Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

które soki są zdrowe?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#81 lajnek

lajnek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 11:48

Nie ma niestety takich soków teraz na rynku. Każdy jest nafaszerowany konserwantami, aby jak najdłużej leżał na półkach. Jedyne co mogę Ci polecić to to, żebyś sama robiła takie soki ze świeżych owoców.
  • 0

#82 IzUnIa22

IzUnIa22

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 91 postów

Napisano 05 grudzień 2012 - 14:12

A i tu Cię mam. Są takie soki:) Jedną z najnowszych metod, która dopiero co w Polsce raczkuje jest produkcja soku od razu po zerwaniu owocu. Są do tego specjalnie przystosowane ciężarówki w których naczepach mieści sie cała aparatura włacznie z systemem pakowania. Taka ciężarówa wjeżdża do sadu i owoce zaraz po zbiorze do niej trafiają. Sok jest pyszny i nie zawiera chemii. No chyba, że owoce wczesniej były pędzone nawozami i poddawane opryskom.
  • 0

#83 agnieszka_z

agnieszka_z

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 luty 2016 - 12:47

Ostatnio przekonałam się  do napojów ROKOFUN. Moja córka je wręcz uwielbia> Nie są one napchane jakimiś konserwantami, barwnikami czy białym cukrem. Jeszcze nie spotkałam kolorowego napoju z taką ilością witamin. Dając je mojej córce jestem spokojna o jej zdrowie, a ona nie narzeka mi że musi pić tylko wodę. :D

• 0

#84 Klara80

Klara80

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 21 luty 2016 - 16:18

Na mnie najlepiej działa sok że świeżo wyciskanych pomarańczy z dodatkiem imbiru. Czasem dodaję też do tego grejpfruta.

• 0

#85 Kathlyn

Kathlyn

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 21:22

Dla mnie osobiście najlepsze są soki, które sama robię. Wiem co dodaje a do tego mogę łączyć smaki do woli jak i przyprawy czy cukier. Jeśli coś mi się jednak zdarzy kupić w pospiechu to czytam etykietkę. Musi to być napój 100% owocowy.

• 0

#86 justlol

justlol

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:27

mój mały nie przepada za soczkami, ale każę je mu pić bo są zdrowe.
Czasem zastanawiam się czy słusznie go zmuszam, bo czy te soki naprawdę mają witaminy? a co z tymi wszystkimi konserwantami? nie mam czasu ani siły po całym dniu pracy, żeby kupić świeże owoce i robić sok własnoręcznie (tylko wtedy naprawdę wiem co w nim jest). Które firmy produkujące soki polecilibyście?

jesli dzieciak nie jest niedożywiony to wątpliwe że by miał jakieś niedobory witamin.. to się nie dzieje w krajach cywilizowanych (oprócz pijaków albo starsi ludzie którzy jedzą samy chleb biały jako główne źródło kalorii) 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#87 aolka

aolka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 październik 2016 - 07:56

Dzieciom najlepiej dawać soki, które sami zrobiliśmy w domu, nie mają konserwantów, mają ograniczoną ilość cukru. Te sklepowe warto sprawdzać pod kątem tych właśnie składników. Zagęszczane soki warto mieszać z wodą bo są bardzo słodkie.

• 0

#88 kaja8

kaja8

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 69 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 12:55

Tylko samej przygotowane. Dobra inwestycja w wysokiej jakości wyciskarkę i mamy pewność, że podajemy dzieciom porcję naturalnych, zdrowych witamin. Ja robię od razu większą ilość i przechowuję w lodówce tak żeby dzieciaki miały co pić w ciągu dnia. 

• 0

#89 wikii

wikii

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 08:56

najzdrowsze to z owoców z własnego sadu (bez oprysków), niestety ja takowego nie posiadam, więc czasami robię soki z wyciskarki, ze sklepowych jak jesteśmy poza domem z dzieckiem to soki z lodówki te kilkudniowe

• 0

#90 Marseille

Marseille

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 13:14

Też lubię te kilkudniowe soki, kupuję też te z kranikiem w wielkich kartonach. :)

• 0

#91 ciskowiana

ciskowiana

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 14:47

soki warzywne i owocowe, najlepiej mieć swoją wyciskarkę

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#92 AgaO

AgaO

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 15:43

Najzdrowsze są soki wyciskane w domu, ale tez nie mozna przesadzać. Pamietajcie, ze w owocach jest tez bardzo duzo cukru :)

• 0

#93 Mako24

Mako24

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 04 maj 2017 - 13:54

bez cukru, świeżo robione, najlepiej przez Ciebie :)

• 0

#94 Scott89

Scott89

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 październik 2017 - 10:33

Zdecydowanie się zgadzam. Jeśli chcecie mieć pewność, że soki, które podajecie dzieciom są zdrowe, lepiej róbcie je same w domu. My jakiś czas temu kupiliśmy wyciskarkę ww.wyciskarkisokow.pl i teraz już podajemy dzieciakom tylko soki własnoręcznie zrobione. Soczki są urozmaicone, bo wyciskamy różne owoce, a przynajmniej mamy pewność, że są zdrowe i beza dodatku cukru i chemii. Zanim kupiliśmy wyciskarkę dużo o tym czytaliśmy, bo to niemały wydatek. Soki z wyciskarki wolnoobrotowej sa tez znacznie zdrowsze niż z sokowirówki, bo nie tną owoców, tylko miażdzą, nie podgrzewają też też ich, dzięki czemu soki nie utleniają się i zachowują cenne witaminy i enzymy roślinne. 

• 0

#95 rebeka306

rebeka306

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 29 październik 2017 - 20:24

a slyszal ktos moze o diecie sokowej? sporo wokol niej kontrowersji... kolezanka w sumie przerabiala temat i nabawila sie okropnych problemow trawiennych z ktorymi walczy kuracją dicopeg 10g. Mam ochote zrobic sobie taka diete oczyszczajaca ale mam watpliwosci. co o niej myslicie?

• 0

#96 Ninka

Ninka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 17:30

Wszystkie soki, które nie zawierają dodatkowego cukru są według mnie zdrowe. Jeśli chodzi o dietę sokową, to takie monotematyczne diety nie są dobre dla naszego organizmu. Dieta powinna być zróznicowana. Także ja raczej nie polecałabym takiej diety.

• 0

#97 MillkiWay

MillkiWay

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 15:23

ja do soków dodawałam błonnik. spowodowało to tylko u mnie straszne zaparcia na które pomógł mi dopiero dicopeg 10g. potem się dowiedziałam że nadmiar błonnika dobry nie jest.  człowiek uczy sie całe życie:)

• 0

#98 Ninka

Ninka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 17:07

Tak naprawdę nic w nadmiarze nie jest zdrowe i ze wszystkim trzeba zachować umiar, to dotyczy nawet stosunkowo zdrowych produktów.

• 0

#99 aifoza

aifoza

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 16:35

Uwielbiam buraczkowy i pomidorowy , piję codziennie.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#100 Nicola

Nicola

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 09:08

A co myślicie o diecie sokowej ? Ja jakis czas temu czułam się źle i poczułam, że muszę oczyścić swój organizm. Zamówiłam dietę sokową z cateringu Victory Diet i przez 5 dni co dzień piłam tylko soki, które mi dostarczono do domu pod drzwi. Wybrałam opcję detoks i miałam przykładowo takie soki - buraka, cytryny i świeżej mięty. Coś fantastycznego i po takiej kuracji schudłam i widzę, że mój organizm oczyścił się z toksyn.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0