Tanie połączenia zagraniczne

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Witam, mam rodzinę za granicą i chciałam się wywiedzieć w temacie ofert sieci na połączenia zagraniczne. Gdzieś już czytałam, że Heyah wypada całkiem nieźle, ale nie wiem w zasadzie dokładnie na jakiej zasadzie i gdzie są te taryfy. Może zresztą są jeszcze jakieś inne propozycje?
 
Z

zypek84

Guest
To chyba zależy od tego, gdzie masz rodzinę, bo z tego co pamiętam w Heyah do wybranych krajów dzwonić można bardzo tanio. Zatem, gdzie masz rodzinę?
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Niemcy głownie, pare osób we Włoszech, ale to już jakby mniej priorytetowo. Generalnie poza UE nie wystaje :)
 
K

kinga_sc

Guest
Czy wy wiecie na czym polega roaming? Koleżanko dzwonisz do Niemiec czy Włoch i płacisz tak samo jak bys dzwoniła do mamy do drugiego pokoju, a osoba za granicą płaci za odebranie połączenia wg stawek swojego operatora.
 

shinestar

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Ale tutaj chodzi chyba o tanie połączenia pomiędzy numerami polskimi i włoskimi oraz niemieckimi, więc jeśli o tradycyjnych operatorów chodzi to zdecydowanie najlepiej wypada tu Heyah z ofertą tanich połączeń międzynarodowych, w szczególności do UE, USA, Kanady, Australii. Na liście jest też Wietnam:)
 
Z

zypek84

Guest
Czy wy wiecie na czym polega roaming? Koleżanko dzwonisz do Niemiec czy Włoch i płacisz tak samo jak bys dzwoniła do mamy do drugiego pokoju, a osoba za granicą płaci za odebranie połączenia wg stawek swojego operatora.

Wiemy na czym polega roaming ;-)
I najważniejsze jest to, że płacimy za połączenie do innych krajów bardzo mało, bo 59 groszy przy rozmowie zagranicznej trudno jest uznać za stawkę wysoką.
 

shinestar

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Prawda jest taka, że teraz połączenia zagraniczne w Heyah są znacznie tańsze niż roaming, chociaż mam nadzieję, że on także stanieje.
 

kierowiec

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
47
Punkty reakcji
1
Heyah najlepsze? 59gr? W play 29gr, a jak masz np wybrany numer to za free, a za odebranie 75gr chyba. Więc wątpię by heyah była lepsza, ile tam jest za odebranie połączenia za granicą? Jestem ok 25 dni w miesiącu za granicą więc wiem jak to wygląda.
 
Z

zypek84

Guest
Czy przed wakacjami jakieś sieci obniżyły ceny w roamingu? Czy coś się zmieniło w tym zakresie?
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
kierowiec. połączenia w Heyah to coś innego niż roaming. Te stawki dotyczą numerów zagranicznych komórkowych i stacjonarnych. Więc pokaż mi w Play ofertę, która pozwala Ci dzwonić za granicę - do Australi chociażby, czy Kanady, po takich śmiesznych stawkach jak owo 59 gr właśnie :)
 
K

kinga_sc

Guest
Ehh... zgodzę się z ex-narzeczonym dzwonię do niego a przebywa gdziekolwiek ale w całej Europie i nic nie płace, bo mamy między sobą za free... on płaci ok 60gr za odebranie.
 
K

kinga_sc

Guest
Każdy doskonale wie, że roaming jest płatny. Jedyną opcją pseudo-bezpłatnej rozmowy jest to gdy dzwonimy z Polski na numer stacjonarny np. w Niemczech. Wówczas odbiorca nie płaci, tylko my.
 

Masterek90

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Toruń / Slough (UK)
Wcale że nie.

Jeśli koleżanka która pyta o to ile płaci dzwoni na polski numer który jest zagranicą płaci normalnie. A osoba która jest za granicą płaci ileś tam więcej w zależności jaki to kraj!!!

Jeśli koleżanka która pyta dzwoni z polskiego numeru na zagraniczny numer stawki są i wiele większe.

W zależności o którą wersje Ci chodzi mogę Ci znaleźć za co i ile płacisz wystarczy napisać (Emaila lub na GG) czy że chcesz tutaj :)
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Zasadniczo wychodzi nawet lepiej wziąc sobie jakiś zagraniczny starter i pozwolić do siebie dzwonić z tej oferty Heyah. Wychodzi przynajmniej na równi, jeśli nie korzystniej. Roamingi w TT i Heyah chyba staniały w zasadzie ostatnio, mam rację? kto się orientuje?
 
Do góry