Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Zawodówka a szkoła kosmetyczna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Anulaa93

Anulaa93

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 30 maj 2010 - 20:48

Czy po zawodówce można isc do szkoły policealnej kosmetycznej ? a jak nie to czy są jakieś inne szkoły zajmujące się kosmetologią, do których można iść po skończeniu zawodówki ?
  • 0

#2 Keehl

Keehl

positive thinking sucks

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 982 postów

Napisano 15 czerwiec 2010 - 22:20

Powinno się dać - sprawdź zasady rekrutacji na stronie którejkolwiek policealnej szkoły kosmetycznej.
  • 0

#3 Anulaa93

Anulaa93

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 19 październik 2010 - 15:04

temat do zamknięcia :P
  • 0

#4 lasiczka_poznan

lasiczka_poznan

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 404 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 17:00

chociazby od tej ap mozesz zaczc. nie ma rzeczy niemozliwych. nawet po zawodoce, po policealnej mozesz isc na studia kosmetologiczne
  • 0

#5 marcini

marcini

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 27 maj 2011 - 12:14

Witam
Zastanawiam się nad otwarciem własnego salonu kosmetycznego. Może zna ktoś jakieś dobre kursy kosmetyczne.
Na forach znalazłem sporo pozytywnych komentarzy o
szkoły kosmetyczne
może ktoś wie coś więcej o tej szkole. Bardzo prosiłbym o wskazówki !!!

• 0

#6 Keehl

Keehl

positive thinking sucks

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 982 postów

Napisano 04 lipiec 2011 - 14:04

nawet po zawodoce, po policealnej mozesz isc na studia kosmetologiczne

Nie może, bo po zawodówce nie ma matury.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 WSZKiPZ1

WSZKiPZ1

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 lipiec 2011 - 14:53

Własny salon kosmetyczny to w dzisiejszych czasach świetny biznes, bo coraz więcej ludzi zauważa potrzebę dbania o siebie :) Warto skończyć studia kosmetyczne albo chociaż podyplomowe, które dadzą Ci niezbędną wiedzę. Jeśli masz wątpliwości, gdzie warto studiować, pochodź na dni otwarte rożnych szkół i na tej podstawie podejmij decyzję (np. warszawska WSZKiPZ zaprasza na dni otwarte 27 sierpnia, 10 i 24 września). :)
  • 0

#8 makusos

makusos

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 07:31

Raczej kursy kosmetyczne. Kilka kursów pozwala na normalne zdobycie pracy na etacie. Dlatego studia w kierunku kosmetologii uważam za jedną wielką głupotę. Poczytaj o new nails - jedyna firma w Pl, która robi to profesjonalnie, przynajmniej wśród tych, które znam. Przy dobrym podejściu można naprawdę sporo zdziałać.

• 0

#9 Guest_rabunia89_*

Guest_rabunia89_*
  • Goście

Napisano 19 listopad 2013 - 17:26

Kilka kursów czyli jakie konkretnie? Bo w szkołach kosmtycznych tych kursów pojawia się coraz więcej. Problem w tym, że mało które rzeczywiście dają jakieś efekty.
Większość z nich to po prostu zwyczajna strata czasu. Zaprzeczycie?

• 0

#10 metkas

metkas

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:02

I to fajne i to fajne, bo po obu masz fach w ręku. Posiadanie konkretnego zawodu w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Sama chodzę do szkoły policealnej, bo magister to nie wszystko, tytuł technika jak się okazuje też jest bardzo ważny. Nie daj sobie wmówić czegokolwiek i nie rób nic na siłę. Tak naprawdę liczy się to czego chcesz Ty.

• 0

#11 gazelka89

gazelka89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 05 luty 2014 - 15:02

ZDECYDOWANIE szkoła kosmetyczna! Jeaaa :D Chodzę do takiej w Łodzi  I jest git :D Ile ja się tam nowych rzeczy dowiedziałam i nauczyłam to głowa mała :) A Wy gdzie chodzicie? Zdradzicie ? Ja to Łódź i Szkoły Piłsudskiego :) Pozdrowionka

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Aneta Nowak

Aneta Nowak

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:24

Ja chodziłam na kurs permanentnego do A;eksandry Góreckiej. Czego się nauczyła: wizażu, odpowiedniego doboru pigmetów, przygotowywania mieszanek kolorystycznych, tak żeby po jakimś czasie śmiesznie się nie odbarwiały np. na zielono, obsługi różnych urzędzeń do dobienia permanentnego, w końcu wykonywania ust, brwi i kresek na powiekach i wiele, wiel więcej. Ale myśle,że w główniej mierze wynika to z tego,że trafiłam do trenerki światowej klasy, której zależy na tym,żeby swoich kursantów czegoś nauczyć, a nie na zbijaniu kasy na sprzedaży urządzeń.

• 0

#13 rrabbit

rrabbit

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 03 maj 2014 - 17:41

Nazwa szkoła policaalna wskazuje na to, że trzeba mieć maturę, żeby móc się tam uczyć. Chyba że to szkoła prywatna, ale taka niewiele daje. Najlepiej zadzwoń do nich i spytaj. Istnieje wiele możliwości szkolenia na kosmetyczkę i także wiele kursów doszkalających. Poszperaj w ogłoszeniach pracy dla kosmetyczek, jakie są wymagania. Czasem wymieniane są nawet pewne konkretne szkoły. Stamtąd można się wiele dowiedzieć, co dokładnie jest potrzebne, żeby rozpocząć pracę w tym zawodzie. 

• 0

#14 marika8

marika8

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 67 postów

Napisano 20 maj 2014 - 13:17

Po zawodówce do wyższej szkoły na pewno nie można iść, bo do tego potrzebna jest matura, a z tego co wiem, to w zawodówce nie zdaje się matury. Ewentualnie jakieś kursy czy może szkoły policealne. Może o tym pomyśl?

• 0

#15 BandaiWanda

BandaiWanda

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 09:15

Do policelanej szkoły matuty nie trezba, ale skoro to szkoła policealna, to przyjmują tylko tych po liceum???? Nie wiem, ale mysle, ze każda szkoła ma swoje wymagania i na pewno są dostepne na ich stronach www. A jesli chodzi o kierunek, to kosmetyczka chyba jest ok. Jeśli chodzi szkoły prywatne, to nie mogę nic powiedzieć, ale znam szkołe policealną - państwową, za naukę w niej są pobierane żadne opłaty. To Medyk w Katowicach, na Wiertniczej. Kierunek technik usług kosmetycznych też tam jest, są bobrze wyposażone pracownie i uczą praktycy - to ważne, bo wówczas mozna nauczyć się paktyki, a w tym zawodzie to najistotniejsze.

• 0

#16 Mimi50

Mimi50

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 13:51

Do szkoły policealnej wystarczy wykształcenie średnie. Szkoły są darmowe, przynajmniej w Skk, gdzie ja uczęszczałam.

• 0

#17 Guest_bajderman_*

Guest_bajderman_*
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 06:48

Ja poszłam po szkole średniej po prosty na szkolenia zawodowe. W sumie poświęciłam na to kilka tygodni, a tak na prawdę to właśnie w ten sposób się wszystkiego nauczyłam. To było niesamowite doświadczenie. Masa pracy, ale za to zdobyłam kwalifikacje do zawodu - bez problemów.

• 0

#18 Guest_szyszana_*

Guest_szyszana_*
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 06:21

Moim zdaniem nie ma to sensu - poświęcicie w sumie kilka miesięcy na szkolenia i efekty będziecie mieli bez porównania lepsze, chociaż wiele zależy od tego, ile tak naprawdę chcecie na to wydać. Ale akurat w wiedzę warto sensownie zainwestować.

• 0

#19 nomado

nomado

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 20 maj 2015 - 13:51

Spóźniłaś się jakiś rok z odpowiedzią :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Guest_szyszana_*

Guest_szyszana_*
  • Goście

Napisano 22 maj 2015 - 06:23

Etam, ten temat zawsze będzie aktualny i to moim zdaniem prędko się nie zmieni. Dlaczego? Bo szkolne dylematy istniały zawsze i dalej będą istnieć. Polskie szkolnictwo jest dalekie od idealnych.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0