Za puszyste włosy.

Jeanny

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Wlkp.
Otóż mam problem z włosami. Są za bardzo puszyste, albo, jak twierdzi moja kumpela, mam ich za dużo.

Gdy je umyję, to mam na głowie szopę. I tak jest jeszcze przez ok.2 dni. Chciałabym czasami je rozpuścić, ale jest w nich wtedy tak gorąco, że nie da się wytrzymać... ponadto ta szopa się utrzymuje. Muszę zaznaczyć, że bardzo mi wypadają :/

Czeszę je codziennie szczotką i myślę, czy by nie zamienić jej na grzebień...
Są długie... gdzieś tak do łopatek i jak je kiedyś ścięłam, do ramion, z myślą, że będzie inaczej, to się pomyliłam. Było jeszcze gorzej. Ista szopa!

Myślałam o jakiś odżywkach, ale niestety nie jest w tym wszystkich obeznana, a wolałabym już coś sprawdzonego.
Pozdrawiam.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
miałam to samo kiedys :p

trzeba pamiętać o kilku rzeczach"
*szampony do włosów suchych i zniszczonych (na pewno nie żadne do przetłuszczających się)
* + odżywka do suchych i zniszczonych
* nie suszyć włosów suszarką
*dobrze jest wcieraj w nie po każdym umyciu trochę jedwabiu do włosów
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Znam ten ból. :sexy: Grzebień odpada, bo przynajmniej moje się elektryzują i jest jeszcze gorzej. Na moją szopę działa tylko prostownica. Po prostowaniu nakładam jedwab i jest bez porównania lepiej.
 

Justyna Juha

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2012
Posty
320
Punkty reakcji
0
Spróbuj suszyć włosy głową w dół to zapobiega puszeniu i do tego odżywki nawilżające.
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
mi po farbowaniu włosy przestały się tak bardzo puszyć. nie suszę włosów suszarką, czeszę tylko po myciu. odżywka nawilżająca po każdym myciu i maska raz na tydzień. (ja używam alterre)
 

barburka86

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jeśli, jak mówisz, masz "szopę", to najlepszym lekarstwem jest DOBRY fryzjer, podkreślam dobry - technika cięcia i dobranie cięcia do rodzaju włosów naprawdę mogą wiele zmienić! Powinnaś używać kosmetyków do włosów suchych i zniszczonych, wygładzających. Ja polecam odzywkę Biokap - świetne efekty, moje włosy są po niej gładkie i lśniące!
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
barburka86 napisał:
Jeśli, jak mówisz, masz "szopę", to najlepszym lekarstwem jest DOBRY fryzjer, podkreślam dobry - technika cięcia i dobranie cięcia do rodzaju włosów naprawdę mogą wiele zmienić! Powinnaś używać kosmetyków do włosów suchych i zniszczonych, wygładzających. Ja polecam odzywkę Biokap - świetne efekty, moje włosy są po niej gładkie i lśniące!
również polecam odżywkę Biokap, z szamponem z tej serii działa prawdziwe cuda! Ja używałam ich jak pierwszy raz pofarbowałam włosy, bo bałam się, że się zniszczą, ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca!
 
M

magiczna

Guest
Spróbuj szamponu i odżywki z Różą z Jerycha - na puszące się włosy działają rewelacyjnie.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
A ja polecam Biosilk, szampon odżywka i jedwab :) Na taki rodzaj włosa możesz stosować kosmetyki bardziej obciążające, więc masz duży wybór kosmetyków ;)
 

gazelka89

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
0
Ja polecam kilka trików... Suszenie włosów głową w dół, podmuch suszarki skierowany też w dół. Oczywiście maski nawilżające, odżywki itp. Ktoś wspomniał o dobrym fryzjerze, to fakt.... dużo zalezy od obcięcia. Szamponów też używaj nawilżających, unikaj szamponów zwiększających objętość i szamponów do włosów przetłuszczajacych sie (wysuszają włosy co powoduje puszenie) :)
 
M

magiczna

Guest
Chyba najlepiej byłoby w ogóle unikać suszarki, no ale faktycznie dobra odżywka tutaj może zdziałać cuda.
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
o tak, dobry fryzjer też ma znaczenie :) Ja nie doceniałam roli ścięcia dopóki nie trafiłam na świetnego fryzjera, teraz włosy układają mi się praktycznie same, w ogóle nie muszę z nimi walczyć! Jeśli chodzi o puszenie, to moim zdaniem może być to spowodowane przesuszeniem. Spróbuj nowej odzywki Biokap - jest silnie nawilżająca, dzięki czemu włosy stają się gładsze i ładnie dociążone, przez co mniej się puszą. Można ją stosować pod folię, co pomaga we wniknięciu substancji odżywczych do wnętrza włosa.
 

barburka86

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
balbinka13 napisał:
o tak, dobry fryzjer też ma znaczenie :) Ja nie doceniałam roli ścięcia dopóki nie trafiłam na świetnego fryzjera, teraz włosy układają mi się praktycznie same, w ogóle nie muszę z nimi walczyć! Jeśli chodzi o puszenie, to moim zdaniem może być to spowodowane przesuszeniem. Spróbuj nowej odzywki Biokap - jest silnie nawilżająca, dzięki czemu włosy stają się gładsze i ładnie dociążone, przez co mniej się puszą. Można ją stosować pod folię, co pomaga we wniknięciu substancji odżywczych do wnętrza włosa.
koleżanka również polecała mi tę odżywkę Biokapu, ale w mojej aptece jeszcze jej nie ma, choć farmaceutka obiecała, że niedługo się pojawi, wtedy przetestuję i napiszę opinię, aczkolwiek jak na razie się na Biokapie nie zawiodłam więc mam nadzieję, że tym razem również będzie ok!
 

marti.ku

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja bym radziła ci stosować maski nawilżające. Słyszałam że jak włosy są nienawilżone to wyłapują wilgoć z powietrza, dlatego się puszą :) dziwna teoria, ale może coś w tym jest.
 
M

magiczna

Guest
marti.ku napisał:
Ja bym radziła ci stosować maski nawilżające. Słyszałam że jak włosy są nienawilżone to wyłapują wilgoć z powietrza, dlatego się puszą :) dziwna teoria, ale może coś w tym jest.
No mi też puszenie się włosów kojarzy się z tym, że są suche. Odżywka do włosów suchych powinna pomoc.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Myślę, że jakakolwiek odżywka pomoże. Ja dziś wypróbowałam timoteja z henną, to moje włosy zmniejszyły swoją objętość. Wyglądały na nawilżone, ale nie mam ich dużo, więc u mnie efekt nie był taki jak chciałam, wolałabym, żeby własnie były puszyste i wyglądały jakby było ich więcej. Muszę dobrać inną odżywkę.
 

Antonika

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2013
Posty
56
Punkty reakcji
0
Kiedy ja miałam taki problem kupiłam sobie szampon i odżywkę z serii wymarzona objętość. Też były timotei, po jakimś czasie włosy są rzeczywiście ładniejsze i jest ich jakby więcej.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Chyba łatwiej okiełznać burzę włosów, niż z garstki podwoić ich objętość. Ważne jest to, żeby unikać tych wszystkich parabenów, które osłabiają włosy i w późniejszym czasie dają odwrotny efekt.
 
M

magiczna

Guest
Na pewno właściwy dobór odżywki do naszych włosów jest bardzo ważny, bo jak się weźmie pierwszą z brzegu, efekty mogą być odwrotne do zamierzonych.
 
Do góry