Woda toaletowa czy dezodorant?

Wieczór

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Waham się co kupić: wode toaletową 50ml czy dezodorant 150ml? Co polecacie bardziej i dlaczego?
 

pawwwel

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
174
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Prawda jest taka ze jezeli chodzi o zapach zdecydowanie lepsza bedzie woda toaletowa (tzwn. Perfum) co nie zmienia faktu ze powinno sie posiadac dezodorantu albo antyperspirantu takiego samego zapachu albo bezzapachowego .
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Ja wolę dezodoranty. Na razie nie stać mnie na porządną wodę toaletową, więc te tanie są na mocnym alkoholu i po prostu na początku śmierdzą, później jest trochę zapachu, a później wietrzeje. A dezodorant przynajmniej jeszcze jakoś trzyma przy jeszcze racjonalnej dla mnie cenie.
 

pawwwel

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
174
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Ja wolę dezodoranty. Na razie nie stać mnie na porządną wodę toaletową, więc te tanie są na mocnym alkoholu i po prostu na początku śmierdzą, później jest trochę zapachu, a później wietrzeje. A dezodorant przynajmniej jeszcze jakoś trzyma przy jeszcze racjonalnej dla mnie cenie.



Wode toaeletowa mozesz kupic jz od 30 zł i to wcale nie smierdzaca :)
 

Wieczór

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Czyli lepiej dołożyć trochę kasy i kupić wode toaletową, bo na dłużej starcza, dłużej trzyma się zapach i jest w ogóle lepsza tak?

Czym różni się woda toaletowa od perfumowanej i co jest według was lepsze?
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Panowie, coś się tutaj pogubiliście... Woda toaletowa to nie perfum - ona jest w sumie najsłabszym "nosicielem" zapachu, bo używa się jej głównie na wieczór albo na chwilę przed pójściem do łóżka. Zapach jest w niej znacznie słabiej skoncentrowany niż w perfumach, szybciej wietrzeje i dlatego odpowiadając na pytanie autora: poleciłabym lepiej kupić dezodorant ;)

PS. Natomiast woda PERFUMOWANA to właśnie perfumy właściwe.
 

pawwwel

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
174
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Panowie, coś się tutaj pogubiliście... Woda toaletowa to nie perfum - ona jest w sumie najsłabszym "nosicielem" zapachu, bo używa się jej głównie na wieczór albo na chwilę przed pójściem do łóżka. Zapach jest w niej znacznie słabiej skoncentrowany niż w perfumach, szybciej wietrzeje i dlatego odpowiadając na pytanie autora: poleciłabym lepiej kupić dezodorant ;)

PS. Natomiast woda PERFUMOWANA to właśnie perfumy właściwe.


NIEPRAWDA Ani woda toaelotowa ani woda perfumowana to nie perfum !
Napisalem woda toaletowa a w nawiasie perfum bo tak potocznie ludzie mowia .
woda toaelotowa ma w sobie ok. 8-10 % perfum a woda perfumowana 10-20% .
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
To wszystko zależy już od firmy, marki - producenci sami ustalają sobie fachowe nazewnictwo swoich produktów i często mają gdzieś skład procentowy. Wystarczy porównać sobie kilka typowych flakonów, żeby przekonać się, że nie dla każdego woda toaletowa to właśnie woda toaletowa a nie perfumowana. Wiem, bo moja mama to chodząca drogeria. W każdym razie woda TOALETOWA najkrócej utrzymuje zapach (ok.1-2 godziny), a chyba o to ci chodziło?
 

Wieczór

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Czyli co polecacie, tak żeby trzymało zapach w miarę długo i starczyło na dłuższy czas?
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Specjalnie dla Pawła jego ukochane procenty:
- Perfumy (Parfum / Perfume) (15% - 30% zapachu)

- Woda perfumowana (Eau de Parfum) (8% - 15%)

- Woda toaletowa (Eau de Toilette) (4% - 8%)

- Woda kolońska (Eau de Cologne) (2% - 5%)

Czyli NIE woda toaletowa. ;)

Chociaż w sumie wszystko zależy od skóry "użytkownika" - u niektórych woda toaletowa trzyma się dłużej niż dezodorant, więc też nie można mieć 100% pewności, że zrobiliśmy dobrze skreślając taki zakup.
 

Wieczór

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
30
A możecie polecić coś fajnego co by w miarę trzymało, dobrze pachniało w rozsądnej cenie?
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Czyli lepiej dołożyć trochę kasy i kupić wode toaletową, bo na dłużej starcza, dłużej trzyma się zapach i jest w ogóle lepsza tak?

Czym różni się woda toaletowa od perfumowanej i co jest według was lepsze?

Woda perfumowana jest mniej intensywna w zapachu, dlatego tańsza. Najbardziej wydajna jest woda toaletowa.

edit: Puma Jamaica 2 zielona. Dobry, lekki i przyjemny zapach.
 

WoJ+Ek

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
261
Punkty reakcji
6
Wiek
30
własnie ze woda perfumowana zawiera więcej składników zapachowych i utrzymuje sie na skórze dłużej niz toaletowa , ale z reguły woda perfumowana jest tylko dla kobiet
 

dydy-1995

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
ja używałem dezodoranty 5 różnych firm i uwierz mi ziom że nie warto kupować, będziesz bardziej j***ł niż pachniał, ja sobie kupiłem wode Playboy malibu i jestem baardzo zadowolony. Super efekt, dobrze trzyma, a zapłaciłem 23 złote...
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Czym różni się woda toaletowa od perfumowanej i co jest według was lepsze?


woda toaletowa to rozrobione perfumy.... perfumy to 'koncentrat' zapachowy, dobre perfumy utrzymują się przez dłuuuuuugi czas, niektóre nawet tyle czasu aż do pierwszego prania rzeczy od popryskania się. Perfumy są droższe, o wiele droższe.

Dezodorant utrzymuje się na krótko i lepiej kupić wodę toaletową

ja lubię adidasa, uwielbiam świeże i lekkie zapachy....
 

pawwwel

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
174
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Próbował moze ktoś ? warto czy nie ?

1.

AA DEO MEN - ANTYPERSPIRANT ROLL-ON ACTIVE



http://www.domzdrowia.pl/43178,aa-deo-men-antyperspirant-roll-on-active.html

2.

DAX MEN DEO ROLL-ON ANTYPERSPIRANT 24H

http://www.domzdrowia.pl/43694,dax-men-deo-roll-on-antyperspirant-24h.html
 
Do góry