Windsurfing czy Kitesurfing?

arkadiusz844

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Od czego lepiej zacząć jak się nigdy nie pływało na żadnej desce??
znalazłem całkiem ciekawą opcję na Helu i nie wiem na co się zdecydować..
ps. może ktoś preferuje się wybrać tuż po Openerze
http://student.travel.pl/obozy-studenckie,lato-2010-w-chalupach
 

junkie

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
To zależy co Ci bardziej odpowiada. Ja sam osobiście preferuję Kite. Bardziej mi się podoba i mozna wysoko polatać jak Ci ładnie w latawiec powieje ;) W tym roku wybieram się na Cue&Emofix Kite Cup. Są to jakieś nowe zawody, nigdy o nich nie słyszałem. Z czystej ciekawości warto się wybrać :)
 

Myśliciel

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
To zależy co Ci bardziej odpowiada. Ja sam osobiście preferuję Kite. Bardziej mi się podoba i mozna wysoko polatać jak Ci ładnie w latawiec powieje ;) W tym roku wybieram się na Cue&Emofix Kite Cup. Są to jakieś nowe zawody, nigdy o nich nie słyszałem. Z czystej ciekawości warto się wybrać :)

Ooo! Też się tam wybieram! Zapowiada się bardzo ciekawie. Ponoć najlepsi kite-surferzy się wybierają. Może uda nam się porywalizować? :]
 
B

benjamima

Guest
byłem w tym roku w chałupach ( co prawda tylko 2 dni ) ale akurat wtedy dobrze wiało - i na zatoce śmigały setki ludzi :) sam chętnie bym się dołączył, ale to niestety drogi sport sezonowy, poza tym mieszkam daleko od morza... Tak więc chętnie, ale raczej w innym życiu :p
 

Sudecon

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Kite jest trochę niebezpieczny, ale na pewno to ciekawa forma spędzania czasu dla ludzi młodych. Osobiście uważam, ze trzeba mieć sporą odwagę, żeby zdecydować się na kite. Ryzyko jest duże.
 

nabierzkolorow

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2011
Posty
29
Punkty reakcji
0
kite'y są bardziej odjechane niż windsurfing. Wiecej adrenaliny to na pewno, ale chyba nie każdy się w tym odnajdzie. Dobre warunki w Polsce to są chyba w pomorskim o ile sie nie mylę?
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
tak większość szkół jest z pomorskiego co akurat mnię nie dziwi :) ja już w tą majówkę ruszam na swój pierwszy kurs :) bałem się, że to koszt rzędu tysiąca złoty, ale udało mi się wyszukać fajną opcję - znizkę na kurs ktie'a http://www.kurskite.pl/67-kurs-iko-i.html
 

uczeszsie

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kite jest super :) z czystym sumieniem mogę polecić szkółkę "Scandal" w Chałupach. Mają miłych instruktorów i bardzo profesjonalnie podchodzą do szkoleń.
Byłam w zeszłym roku i zapłaciłam za tygodniowy kurs z zakwaterowaniem ok. 900zł. Myślę, że to nie jest wielka kwota jeśli ktoś chciałby spróbować tego sportu.
A do tego jest fantastyczny klimat :) w tym roku jak już będę wiedziała kiedy mogę wziąć urlop to na pewno tam wracam :)
 

surfer2014

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dobre zniżki dają w tej szkole Fun Surf. Już od 2 lat korzystam z ich oferty. Instruktorzy są bardzo dobrzy. Moi znajomi też im zaufali. Także jeżdzimy całą sporą grupą. Kitesurfing to dobra zabawa. Windsurfing z resztą też . Najlepiej spróbować obydwu.
 

wuzet

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli jednak zdecydujesz się na windsurifng, a jesteś początkujący, polecam najpierw ruszyć na Mazury, nieduży wiatr, spokojna fala, łatwiej jest się nauczyć, ja co roku jeżdżę do Pisza, Camp Pisz. A na Kite'cie nie próbowalem.
 

Jacek Gadzinowski

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Spróbujcie przygody z kitesurfingiem... można się go nauczyć na Helu, czy też w Egipcie wychodzi to całkiem przyzwoicie kosztowo.
A później już podróżujemy po świecie, to najprzyjemniejsza część tego sportu ;) Poniżej mała wspomina z mojego ostatniego wyjazdu na kite

youtube.com/watch?v=gysDNTNWUeA
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Kitesurfingowi też można się poprzyglądać z bliska i zobaczyć jak robią to Ci, którzy mają już wprawę. 26-27 lipca są zawody w Chałupach III. Będzie super widowisko :)
 

agnieszka729

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gliwice
à propos kitesurfingu ... właśnie wyhaczyłam niezłą promocje na deskę surfshop.pl/deska-kitesurfingowa-brunotti-riptide-2012-ciemny-brazowyjasny-brazowy-powystawowa .... ale średnia jestem w kwestiach technicznych, doradzicie czy zakup warty ceny?
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
Przez cały rok można w Tunezji uprawiać nurkowanie i windsurfing.My właśnie w te wakacje tam się wybieramy:) Siostra była i mówi że było świetnie a świat podwodny, rafy koralowe to tam codzienność:)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Nurkowanie w Tunezji, to musi być naprawdę COŚ :) Tylko pozazdrościć ....
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Nie dość, że ładne widoki to jeszcze nurkowanie.. I co raz bardziej chce jechać do Turcji :D
 

bogdan_warszawa

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
windsurfing dużo łatwoejszy zeby oswoić się z wodą, jednak kitesurfing to dużo większa adrenalina!
 
Do góry