Pytanie z biologii

24-24

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Pijemy wodę i wydalamy ją. Jak długo woda którą wypiliśmy np z butelki pozostaje w organiźmie, zanim zostanie wydalona ? tzn jak długo trzymamy w sobie mniej więcej wodę zanim ją wydalimy ?
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Pewnie różnie, w zależności od wysiłku fizycznego, temperatury otoczenia, stanu zdrowia, płci, wieku... Też się próbowałem kiedyś dowiedzieć podobnej rzeczy, dowiedziałem się tylko właśnie tego - że "to zależy".
 

moniaPD

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Fakt. To zależy. np od tego ile jej wypiłeś :)
To tak jak z kanapką, która waży powiedzmy 300g. Myślisz, że jak ją zjesz i wejdziesz na wagę to będziesz cięższy o 300g.
:nie:
około 275g. Resztę spalisz prawie od razu
 

kasiapn

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
http://amazonki.net/artykuly/czytaj/695/leczenie/czasteczka-obecna-w-mleku-matki-niszczy-komorki-raka-
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
http://amazonki.net/artykuly/czytaj/695/leczenie/czasteczka-obecna-w-mleku-matki-niszczy-komorki-raka-
Ciekawe, ale nie dotyczy tego tematu. Proszę więc nie odnosić się do tego w dyskusji. Po za tym, do linka wypadałoby dodać parę słów od siebie.
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Woda będzie w organizmie krócej niż np herbata, lub sok. A to ile czasu woda będzie w naszym organizmie zależy od wysiłku ktory wykonujemy i podobnych czynników jak również od samego organizmu, bo kazdy jest inny.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
W zależności od intensywności trybu życia, potrzeby pragnienia a także tego ile tej wody się wypije. Bo jeśli szklankę to tyle może z nas wyparować, czy to lato czy zima w układzie oddechowym jest para wodna którą wydychamy. Ciało które nie będzie pobierać napojów może zwyczajnie usychać, co oznacza że bardzo dużo wody traci się przez skórę, bo skóra oddycha.

Jak chcesz obliczyć czas to chyba tylko doświadczalnie. Choć organizm w różnych sytuacjach różnie wykorzystuje pobraną wodę, i to również zależy od ilości.
Wiem że posiłki żołądek trawi w ciągu zazwyczaj 6 godzin. Z wodą myślę że szybciej, najlepiej przeprowadź doświadczenie na tej nauczycielce, upijcie ją, a sama zmądrzeje żeby głupich pytań nie zadawać.
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Warto jest dodać, że wypita woda rozprowadza się po organiźmie równomiernie, i nie jest tak, że wydalone zostają dokładnie te same cząsteczki wody, które zostały wprowadzone do organizmu. Jest to sprawa losowa. Należy raczej zadać pytanie: po jakim czasie zostaje wydalona taka sama objętość wody, jaka została pobrana? Oczywiście, jak napisano wyżej, zależy to objętości wypitego płynu, wykonywanej przez człowieka czynności oraz warunków zewnętrznych.
 
Do góry