paznokcie

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Co mam zrobić z rozdwajającymi się paznokciami? Jak temu zaradzić? Maluję je żeby były mocniejsze, ale ciągle odłazi coraz większa warstwa płytki. To co zostaje jest tak cienkie że zaraz się łamie. Masakra. Mam wrażenie że ten proces obejmuje coraz więcej paznokcia. Kuracje witaminowe nic nie dały. Co z tym robić?
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
próbowałaś odżywki do paznokci?
no i żadnych chemikalii - mycie naczyn, sprzątanie, wszystko rób w rękawiczkach.
 

werunia87

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2011
Posty
36
Punkty reakcji
0
Odżywka do paznokci , suplementacja, zdrowa dieta :) Moja rada :)
 

Attachments

  • wm.php.jpeg
    wm.php.jpeg
    53,1 KB · Wyświetleń: 25
  • skrzypovita_1raz_dziennie.jpg
    skrzypovita_1raz_dziennie.jpg
    20,4 KB · Wyświetleń: 30
  • 5667096.jpg
    5667096.jpg
    67,5 KB · Wyświetleń: 31

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
najlepiej dobre witaminy (spytaj w aptece) i odzywka
 

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Ja nie przepadam za odżywkami ani żadnymi suplementami typu "Włosy, skóra i paznokcie", ale moja mama kiedyś miała straszny problem właśnie z rozdwajającymi się paznokciami, na końcach to praktycznie miała błonkę a nie płytkę paznokcia. Zaczęła smarować palce sudocremem czy jakoś tak, tym kremem dla dzieci :D i dodatkowo brała MegaKrzem (i bierze cały czas) i bardzo jej się poprawiły paznokcie :) nie wiem która metoda tak zadziałała ale teraz ma paznokcie nie do zdarcia :D :D
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
potwierdzam, że dieta jest chyba najważniejsza, styl życia, aktywność fizyczna również, to wszystko ma wpływ na to jak nasz organizm radzi sobie z przyswajanymi pokarmami. Bazuje na tym. Dbam też o płytkę stsując odżywkę z Jessici, póxniej lakier bezbarwny i dopiero lakier właściwy, ale ja ponoć mam bzika jeśli chodzi o pielęgnację paznokci :D
 
D

Dorka123

Guest
Warto też jakieś suplementy brać, bo jednak nie ma to jak działanie od środka. Już same witaminy są w stanie poprawić stan paznokci, ale najlepiej chyba działa wyciąg ze skrzypu polnego. wiec moim zdaniem najlepiej to połączyć lub od razu kupić jakieś takie combo skrzyp + witaminy. W aptece czy nawet zwykłym sklepie coś takiego można kupić. Nawet plusssz ma taki preparat na włosy i paznokcie, pije się jedną tabletkę dziennie.
 

nastia898

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
z suplementów diety mogę polecić Humavit. Mnie pomógł i dzięki niemu paznokcie już mi się tak nie łamały, włosy też jakoś lepiej wyglądały, a skóra...no nie wiem. ale na włosy i pazury pomaga.

a odżywki do paznokci? żadna mi nie pasowała. ostatnio używam lakierów z wibo, jak mam pomalowane to paznokcie mi się tak nie rozdwajają. ale może zainwestujesz w coś droższego, na przykład jakąś odżywkę osławionej marki sally hansen?

rękawiczki są dobrym rozwiązaniem, jednak słyszałam o przypadkach, kiedy występowało po pewnym czasie uczulenie na lateks!!
 
D

Dorka123

Guest
oprócz suplementów polecam też jakąś dobrą odżywkę, no i rękawiczki :)
odżywki zobacz te: http://www.jessicacosmetics.com.pl/kategoria/31/Lecznicze_Od%C5%BCywki_Podk%C5%82adowe
bardzo dobra firma
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Któraß z dziewczyn wspominaøa o niej w temacie odæywek. Kupiøam já przed wakacjami!! :) Super pachnie w ogóle! :)
 
L

libelule

Guest
Fakt uczulenie na latex może sie pojawić, sąsiadka pracuje w pizzerii i nie może zmywać w ogóle - uczulenie na płyn i na rekawiczki... a ta odżywka dobra rzecz tak btw :)
 
D

Dorka123

Guest
Ja na włosy nie narzekam, na paznokcie już tez nie, ale odzywek z jessici używam regularnie, systematyczność górą ;)
 
K

kabol

Guest
Ja na włosy nie narzekam, na paznokcie już tez nie, ale odzywek z jessici używam regularnie, systematyczność górą ;)

To jak wspominali przedmówcy podstawą są dobre kosmetyki. Polecam ci na pewno odżywkę new nails.
Jest dosyć tania - http://sklep.new-nails.com/odzywka-wszystko-w-jednym-12ml.html a paznokcie utrzymuje w naprawdę dobrej kondycji.
Są twarde, ładnie wyglądają, a taki był właśnie główny cel.
 

Katrinka777

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja na paznokcie zawsze miałam coś ze skrzypem, niby po hybrydach mi się strasznie zniszczyły. Tylko to chyba zależy od firmy lakierów bo teraz mam makear i jakoś nie mam problemu... ale skrzyp jem dalej.
 
A

amisia

Guest
Ja też kiedyś miałam tym problem ale od kiedy robię sobie hybrydy to problem zniknął. Moje paznokcie są teraz tak utwardzone, że mogę je zapuścić na jaką długość chcę. Fakt, te lakiery z Makear są dobre bo nie maja 3 najbardziej szkodliwych substancji.
Znalazłam to w jakimś artykule " Najlepsze lakiery są bez tych 5 substancji: bez formaldehydu, toluenu i DBP (Dibuthyl Phtalate – ftalanu zmiękczającego) oraz formaldehyde resin (formaldehydowej żywicy) oraz kamfory". Akurat MakeAR w swoim składzie nie posiada tych trzech pierwszych
 

Krystyna Niecko

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2016
Posty
16
Punkty reakcji
0
ja bym Ci doradziła dwie rzeczy: jeśli nie stosujesz hybrydy to czarną odżywkę golden rose - jest bez formaliny! A jeśli tak, to witaminowa baza i na to semilac ze zmianą co dwa tygodnie, nie częściej. W ten sposób na pewno pazurki wrócą szybko do normy!
 
A

amisia

Guest
Będziesz musiała liczyć się z tym, że te tańsze będą gorsze jakościowo. Lepiej zainwestować w bardziej profesjonalny, taki który nie zniszczy nam pazurków
 
Do góry