś akcje/petycje twierdząc że to jest znęcanie się nad zwierzętami!!
A z filmiku wynika że koń się po prostu zmęczył. To wszystko, tak jak człowiek.
Na filmiku widać wyraźnie że koń jest zadbany, czesany, dobrze nakarmiony.
Mało tego, to 8 godzin dziennie ciągnąć wóz dla konia nie jest najgorzej, nie zawsze ma pod górkę i nie zawsze ma przepełniony wóz, to też zapewne większość czasu ma dość lekko. Góral jakby widział potrzebę dokarmienia konia to by to zrobił. Lecz jak mój dziadek opowiadał że aby koń dobrze cały dzień pracował to o 5-6 rano trzeba go dobrze owsem i sianem nakarmić, i to w zasadzie starczyło na cały dzień, wieczorem dostawał 2 część.
Więc po jaką cholerę w ogóle robią takie akcje skoro się na tym nie znają!!

Raz kiedyś się zdarzyło ze koń na oczach turystów po prostu zdechł i teraz góralowi mającego ten jedyny środek dochodu na kark weszli green peace i inne stowarzyszenia ochrony zwierząt. Wszystko jest filmowane bo teraz turysta bez aparatu i kamery to jak bez nogi.
Naturalną siłą rzeczy że konie kiedyś zdechną, tak jak ludzie umierają, nie wiadomo gdzie i kiedy. Wystarczyło by aby u konia jelito cienkie wpadło do kanału pachwinowego (u samców) i kanał się zamknął. Praktycznie jest to nie do wykrycia, jedynie usypiając i sprawdzając >>chirurgicznie.

Ale zawsze będę tępić głupotę ludzi w szczególności gdy robią wielkie akcje nie mając racji. Ale cóż zrobić, częściej głupi jest zbyt pewny siebie a mądry ma wiele wątpliwości.
 

Dels

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
AKCJA PRZYNIOSŁA SKUTEK !

Od 1go stycznia wchodzą nowe przepisy,które min.zakazują używania tzw.fasiagów (wozów na min 12 osób do których podczepiano tylko0 2 konie).
W myśl nowych przepisów dozwolone będzie korzystanie z normalnych karoc na 4 osoby oraz wprowadzony będzie rzeczywisty dozór weterynaryjny (min próby wysiłkowe koni których brakowało).

Zmasowana akcja internautów (jak podał Teleekspres) przyniosła więc skutek.Sama petycja zakładała likwidacje transportu konnego tam co popieram jednak takie zmiany to już BARDZO DUŻO.
Petycja bardzo pomogła w uświadomieniu.

I co na to krzykacze którzy zamiast pomóc woleli krytykować?

Ludzka postawa potrafi zaskoczyć jednak na szczęście na wielu innych serwisach mnóstwo ludzi pomogło w akcji dzięki czemu samowolka w Zakopanem będzie ukrócona.
mam nadzieję,że nowe przepisy wejdą faktycznie w życie tak jak zapowiedziano (sam osobiście sprawdzę wiosną) .

Ciesze się,że tak zła wola z jaką tu w tej sprawie się spotykam okazała się nieszkodliwym marginesem.

Oby więcej takich inicjatyw bo to dowód na to,że MOŻNA i że petycje MAJĄ sens.
Oczywiście żadne zmiany nie zachodzą szybko ani łatwo gdyby tak było,żadne akcje nie były by potrzebne.
W tym temacie jednak zmiana będzie bardzo duża.Konie nie znikną ale ich praca nie będzie niekontrolowanym szaleństwem jak do tej pory.

Negatywnie nastawionym gratuluje głupoty.Tym którzy dostrzegli sens tej akcji dziękuje zarówno za działanie na tym jak i innych serwisach DZIĘKUJĘ.
Internet jak się okazuje może być skutecznym narzędziem ale pod warunkiem,że będziemy prezentować zupełnie inna postawę niż przedmówca.

Pozdrawiam.




 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22

Ludzie sa gorsi od zwierzat.
Niestety pieniadz ma taki wplyw na ludzka psychike

Zeby nie bylo niedomowien nie promuje weganskiej diety lecz sposob w jaki sie uprawia mieso jest nie do zaakceptowania.
 
Do góry