komunikat o legalności systemu , jak usunąć

varadero1234

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
1
cześć mam do was pytanie jak się pozbyć tego komunikatu prz otwieraniu systemu wyświetla się i denerwuje , dodam że aktualizacja która jest odpowiedzialna za ten komunikat niechce się usunąć ,za pomoc dziękuję
 

boss1234

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
zrób format albo reinstaluj sobie komputer lub w ostateczności kup sobie oryginalnego windowsa lub zainstaluj sobie mmixa
 

aliowie1234

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
http://support.microsoft.com/kb/921914 - zajrzyj tam. Instrukcja usuwania tego komunikatu zaczyna się od \"Ręczne odinstalowywanie aplikacji WGA Notifications\" Bardzo podobne do odpowiedzi udzielonej
 

rska00

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Instrukcja bodajrze z PCWK:
Wyłączenie komunikatu i ikonki:
1. Otwórz menu Start | Uruchom | Panel Sterowania i kliknij Dodaj lub usuń programy.

2. Zaznacz pole wyboru \"Pokaż aktualizacje\".

3. W Panelu sterowania dwukrotnie kliknij Opcje folderów i w otwartym oknie dialogowym przejdź do zakładki Widok i usuń zaznaczenie pola \"Ukryj rozszerzenia znanych typów plików\" oraz \"Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)\" - o ile nie są już odznaczone. Zaznacz natomiast opcję \"Pokaż ukryte pliki i foldery\".

4. Na partycji, na której zainstalowany jest system Windows, wyszukaj wszystkie pliki, w wktórych nazwie znajduje się ciąg liter wga.

5. Jeśli Windows Genuine Advantage jest zainstalowany w systemie, w wynikach wyszukiwania powinny znaleźć się pliki WgaLogon.dll oraz WgaTray.exe, pochodzące z folderu \\\\Windows\\\\System32. Wyniki wyszukiwania nie uwzględnią pliku LegitCheckControl.dll z tego samego katalogu, jednak jest on również częścią składową mechanizmu WGA.

6. Zmień nazwy wymienionych plików:

WgaLogon.dll na WgaLogon.old
WgaTray.exe na WgaTray.old

7. Uruchom ponownie komputer
[nie mam nic do powiedzenia]
Jeżeli natomiast chcemy wyłączyć mechanizm WGA na dobre i zablokować uruchamianie go przy każdym kolejnym uruchomieniu systemu, powinniśmy zastosować się do poniższych wskazówek:

1. Wykonać polecenia niezbędne do wyłączenia komunikatów WGA, wymienione powyżej.

2. W menu Start | Uruchom wpisać komendę cmd i wcisnąć przycisk Enter. W wierszu poleceń należy wpisać

Regsvr32 %Windir%\\\\system32\\\\LegitCheckControl.dll /u

i zatwierdzić polecenie klawiszem Enter (polecenie to wyrejestruje bibliotekę LegitCheckControl.dll).

3. Ponownie uruchom komputer.

4. W Eksploratorze Windows przejdź do folderu %Windir%\\\\system32 i usuń z niego następujące pliki:

LegitCheckControl.dll
WgaLogon.old
WgaTray.old

5. Otwórz edytor rejestru (menu Start | Uruchom i wpisz polecenie regedit). Wciśnij Enter.

6. W Edytorze odnajdź i usuń klucze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\\\\SOFTWARE\\\\Microsoft\\\\WindowsNT \\\\CurrentVersion\\\\Winlogon\\\\Notify\\\\WgaLogon

HKEY_LOCAL_MACHINE\\\\SOFTWARE\\\\Microsoft\\\\Windows\\ \\CurrentVersion\\\\Uninstall\\\\WgaNotify

7. Właśnie trwale wyłączyłeś usługę WGA - zrestartuj komputer.

8. Ponownie otwórz edytor rejestru i sprawdź, czy nie ma w nim pozostałości po mechanizmie Windows Genuine Advantage, np:
HKLM\\\\SOFTWARE\\\\Microsoft\\\\Windows\\\\CurrentVersi on\\\\Uninstall\\\\WGA
HKLM\\\\SOFTWARE\\\\Microsoft\\\\Updates\\\\WGA
HKLM\\\\SOFTWARE\\\\Microsoft\\\\Updates\\\\WgaNotify
HKLM\\\\SOFTWARE\\\\Microsoft\\\\Windows\\\\CurrentVersi on\\\\App Management\\\\ARPCache\\\\WGA
HKLM\\\\SOFTWARE\\\\Microsoft\\\\Windows\\\\CurrentVersi on\\\\App Management\\\\ARPCache\\\\WgaNotify


Pozdrawiam.
 

sprint1000ccm

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
ja robię to tak :

Zmiana klucza w XP
1. wyłączyć internet
2. uruchomić z linii poleceń: regedit
3. odszukać ciąg:
HKEY_LOCAL_MACHINE\\Software\\Microsoft\\WindowsNT\\
CurrentVersion\\wpaevents
4. otworzyć ciąg: OOBETimer
5. zmienić na cokolwiek pierwsze dane ca
6. zamknąć program
7. uruchomić z lini poleceń: C:\\windows\\system32\\oobe\\msoobe.exe /a
8. wybrać drugą możliwość aktywacja za pomocą telefonu i kliknąć zmień
klucz produktu ...........................
 

michal99166

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
1
Sciągnij sobie program xp-AntiSpy tam jest funkcja która wyłąncza ten komunikat. Na pewno działa na XP-ku, ale dalej nie rozumie dlaczego nie kupicie sobie oryginalnego windowsa, teraz taki drogi nie jest a swiety spokoj.
 

rska00

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mam prośbę... Zainstalowałam Windowsa z płyty od laptopa, wszystko OK, dopóki nie miałam połączenia z internetem wyświetlał mi się taki kluczyk na pasku zadań przypominający o wpisaniu klucza na legalność. Kiedy już miałam internet kliknęłam tą ikonkę, doprowadziłam aktualizację do miejsca, w którym należało wpisać klucz i niechcący zamknęłam okienko. Teraz nie mogę tego znaleźć! Proszę o radę, mam co prawda jeszcze jakiś miesiąc, ale klucz mam prawidłowy więc po co z tym zwlekać..
 

varadero1234

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
1
dzieki za porade narazie mi to pomaga nic nie wyskoczylo.niewiem jak dalej bedzie.

Mam pytanie, czy w legalnym XP prof. SP3 jest sens odinstalowania wga
podobno jest to dodatek, za pomocą ktorego microsoft wie
wszystko o komputerze włacznie z IP, rodzajem dysku itp

Pozdrawiam
 

wilga1500

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wejdżdo windows...system32.. i usuń dwa pliki WGA
jeden bedzie pewnie WGA try.exe a drugi WGA.dll
 

sprint1000ccm

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
To bzdura.
Nie ma sensu pozbywać się tego.
WGA sprawdza tylko jeden plik w kompie odpowiedzialny za aktywację i nie ma w nim żadnych informacji na temat Twojego sprzętu a już napewno nie ma w nim adresu ip.
 
Do góry