Odzywki - przyrost masy

felekk

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam
Mam 16 lat , 177 wzrostu i 65~ kilo. Zalezy mi na wzroscie masy za czym idzie rozrost miesni. Trenuje pilke reczna co niekiedy jest bardzo intensywne. Zakupilem kg Gainera OLIMP. Mam zamiar stosowac od poniedzialku. Polecono mi stosowac 2 razy dziennie przed drugim sniadaniem o 10.00. i ok 14 .. (niecale 2h przed treningiem) Oczywiscie dolacze trening w domu. Mianowicie jakies pompki, brzuszki, podciagania, hantle itd.
Potrzebuje fachowej rady (po ilu zobacze jakowes efekty)czy to co mi polecono i to co mam zamiar robic jest dobre i nie pojdzie mi tylko w mase :)
z gory dzieki.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
widze że w temacie odżywek ejsteś zupełnie początkujący, wiec ci po dobroci wytlumacze i przyjmij to z pokora.

człowiek aby rosnąć musi dostarczać odpowiednia ilość weglowodanów, bialka oraz tłuszczy w ciagu dnia. te skladniki dostarczamy z posilkami, a rzecz biorać z dietą. aby nastąpił wzrost masy trzeba przybrac dzienne spozywanie okolo 6 g weglowodanow / 1 kg masy ciala, 2-3 bialka/ 1 kg masy ciala oraz 1 g tluszczu na 1 kg masy ciala. ogólnie rzecz biorąc trzeba qprowadzic w swoje zycie odpowiednia diete która owe zapotrzebowanie bedzie spelniala.

Ten gainer który zakupiłes może jedynie działac jako uzupełnienie w diecie. Sam gainer nic ci nie pomoże. nie da ci nawet grama masy jezeli nie dostarczysz reszty żeby organizm miał z czego budować ci mase ;)
 

felekk

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Tak jestem w tym zielony. Szperam w necie ale nie moge nic znaleźć, możesz mi przybliżyć jaką stosować dietę?
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
w różnych tematach w których odpowiadałem są szkice diet itp, poszukaj ;)
 

mafefka

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2010
Posty
112
Punkty reakcji
5
sfd. Wejdź tam, dobierz dietę, a potem ci pomogą uzupełnić.
Co do gainera, to tak jak poprzednik się wypowiedział.
To tylko uzupełnienie braków, nic więcej.
Gainer to jak kanapka z wędliną.
Jeżeli już nie możesz czegoś zjeść, to ludzie to piją.
Dieta, a potem suplementy.
 

lusiak93

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Mam pytanie odnośnie odżywek na wzrost masy , np. z testosteronem . Czy mogą uzależniać i czy mają jakieś skutki uboczne w postaci zmian zachowania u osoby ich spożywającej?
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
chodzi ci dokladnie o testosteron ( steryd) , testosterol, czy może booster testosteronu?
 
C

compton_style

Guest
Testosteron to steryd, są pochodne tego, niby naturalne, ale z tego co słyszałem, to nie są super skuteczne. Ale nie wiem dokładnie, bo sam tego nie stosowałem. Co do odżywek, to nikt ci nie doradzi jednej idealnej, najlepszej. Musisz o tym poczytać, rozejrzeć się, przede wszystkim dokształcić się w zakresie diet i zdrowego żywienia. Co z tego, że ci napiszę weź tyle i tyle mg tego i tamtego, zalej to tamtym połączonym z tym. To bez sensu. Ja obecnie jem sobie białko Milkoshake Power Protein i jest całkiem niezłe, pobudza do treningu, nie pamiętam kiedy miałem tyle energii ćwicząc. To piszę tylko dlatego, żebyś wiedział, że czasem trzeba coś stestować na sobie. Zrób tak jak ci radzi BOSSY, ustal dietę, plan treningowy, dopiero potem, po jakichś kilku miesiącach rozejrzyj się za odżywkami.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
a jaki cel? bo mi ten wybór wiele nie mówi co chcesz uzyskać.
 

mavionis

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Skoro zadajesz takie pytania to chyba nie wiesz co jest po co, to są dwa zupełnie różne suplementy. Zacznij od diety, albo chociaż poczytaj co jest czym i w jakim celu się stosuje...
 

Korass

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
mam w planie się zmasować.trenuje od prawie 3 lat i raz bralem tylko bialko tzn.jedna puche.nie wiem tez czy mi takie cos sie przyda ,bo wage moge nabrać szybko...tzn z 70 do 75 w 3-4 tyg. ale wiecej nie idzie :)

co do kreatyny to słyszałem to i tamto i nie wiem czy próbować. chodzi mi o porade a nie opinie pod tytułem ":cenzura: wiesz" . elo
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
możesz wagę szybko przybrać, ale ciekawe czy masę, czy tłuszcz.

Miałeś już kiedyś jakaś dietę?
 

Korass

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
no diety jeszcze nie mialem.dla mnie dieta to pryszcz tylko jak starsza gotuje w domu to trza jeść ^^ a oddzielnego żarcia nie będę kupował.. :/ brak środków :D
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
więc nie mów ze ci dalej masa nie chce pójść jak nie masz diety, a niestety białko, czy kreatyna za ciebie tej sprawy nie załatwi. Mięsień musi być z czegoś zbudowany, a samego białka itp się nie zbuduje.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
bialko 2-3 g/ 1 kg masy
weglwoodany 4-6 g / 1 kg
tluszcz 1g/ 1kg
 
Do góry