Chrapanie

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Mam drobny problem. Mój chłopak strasznie chrapie... Wiem, że nie brzmi to zbyt poważnie, ale naprawdę jest dość uciążliwe:) Znacie jakieś sposoby na to?
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Są już jakieś preparaty - ukochany musi przed snem psiuknąć sobie do gardła, ten płyn zmiękcza struny głosowe i podobno nie da się chrapać ;)
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Są już jakieś preparaty - ukochany musi przed snem psiuknąć sobie do gardła, ten płyn zmiękcza struny głosowe i podobno nie da się chrapać ;)
Dzięki:) A próbowaliście tego może, działa? Ja jak dotąd stosowałam tylko domowe sposoby, ale raczej bezskutecznie.
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Dzięki. Takie preparaty to pewnie tylko doraźnie działają, a da się jakoś na stałe zlikwidować chrapanie?
 

moniaPD

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Dzięki. Takie preparaty to pewnie tylko doraźnie działają, a da się jakoś na stałe zlikwidować chrapanie?
Jeśli nie da się farmakologicznie to tylko operacyjnie.
Wizyta u laryngologa i prawdopodobnie nastawienie przegrody nosowej.
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Tez mi się tak wydaje. To chyba z nosa wychodzą te przykre dźwięki. Jak ktoś ma przegrodę nosową skrzywioną czy uszkodzoną to chrapie. Można to usunąć niegroźnym zabiegiem chirurgicznym.
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
A wiesz jak wygląda taki zabieg i czy usuwa chrapanie na stałe?
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Może jak narazie niech śpi na boku lub brzuchu,wtedy sie ponoć nie chrapie.I raczej wizyta u lekarza będzie nie zbędna.
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Może jak narazie niech śpi na boku lub brzuchu,wtedy sie ponoć nie chrapie.I raczej wizyta u lekarza będzie nie zbędna.

Mam ten sam problem. Chrapie już od dłuższego czasu. Szukam różnych metod nawet tych domowych chyba juz wszystkich wypróbowałem. Ostatnio dogrzebałem sie w internecie do stwierdzenia harmoniczna technika leczenia chrapania. Staram sie znaleźć teraz jakieś info na ten temat.
 

dzwiedz

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
najprostsza metoda to zatkać komuś nos ale to jest sposób na krótsza metę. Spróbuj go wysłać do lekarza bo z tego co wiem pod chrapaniem mogą kryć się poważne choroby albo tylko przestawiona przegroda nie wiem że nasza służba zdrowia to jest tragedia ale może to jedyne wyjście żeby się poradzić specjalisty
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Może jak narazie niech śpi na boku lub brzuchu,wtedy sie ponoć nie chrapie.
dokładnie, zauważyłam to u swojego ojca.
Wizyta u lekarza nie jest potrzebna, na to się nie umiera :bag:
 

neth27

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Może jak narazie niech śpi na boku lub brzuchu,wtedy sie ponoć nie chrapie.I raczej wizyta u lekarza będzie nie zbędna.

To zależy, niektórym spanie na brzuchu niestety nie pomaga :(

Kup poduszkę "antychrapek" na allegro.pl. Działa.

A czy na takiej poduszce trzeba spać w określonej pozycji? A jeśli ktoś sie co chwile obraca to czy możliwe jest żeby nie chrapać.
A operacja to jednak torchę kosztuję
 

baletka888

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
A czy na takiej poduszce trzeba spać w określonej pozycji? A jeśli ktoś sie co chwile obraca to czy możliwe jest żeby nie chrapać.
A operacja to jednak torchę kosztuję
[/quote]

Śpi się na niej na boku, poduszka utrzymuje odchylona glowe
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Trochę nie zaglądałam:) Przybyło kilka nowych porad, dzięki. Myślimy, by zapisać chłopaka na zabieg... ale póki co wciąż korzystamy z doraźnych metod. Spanie na jednym boku pomaga tylko na chwilę. Tzn przekręcam go, przestaje chrapać, ale za moment znów się włącza orkiestra symfoniczna
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
Trochę nie zaglądałam:) Przybyło kilka nowych porad, dzięki. Myślimy, by zapisać chłopaka na zabieg... ale póki co wciąż korzystamy z doraźnych metod. Spanie na jednym boku pomaga tylko na chwilę. Tzn przekręcam go, przestaje chrapać, ale za moment znów się włącza orkiestra symfoniczna


Hehe "Orkiestra symfoniczna":) Ze mnie też się tak śmieją:p Siostra mi znalazła (trochę po złości:p ) konkurs dla takich chrapaczy http://www.symfoniachrapania.pl/record/by_date/?page=2 :D a tak serio serio to w sumie za każde nagrane chrapanie zapewniają konsultacje u lekarza specjalizującego się w chrapaniu, wiec na pewno sie przyda:D Nie ma to jednak jak rodzina:D
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Nie wiem na ile to jest prawda, ale słyszałam, że jak posmyrasz chrapiącego w stopę to przynajmniej na jakiś czas przestaje chrapać. Poza tym chrapanie może być spowodowane tym, że ma jakieś problemy z z sercem więc może lepiej nich sobie zrobi jakieś badania ... A jak nie to pozostaje ci jedynie kupić sobie stopery do uszu :)
 

Lena3

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
zainwestuj w przyjemna pościel, może to pomoze hehe np coconti.pl - merynosy australijskie powinny zalatwic sprawe ? :))
 
Do góry