CZY OSZUSTOWI MOŻE COŚ GROZIĆ?

Mateusz794

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Witam mam pewien problem gościu oszukał mnie na 50zł(może to niedużo ale liczy sie fakt)
Dogadałęm się z nim na forum nie na allegro. Czy mogę zgłosić to na policje czy coś mu grozi?
proszę o odpowiedzi z góry dzięki
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Witam mam pewien problem gościu oszukał mnie na 50zł(może to niedużo ale liczy sie fakt)
Dogadałęm się z nim na forum nie na allegro. Czy mogę zgłosić to na policje czy coś mu grozi?
proszę o odpowiedzi z góry dzięki

Możesz podać więcej szczegółów? Ale jeśli nie masz dowodu sprzedaży to też za wiele nie zrobisz.
 

Mateusz794

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
dowód mam jedynie taki że mam podtwierdzenie przelewu dogadaliśmy sie na gg ja mu wysłałem kase i zero odzewu nie doszła żadna koszulka....
 

pan_tadam

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2010
Posty
32
Punkty reakcji
1
na jednym forum tez mieli podobny problem, zrob wydruk z rozmowy (z forum i gg) i pokaz policji razem z dowodem przelewu
 

logujsie

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
A czemu tego nie zgłosisz do allegro? Z tego, co rozumiem to tam kupowałeś towar? Ostatnio czytałam wypowiedzi innych i niestety twierdzili, że to wszystko pic na wodę. Jedna dziewczyna zgłosiła nieuczciwość sprzedawcy na allegro, ale obrócili kota ogonem i nic nie wskórała
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
na jednym forum tez mieli podobny problem, zrob wydruk z rozmowy (z forum i gg) i pokaz policji razem z dowodem przelewu

Dokładnie, wydruk wszelkich rozmów z tą osobą + potwierdzenie przelewu i na policję, reszty tam się dowiesz. Warto w takich sprawach walczyć z oszustami, chociażby dlatego, aby drugi raz nikogo innego nie oszukał.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Mnie kolesiana oszukała na 25zł :/ Mało, ale nie chodzi o kasę, tylko zwykłą uczciwość. Zawiesili jej konto, nie odpisuje na emaile, jest kijowo.
 
K

kinga_sc

Guest
Ja mam sprawę, ale to już w sądzie w pewnym Panem ale to o 7tys euro.
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
Nie wiem co chciałaś tym postem udowodnić. Rozmowa jest tu na temat kradzieży na forum, a Ty wyskakujesz, że masz sprawę w sądzie o 7k euro. Lansowanie się przez internet nie jest fajne, w ogóle nie jest fajne.

@Topic
Dlatego są takie portale jak allegro i powinno się ich używać dla bezpieczeństwa, a jak wolicie szybciutko, to taki Iwan58 już na Was czeka. :D
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ja bym nigdy poza allegro nie kupiła ;] Nawet czasem mam boję się na allegro zamawiać, bo już raz, jak napisałam wyżej zostałam oszukana.
 
K

kinga_sc

Guest
Nie wiem co chciałaś tym postem udowodnić. Rozmowa jest tu na temat kradzieży na forum, a Ty wyskakujesz, że masz sprawę w sądzie o 7k euro. Lansowanie się przez internet nie jest fajne, w ogóle nie jest fajne.

@Topic
Dlatego są takie portale jak allegro i powinno się ich używać dla bezpieczeństwa, a jak wolicie szybciutko, to taki Iwan58 już na Was czeka. :D
Nie lans, a części do auta kupowałam. Pan wysłał, ale nie nowe, a używane jakieś ze złomu.

50zł to nie kasa więc nie opłaca się tego nawet zgłaszać. Jeżeli masz korespondencję z nim, weź i idź na policję... Ale więcej roboty jak to warte. A osoba dostanie tylko wykroczenie, bo kradzież jest powyżej 250zł.
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
hohoho kinga hahaha dobra jestes bez kitu. Powiedz co masz jeszcze, wille z basenem? a jaki samochód? zakop się debilko pod ziemie i się nie udzielaj bo nas w ogóle nie interesuje co kupowałaś, z kim masz sprawy w sądzie i za ile. I przestan pier.dolić, że 5 dych to nie kasa księżniczko
 

Ruget

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeżeli masz treści rozmów i potwierdzenie wysłania pieniędzy, możesz zgłosić to na policje.
 

r4nt

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jakie wykroczenie ? powyżej 250zł można zgłaszać na Policję poniżej jest to " mała krzywda dla społeczeństwa " więc go wypuszczą ale jeśli zbierze się wiecej osób to już gość ma przechlapane :)
 

Exent^^

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
nie z dala lBN :P LOP
Po prostu za duzo jest oszustów i nie ma co wierzyć jakimś osoba postronnym i że dają jakieś promocjie to tylko chwyt ich tylko po to zeby obuć ludzi z kasy. Najlepiej allegro chociaż wieksze sa szanse, żeby ukarac oszustów :)
 
B

BaRoNeQ

Guest
Myślę że się nie opłaca nie ty pierwszy nie ostatni .

Ale myślę że to dla ciebie nauczka że nie takie transakcje robi się tylko przez serwisy aukcyjne :eek:k:
 

gbshaw

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Moj znajomy z banku mial taki oto przypadek. Otoz przyszedl do niego klient sędzia z sądu i prosił go o prywatną przysługę, a mianowicie chciał uzyskać dane adresowe wlasciciela konta na ktore wyslal pieniadze. Kupil na allegro telefon i oczywiscie zostal oszukany. Na pytanie kolegi czemu jako sedzia nie zalatwi sprawy oficjalnie, odpowiedzial ze jak pojedzie do goscia i z nim pogada w cztery oczy to sprawa bedzie zalatwiona a jak bedzie mial liczyc na wymiar sprawiedliwosci to nigdy to nie nastapi. Niestety taka jest smutna prawda, tak wiec badzcie czujni i rozsadni bo prawo stoi po stronie oszustów i naciągaczy.



Piece na ekogroszek
 

Berney-Toys

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Z jednej strony racja i takich transakcji nie robi się poza allegro- tak jak w tym przypadku,więc nic dziwnego że mogło dojść do oszustwa.. Ale wydrukuj rozmowy na forum i opisz wszystko dokładnie. Będzie podstawa do tego aby go ścigać.
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Mnie raz koles wy***ał na 70 zł...Zamawiałem części do motoru i dostałem jakiś fajans..Kasy ani części do dzisiaj nie odzyskałem i dostałem przy okazji negatywa na allegro :/ Tylko pojechać i lać w ryj delikwetna za takie chamstwo,gdyby to było gdzieś bliżej to nie odpuściłbym tej kasy.
 
Do góry