Dentysta

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Witam

Zdaje się że będę się musiał udać do stomatologa... zapewne jak większość z was lękam się tej wizyty a jest to spowodowane leczeniem u jednego Pana jak byłem młody... a on oszczędzał na znieczuleniu. Nie raz wyrywanie zęba było na żywca;/ zero profesjonalizmu.

Czytałem kilka stron o lekarzach i komentarze na ich temat... zawsze byłem leczony z NFZ ale teraz by pasowało prywatnie iść. Jak z NFZ to wiadomo że jak najoszczędniej i olewka (przynajmniej w moim przypadku tak było).

Przeraziłem się jak ludzie wypisywali ceny po 2 tyś, po 500zł za wizytę....

Mam od wewnątrz na 2 zębach takie czarne paski tzn 1 pasek na 1 ząb. Chyba wiecie o co mi chodzi. Ile może tak na oko kosztować wizyta aby to zlikwidować?? nie jest to jakiś duże ale... dobrze by było się tego pozbyć.

Wiem że ceny są różne... ale mniej więcej. Żebym nie poszedł i nie okazało się że to koszt 1000zł;/


Jakiej pasty najlepiej używać do tego czasu?? mam nadwrażliwe zęby;/ może sensodyne??


Ostatnie pytanie, jak wybrać dentystę?? niechcę żeby bolało:D ale też niechcę płacić po 300 zł za zęba;/ bo mnie nie stać.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
Albo idź na NFZ ale do innego dentysty, ja mam fajną i nie narzekam.
Najlepiej popytaj ludzi kto dobrze robi ;)
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Ostatnim czasem zacząłem dbać o zęby, po wielu latach niedbałości (i unikania dentysty ze strachu przed bólem) :]
Chodzę prywatnie bo na NFZ to 2 miesiące jak nie więcej trzeba czekać.
Słyszałem że za wyrwanie zęba płaci się 100 zł, na razie mam za sobą 2 wizyty leczenia (po 50 zł), teraz powinni mi wypełnić kanał (możliwa śrubka trzymająca plombę)i zęba zakleić na stałe. Na wizytę pierwszą (prywatne) czekałem prawie miesiąc, na kolejne tydzień. Mimo braku znieczulenia nie czułem żadnego bólu ale to tylko raczej w przypadku tego zęba.

Mam jeszcze płyn do płukania ust wybielający ale dopiero niedawno przeczytałem na opakowaniu że stosuje się przed szczotkowaniem a nie po :lol: efekt był dopiero po prawidłowemu stosowaniu :D

Ale Tobie niewiele doradzę, dentystą nie jestem. nawet nie wiem co to te czarne paski.
Co do ceny to zadzwonić do dentysty i się spytać po prostu, ale zapewne za różne usługi różne ceny, choć musiałby dentysta zobaczyć co dolega aby stwierdzić co trzeba z zębem zrobić. Nie musisz się bać dentysty, era dentystów sadystów minęła :] i raczej każdy zrobi to dostatecznie profesjonalnie i bez bólu.
 

helena_52

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam

Zdaje się że będę się musiał udać do stomatologa... zapewne jak większość z was lękam się tej wizyty a jest to spowodowane leczeniem u jednego Pana jak byłem młody... a on oszczędzał na znieczuleniu. Nie raz wyrywanie zęba było na żywca;/ zero profesjonalizmu.

Czytałem kilka stron o lekarzach i komentarze na ich temat... zawsze byłem leczony z NFZ ale teraz by pasowało prywatnie iść. Jak z NFZ to wiadomo że jak najoszczędniej i olewka (przynajmniej w moim przypadku tak było).

Przeraziłem się jak ludzie wypisywali ceny po 2 tyś, po 500zł za wizytę....

Mam od wewnątrz na 2 zębach takie czarne paski tzn 1 pasek na 1 ząb. Chyba wiecie o co mi chodzi. Ile może tak na oko kosztować wizyta aby to zlikwidować?? nie jest to jakiś duże ale... dobrze by było się tego pozbyć.

Wiem że ceny są różne... ale mniej więcej. Żebym nie poszedł i nie okazało się że to koszt 1000zł;/


Jakiej pasty najlepiej używać do tego czasu?? mam nadwrażliwe zęby;/ może sensodyne??


Ostatnie pytanie, jak wybrać dentystę?? niechcę żeby bolało:D ale też niechcę płacić po 300 zł za zęba;/ bo mnie nie stać.


Dwa lata temu znajoma poleciła mi swojego dentystę – lekarza stomatologa Jacka Kałużnego przyjmującego na ul. Dzielnej 5 (Warszawa), gabinet nazywa się Amident. Jestem zadowolona, teraz cała moja rodzina leczy zęby u Dr Kałużnego. I teraz ja wszystkim Go polecam. To nie tylko bardzo profesjonalny stomatolog, ale także miły, poświęca każdemu pacjentowi odpowiednio dużo czasu. A to co przynajmniej dla mnie najważniejsze to umie leczyć zęby w taki sposób, że nie czuje się prawie bólu, poza tym wie kiedy potrzebne jest znieczulenie, a kiedy nie ma takiej potrzeby.
W Amident ceny za usługi są zróżnicowane.
Sama wiem, że zawsze brakuje pieniędzy ale ja wychodzę z założenia, że zawsze z czegoś można zrezygnować, żeby na starość nie wyjmować zębów ze szklanki :).
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
Dwa lata temu znajoma poleciła mi swojego dentystę – lekarza stomatologa Jacka Kałużnego przyjmującego na ul. Dzielnej 5 (Warszawa), gabinet nazywa się Amident. Jestem zadowolona, teraz cała moja rodzina leczy zęby u Dr Kałużnego. I teraz ja wszystkim Go polecam. To nie tylko bardzo profesjonalny stomatolog, ale także miły, poświęca każdemu pacjentowi odpowiednio dużo czasu. A to co przynajmniej dla mnie najważniejsze to umie leczyć zęby w taki sposób, że nie czuje się prawie bólu, poza tym wie kiedy potrzebne jest znieczulenie, a kiedy nie ma takiej potrzeby.
W Amident ceny za usługi są zróżnicowane.
Sama wiem, że zawsze brakuje pieniędzy ale ja wychodzę z założenia, że zawsze z czegoś można zrezygnować, żeby na starość nie wyjmować zębów ze szklanki :).

Dobra reklama ;D

Ja bym jeszcze telefon podał ;d
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Dwa lata temu znajoma poleciła mi swojego dentystę – lekarza stomatologa Jacka Kałużnego przyjmującego na ul. Dzielnej 5 (Warszawa), gabinet nazywa się Amident. Jestem zadowolona, teraz cała moja rodzina leczy zęby u Dr Kałużnego. I teraz ja wszystkim Go polecam. To nie tylko bardzo profesjonalny stomatolog, ale także miły, poświęca każdemu pacjentowi odpowiednio dużo czasu. A to co przynajmniej dla mnie najważniejsze to umie leczyć zęby w taki sposób, że nie czuje się prawie bólu, poza tym wie kiedy potrzebne jest znieczulenie, a kiedy nie ma takiej potrzeby.
W Amident ceny za usługi są zróżnicowane.
Sama wiem, że zawsze brakuje pieniędzy ale ja wychodzę z założenia, że zawsze z czegoś można zrezygnować, żeby na starość nie wyjmować zębów ze szklanki :).


jak byś napisała "ja była w Warszawie u dr. Kałużnego i jestem bardzo zadowolona" to bardziej bym uwiezył niż w ten przesłodzony tani tekst co napisałaś.

Mogłaś jeszcze dorzucić nr tel, adres e-mail i prześwietlenie kręgosłupa ;/

A jak już widze "znajoma mi poleciła" to mi się kojarzy jakas tania reklama z TV

Wyrywanie ósemki?? ja mam taką samą propozycję:) albo operacyjnie, jedno dwa nacięcia i wyciągnięcie lub hodowla do czasu i później usuniecie ale z bólem :)
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Usunęłam wczoraj, bałam się głównie o krwotok. Bo czytałam na necie, że kobiety w ciąży są bardziej na niego narażone. Ale jakoś poszło:) Tylko cholerstwo nieźle boli...:/
 

imre

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Sposób na strach u dentysty: skup się na oddechu, nie myśl o niczym, bądź uważny i świadomy chwili. Nie uciekaj od myśli, tylko oddalaj je na dalszy tor. To jest tak zwana medytacja uważności. Na pewno pomoże, tylko radzę stosować ją regularnie (dużo informacji jest w necie) :)





...................................
Stomatolodzy w Polsce
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Ceny 300 zł i więcej u prywaciarza to nie jest żart. Za zwykłą plombę, czy proste rwanie tyle nie dasz, ale już jakieś leczenie kanałowe, czy protetyka to niestety porządne koszta.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
za implant zęba 150zł???

aha ja mam strach przed dentysta uzasadniony:)

Ten do którego chodziłem zazwyczaj żałował na znieczulenie;/ i to denerwujące pierdzielenie "już kończę" a ledwo zaczynał.

I drapanie tym haczykiem po zębach zdrowych;/
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Wybierz dobrze wyposażoną, nową, elegancką, prywatną przychodnię, która ma umowę z NFZ. Lekarz, który robi starannie i z głową nie stanie się partaczem tylko dlatego, że korzystasz z prawa do refundowanego leczenia stomatologicznego. Za znieczulenie i tak płacisz, po prostu mówisz, że chcesz i dostajesz. Moja dentystka zawsze sama proponuje, mówi, że woli przypomnieć o możliwości znieczulenia, żeby jej potem ludzie nie mdleli albo, żeby nie przerywać zabiegu, bo jednak ktoś sobie przypomniał, że chce. Kiedyś to kosztowało 10 zł, teraz nie wiem, bo ja z tych odważnych.
Nie wszystkie zabiegi stomatologiczne są refundowane, ale niektóre tak - i dlaczego z nich nie skorzystać. Oczywiście - odezwą się osoby, które robiły zęby z NFZ i przytrafiło się im coś strasznego a plomby z amalgamatu są do d... Otóż - dla równowagi - informuję, że raz w życiu zapłaciłam za plombę i ta plomba wypadła mi na drugi dzień, a "ąę" drogi dentysta w drogim gabinecie robił straszne problemy z poprawką.
Mój sposób na "medytację" u dentysty: skup się na tej rurce do odśliniania. Jest mało traumatyczna, ale upierdliwa i niewygodna. "Rurka mnie uwiera" jest lepsze od "aaa! wiercą!!".
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
rurka??:) ja miałem waciki powkładane. Fakt to było 10 lat temu ale jednak....
 

onawch

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
profesjonalne gabinety nie mają wacików to tylko w państwowej przychodni teraz ślina odsysana jest rurką :p . Z mojej strony polecam dr. Hędzelka z gabinetu kliniki Candeo
 
Do góry