Proste Pytania

Status
Zamknięty.

AmsteL

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
GOSTYNIN
Witam. Zaczynam z DJ'ką i nurtuje mnie jedno pytanie. Czy posiadając taki sprzęt klik będę mógł prowadzić dyskotekę na początek? krótko mówiąc. Czy ten combo jest przeznaczony do dyskotek czy tylko do użytku domowego?

I 2 pytanie dość głupie wiem :). Co potrzebuje oprócz głośników by wydobyć dźwięk? potrzebny mi będzie wzmacniacz tak?
 

Boxer19

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
129
Punkty reakcji
4
Tak, ale nie wiadomo ile wytrzyma i musisz posiadac bodajze odtwarzacz iPod.
Za ta kase moglbys skolowac naprawde niezla konsolete DJ'ska, oczywiscie uzywana ;)
 

AmsteL

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
GOSTYNIN
właśnie co byś mi zaproponował ? :> chodzi o to żeby troszeczkę pochodziło mi :)
 

BeGieKa

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Zagłebie
Widzę, że jesteś kompletnie zielony w tym temacie.
Więc nie gniewaj się, ale Ci coś powiem kupując taki czy inny sprzęcik nie zrobi z Ciebie dj.
Rób sobie sety baw się programami i dopiero rób przesiadke na fizyczny sprzęt.
Bez sensu jest kupować sprzęt jeśli się nie zna podstaw.
Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Nie chce Cię znięchęcać, ale może potrwać to klika lat zanim poprowadzisz jakąś impreze w jakimś Klubie.
No chyba, że masz znajomości :D
Spróbuj też własną muzyke robić.
Pozdro
 

Boxer19

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
129
Punkty reakcji
4
właśnie co byś mi zaproponował ? :> chodzi o to żeby troszeczkę pochodziło mi :)

Powiedz dokładnie jaka kwote masz do przeznaczenia na sprzet. Z czego chcesz grac? (Gramofon [co nie jest tanie - winyle lub DVS, ktory kosztuje mniej wiecej tyle, ile ta zabawka co wymieniles] or CD-Player [tutaj masz rozne mozliwosci grania - to z pendrive, to z płyt CD, to z kart SD, zalezy od modelu plejera]) Mikser - ilu kanałow oczekujesz (ja mysle ze 2 na poczatek wystarcza), czy potrzebny bedzie wbudowany efektor na pokladzie itp.?

Ad 2
Zalezy jakie kolumny:
Pasywne - wtedy jest potrzebna koncowka mocy (wzmacniacz)
Aktywne - wtedy bezposrednio laczysz do konsoli (miksera)

Aha, najlepiej poczytaj poradniki dotyczace sprzetu DJ'skiego itp. itd.
 

AmsteL

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
GOSTYNIN
Widzę, że jesteś kompletnie zielony w tym temacie.
Więc nie gniewaj się, ale Ci coś powiem kupując taki czy inny sprzęcik nie zrobi z Ciebie dj.
Rób sobie sety baw się programami i dopiero rób przesiadke na fizyczny sprzęt.
Bez sensu jest kupować sprzęt jeśli się nie zna podstaw.
Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Nie chce Cię znięchęcać, ale może potrwać to klika lat zanim poprowadzisz jakąś impreze w jakimś Klubie.
No chyba, że masz znajomości :D
Spróbuj też własną muzyke robić.
Pozdro

Chce zacząć ćwiczyć. Sucha teoria nie robi geniusza z człowieka nie wiesz ? Mylisz sie tak myśląc i to bardzo.
 

BeGieKa

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Zagłebie
Chce zacząć ćwiczyć. Sucha teoria nie robi geniusza z człowieka nie wiesz ? Mylisz sie tak myśląc i to bardzo.

A gdzie ja napisałem o suchej teori??
Chociaż przydałaby się, bo wiesz chociaż co to AUTO CUE, BPM, PITCH..
Jak chcesz bez tej wiedzy co kolwiek robić.
Zrobiłeś już jakiegoś seta kiedy kolwiek??
Popracuj sobie na jakichś dobrych softach na początek.
Ja z mojej strony życze Ci powodzenia.
 

AmsteL

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
GOSTYNIN
A jak myślicie taki zestawik byłby dobry do treningów?
KLIK
posiadam iPod'a oraz pasowałby mi taki układ :)
 

Boxer19

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
129
Punkty reakcji
4
Gramofony ujda... Ale to nie jest tak, ze podlaczasz iPoda do mixera i leci ci na gramofonie muzyka z tego iPoda.
Najtansza propozycja imo jest 2x Denon DN-S1200 (CD playery z USB i MIDI, przez co mozesz go podlaczyc kablem do kompa i sterowac nim np. Traktor bez niezbednych DVS) + mikser (tylko tutaj trzeba dozbierac bo za dwa uzywane Denony zaplacisz ~2000zł, ale dajmy na to, ze bedziesz mial 2x Denony DN-S1200 to podlaczysz dwoma kablami do komputera i np. w Traktorze bedziesz uzywal wirtualnego miksera, a pozniej dozbierasz do tego prawdziwego) - od razu mowie DJ'ka nie jest tanim hobby.

Ogladnij pare filmikow na jutube z tymi odtwarzaczami (denonami), jak radza sobie z softem komputerowym ;)
Tutaj prosze Cie masz pare video:
http://www.youtube.com/watch?v=_FmXDfgkVuw
http://www.youtube.com/watch?v=Z6mTzZtQ25Y

Edit:
Zawsze tez mozesz podlaczyc do tego Denona iPoda, ale jak juz bedziesz mial mikser. Ogolnie to obadaj sprawe z tymi Denonami, naprawde fajna sprawa (Ja wlasnie sobie dorabiam i kupuje wlasnie te odtwarzacze)
 

AmsteL

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
GOSTYNIN
No właśnie powiedz na jakiej zasadzie to działa z tym iPod'em. ponoć to innowacja na rynku :)
 

Boxer19

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
129
Punkty reakcji
4
Pierwszy mikser na świecie umożliwiający zgrywanie dźwięku bezpośrednio na iPoda. Oczywiście można także odtwarzać muzykę znajdującą się na iPodzie.

Mozna wywnioskowac, ze mozesz nagrywac na iPoda seta i grac z niego, ale tylko i wylacznie z niego (czyli, ze nie idzie to na dwa gramofony tylko z iPoda klikasz play i ci gra... Tak jakbys podlaczyl np CD-Playera do miksera, na to samo wychodzi, to jest takie dodatkowe zrodlo odtwarzania, wiec i tak bys musial dokupic DVS lub winyle :p).
 

AmsteL

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
GOSTYNIN
heh pomocny jesteś. A mam jedno z ostatnich pytań :eek:k: Czym są winyle z kodem czasowym? Ponoć nie trzeba kupować ciągle winyli tylko za pomocą nich odtwarzać mjuzik :bag:
 

Boxer19

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
129
Punkty reakcji
4
http://forum.djshop.pl/index.php?showtopic=15434
Prosze bardzo, poczytaj :)

Aha, jakbys kupil te Denon DN-S1200 to nie potrzebowalbys płyty CD z kodem czasowym, tylko od razu wrzucasz kawalek na kompie na deck i masz juz gotowe do sterowania CD playerem.
 

AmsteL

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
GOSTYNIN
Dobra i przedostatnie pytanie ( zawsze trzeba się ubezpieczyć xD ). Gdzie mógłbym kupić winyle? Nie chodzi mi o stare tylko np. żeby na winylu były 4 kawałeczki ATB. Albo 4 kawałki East Clubbers :bag: :mruga: ?

Edit:Co do tego denona to nie mam narazie tyle pieniążków :) Dzięki za radę ale wolę grać UnderGranDowO czyli wybieram deck'i :eek:k:
 

Boxer19

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
129
Punkty reakcji
4
Dobra i przedostatnie pytanie ( zawsze trzeba się ubezpieczyć xD ). Gdzie mógłbym kupić winyle? Nie chodzi mi o stare tylko np. żeby na winylu były 4 kawałeczki ATB. Albo 4 kawałki East Clubbers :bag: :mruga: ?

Edit:Co do tego denona to nie mam narazie tyle pieniążków :) Dzięki za radę ale wolę grać UnderGranDowO czyli wybieram deck'i :eek:k:

Popytaj ludzi w miescie, gdzie znajduja sie jakies Vinyl Shopy itp. lub w internecie jest mnostwo shopow z winylami :)

PS. Tylko nie wiem czy East Clubbers wydaje kawalki na krążkach :/

PS2. A jezeli uparles sie tak na tego iPoda to podam pare modeli takich kombajnow do niego (na krotsza mete).
Ten Cortex tez calkiem calkiem, ale sa takie propozycje:
Numark iDJ2 - calkiem niezly wynalazek (mozliwosc podpieca pendrive, dyskow zewnetrznych i oczywiscie iPoda itp. itd. poczytaj specyfikacje, poogladaj filmiki na jutube), jezeli bedziesz o niego dbal, to posluzy Ci nawet z 5 lat
Numark iCDMIX 2 i Numark iCDMIX 3 - kliknij, aha i nawet warto poczekac do czerwca na premiere
Te sprzety to juz tak desperacko podałem :p Mozesz rowniez jeszcze dozbierac, ale twoj wybor.

W gre wchodza uzywane sprzety?
 

AmsteL

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
GOSTYNIN
Tylko, że wiesz mieszkam w takiej dziurze, że szkoda gadać. :bag: chodzi mi o takie internetowe sklepiki z Vinylami tak jak to np. www.skylark.com.pl

Dobra to iPod'a sobie odpuszczam :) Zaczynam od gramofonów :eek:k: Tylko potrzebuje sklepu internetowego gdzie mogę dostać winyle "na czasie" bo tak to się zniechęcę znając życie :]

Co do używanych to raczej nie bo raz się przejechałem na mixerze reloop'a kupionego z allegro.

Dobra znalazłem :) Dziękuję Boxer19 i Bagieka :)

Jakby ktoś szukał sklepów z winylami to tutaj cały spis
http://www.topdj.pl/index.php?modul=katalog&akcja=pokaz&ID=28
a tutaj sklepik z "nowościami" :eek:k:
http://www.topdj.pl/index.php?modul=katalog&akcja=pokaz&ID=28

Dzięki chłopaki i zaczynam ćwiczyć :papa: :sexy:
 
Status
Zamknięty.
Do góry