Zawodówka a szkoła kosmetyczna

Anulaa93

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
90
Punkty reakcji
0
Czy po zawodówce można isc do szkoły policealnej kosmetycznej ? a jak nie to czy są jakieś inne szkoły zajmujące się kosmetologią, do których można iść po skończeniu zawodówki ?
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Powinno się dać - sprawdź zasady rekrutacji na stronie którejkolwiek policealnej szkoły kosmetycznej.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
chociazby od tej ap mozesz zaczc. nie ma rzeczy niemozliwych. nawet po zawodoce, po policealnej mozesz isc na studia kosmetologiczne
 

marcini

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
36
Punkty reakcji
0
Witam
Zastanawiam się nad otwarciem własnego salonu kosmetycznego. Może zna ktoś jakieś dobre kursy kosmetyczne.
Na forach znalazłem sporo pozytywnych komentarzy o
szkoły kosmetyczne
może ktoś wie coś więcej o tej szkole. Bardzo prosiłbym o wskazówki !!!
 

WSZKiPZ1

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Własny salon kosmetyczny to w dzisiejszych czasach świetny biznes, bo coraz więcej ludzi zauważa potrzebę dbania o siebie :) Warto skończyć studia kosmetyczne albo chociaż podyplomowe, które dadzą Ci niezbędną wiedzę. Jeśli masz wątpliwości, gdzie warto studiować, pochodź na dni otwarte rożnych szkół i na tej podstawie podejmij decyzję (np. warszawska WSZKiPZ zaprasza na dni otwarte 27 sierpnia, 10 i 24 września). :)
 

makusos

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
Raczej kursy kosmetyczne. Kilka kursów pozwala na normalne zdobycie pracy na etacie. Dlatego studia w kierunku kosmetologii uważam za jedną wielką głupotę. Poczytaj o new nails - jedyna firma w Pl, która robi to profesjonalnie, przynajmniej wśród tych, które znam. Przy dobrym podejściu można naprawdę sporo zdziałać.
 
R

rabunia89

Guest
Kilka kursów czyli jakie konkretnie? Bo w szkołach kosmtycznych tych kursów pojawia się coraz więcej. Problem w tym, że mało które rzeczywiście dają jakieś efekty.
Większość z nich to po prostu zwyczajna strata czasu. Zaprzeczycie?
 

metkas

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
I to fajne i to fajne, bo po obu masz fach w ręku. Posiadanie konkretnego zawodu w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Sama chodzę do szkoły policealnej, bo magister to nie wszystko, tytuł technika jak się okazuje też jest bardzo ważny. Nie daj sobie wmówić czegokolwiek i nie rób nic na siłę. Tak naprawdę liczy się to czego chcesz Ty.
 

gazelka89

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
0
ZDECYDOWANIE szkoła kosmetyczna! Jeaaa :D Chodzę do takiej w Łodzi I jest git :D Ile ja się tam nowych rzeczy dowiedziałam i nauczyłam to głowa mała :) A Wy gdzie chodzicie? Zdradzicie ? Ja to Łódź i Szkoły Piłsudskiego :) Pozdrowionka
 

Aneta Krupa Kuzera

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja chodziłam na kurs permanentnego do A;eksandry Góreckiej. Czego się nauczyła: wizażu, odpowiedniego doboru pigmetów, przygotowywania mieszanek kolorystycznych, tak żeby po jakimś czasie śmiesznie się nie odbarwiały np. na zielono, obsługi różnych urzędzeń do dobienia permanentnego, w końcu wykonywania ust, brwi i kresek na powiekach i wiele, wiel więcej. Ale myśle,że w główniej mierze wynika to z tego,że trafiłam do trenerki światowej klasy, której zależy na tym,żeby swoich kursantów czegoś nauczyć, a nie na zbijaniu kasy na sprzedaży urządzeń.
 

rrabbit

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
33
Punkty reakcji
3
Nazwa szkoła policaalna wskazuje na to, że trzeba mieć maturę, żeby móc się tam uczyć. Chyba że to szkoła prywatna, ale taka niewiele daje. Najlepiej zadzwoń do nich i spytaj. Istnieje wiele możliwości szkolenia na kosmetyczkę i także wiele kursów doszkalających. Poszperaj w ogłoszeniach pracy dla kosmetyczek, jakie są wymagania. Czasem wymieniane są nawet pewne konkretne szkoły. Stamtąd można się wiele dowiedzieć, co dokładnie jest potrzebne, żeby rozpocząć pracę w tym zawodzie.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Po zawodówce do wyższej szkoły na pewno nie można iść, bo do tego potrzebna jest matura, a z tego co wiem, to w zawodówce nie zdaje się matury. Ewentualnie jakieś kursy czy może szkoły policealne. Może o tym pomyśl?
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Do policelanej szkoły matuty nie trezba, ale skoro to szkoła policealna, to przyjmują tylko tych po liceum???? Nie wiem, ale mysle, ze każda szkoła ma swoje wymagania i na pewno są dostepne na ich stronach www. A jesli chodzi o kierunek, to kosmetyczka chyba jest ok. Jeśli chodzi szkoły prywatne, to nie mogę nic powiedzieć, ale znam szkołe policealną - państwową, za naukę w niej są pobierane żadne opłaty. To Medyk w Katowicach, na Wiertniczej. Kierunek technik usług kosmetycznych też tam jest, są bobrze wyposażone pracownie i uczą praktycy - to ważne, bo wówczas mozna nauczyć się paktyki, a w tym zawodzie to najistotniejsze.
 

Mimi50

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Do szkoły policealnej wystarczy wykształcenie średnie. Szkoły są darmowe, przynajmniej w Skk, gdzie ja uczęszczałam.
 
B

bajderman

Guest
Ja poszłam po szkole średniej po prosty na szkolenia zawodowe. W sumie poświęciłam na to kilka tygodni, a tak na prawdę to właśnie w ten sposób się wszystkiego nauczyłam. To było niesamowite doświadczenie. Masa pracy, ale za to zdobyłam kwalifikacje do zawodu - bez problemów.
 
S

szyszana

Guest
Moim zdaniem nie ma to sensu - poświęcicie w sumie kilka miesięcy na szkolenia i efekty będziecie mieli bez porównania lepsze, chociaż wiele zależy od tego, ile tak naprawdę chcecie na to wydać. Ale akurat w wiedzę warto sensownie zainwestować.
 

nomado

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Spóźniłaś się jakiś rok z odpowiedzią :)
 
S

szyszana

Guest
Etam, ten temat zawsze będzie aktualny i to moim zdaniem prędko się nie zmieni. Dlaczego? Bo szkolne dylematy istniały zawsze i dalej będą istnieć. Polskie szkolnictwo jest dalekie od idealnych.
 
Do góry