które soki są zdrowe?

iwona86

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
mój mały nie przepada za soczkami, ale każę je mu pić bo są zdrowe.
Czasem zastanawiam się czy słusznie go zmuszam, bo czy te soki naprawdę mają witaminy? a co z tymi wszystkimi konserwantami? nie mam czasu ani siły po całym dniu pracy, żeby kupić świeże owoce i robić sok własnoręcznie (tylko wtedy naprawdę wiem co w nim jest). Które firmy produkujące soki polecilibyście?
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Ja też nie wiem ile jest w nich chemii, ale osobiście mogę polecić Tymbarka. Tylko z tej firmy piję, bo mają smak najbardziej zbliżony do naturalnego. Z innych ewidentnie jedzie mi chemią.
 

iwona86

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Zawsze myślałam,że z Tymbarku to napoje a nie soki, bo są bardzo słodkie. Masz na myśli Tymbark w kartoniku, z zakrętką, np. jabłko-mięta? Wydaje mi się że w składzie mają dużo cukru. Też je czasem kupuję bo są dobre:) kiedyś zapomniałam włożyć do lodówki i stał 3 dni otwarty w kuchni, heh i wyobraź sobie nadal był dobry... widać dobrze zakonserwowany :)
 
K

kinga_sc

Guest
Tymbark jabłko-mięta to napój. Soki mają w szklanych buteleczkach takie 0,3 chyba, nie wiem czy są też w kartonikach. Dzieciaczkowi to chyba Bobo są dobre czy jakoś tak się nazywają, albo takie wyciskane często są takie budki co na miejscu robią jaki chcesz.
 

FinanciallyFree

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Uważam ze lepsze sa zele lub dzemy szczegolnie z bioflawonoidami wtedy rzeczywiscie mowimy o zdrowiu:)
 

iwona86

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
są też soki z tymi bioflawonoidami? co to jest w ogólne? Co powninien mieć sok w składzie żeby uznać go za wartościowy?
skąd wziąć informacje na ten temat?
 

Janek76

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
My kupowaliśmy małemu soki Gerber. Dla małego dziecka podobno są dobre. Nie napisałaś ile Twój mały ma lat ..
 

iwona86

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
w Lipcu skończy 4 latka, a twój? sprawdzałeś skład Gerber? dlaczego ten sok wybraliście dla dziecka?
 

Janek76

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Gerber dla dzieci nie zawiera konserwantów, barwników i sztucznych dodatków smakowych. Ale Gerbara dawaliśmy mu jak był malutki do 2-3 lat, teraz ma 6 i kupujemy mu głównie kubusia.
 

Piter0073

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że soki typu Tymbark nie są za bardzo wartościowe. Można znaleźć w niektórych sklepach świeże soki wyciskane z owoców dostarczane co dzień, wtedy mamy pewność, że dajemy naszemu dziecku zdrowe witaminy.
 

iwona86

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
W jakich sklepach widziałeś żwieżo wyciskane soki? Szkoda że w moim spożywczaku nie ma :/
 

Pawełcio1

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Właśnie są w niektórych supermarketach świeże soki w szklanych buteleczkach,stoją w lodówkach,przykładowo podaję firmę "Marwit" bo takie tylko widziałam,mają datę przydatności kilka dni i nie zawierają żadnych sztucznych dodatków,są bardzo dobre a te w kartonach to można powiedzieć,że są to napoje,zawsze coś tam mają dodane i nie polecam ich a szczególnie rodzicom małych dzieci.Mam roczne dziecko i daję mu soki Bobofrut przecierowe w ciemnych butelkach,są najlepsze dla takich małych dzieci i zawierają witaminy,natomiast mogę odradzić szoczki w butelkach dla dzieci ale klarowne,są raczej w formie napoju niż soku a powszechnie wiadomo,że przecierowe mają najwięcej witamin i ciemna buteleczka chroni je aby witaminki się nie ulatniały.No i przede wszystkim Bobofrut ma bogatą ofertę smakową.Znam rodziców co podają takim roczniakom soki Kubuś ale ja bym w życiu nie podała swojemu dziecku w tym wieku takiego soku bo on ma tam swoje te różne dodatki i przede wszystkim sporo cukru zawiera.Polecam soki Marwit ale mojemu smykowi nie specjalnie smakują surowe soki woli jednak te z bobofruta,są pasteryzowane i pyszne,sama bym je piła chętnie.
 

iwona86

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
a cenowo jak to wygląda? te Swieżo wyciskane pewnie są bardzo drogie?
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
U mnie na wiosce sami z ojcem robimy sok (głównie z winogron) i wielka szkoda że ktoś nie założy jakiegoś sadu gdzie będzie wyciskał sok z owoców i je sprzedawał, bez żadnego syfu. No ale każdy chce mieć więcej kasy niż świadomość że sprzedaje świetny towar. Oczywiście nie mówię że nie ma soków bez jakiejkolwiek chemii bo tego niestety nie wiem, mogę się jedynie domyślać.
 

Pawełcio1

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Na pasażu w dużych centrach handlowych typu:Auchan,Tesco,Real itp.są stoiska w których można zakupić świeżo wyciskany sok.Wyciskają go na Twoich oczach,ale faktem jest,że taki mały kubeczek jednorazowy kosztuje dość sporo tak około 3-4 zł. Te w małych szklanych buteleczkach,które stoją w lodówkach i mają krótki termin też nie są tanie,kosztują od 2-4zł.Wiem bo sama je kupuję od czasu do czasu przy okazji robienia większych zakupów w supermarkecie.No ale,tyle kosztuje samo zdrowie bez chemii.
 

Grace Burnette

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
1
W Polsce niema można kupić zdrowych soków. Sok z owoców i warzyw traci swoje najważniejsze składniki po 12godzinach a w lodówce 24godziny. Oczywiście stosuje się sztuczne witaminy, których nasz organizm nie rozumie. Naturalne witaminy możesz zażywać w sokach ile chcesz bez szkód dla organizmu, bo organizm wie ile mu potrzeba i resztę wydala, sztucznych witamin on wydalić nie umie. Jednak same witaminy to nic w porównaniu w pełnowartościowym sokiem jaki sami zrobimy i tego należy się trzymać. Dla mnie robienie soku zajmuje 5min. i może on stać cały dzień lub być zabranym gdziekolwiek. Jeśli możesz poświęcić 5min. (jeśli masz np. blender lub sokowirówkę albo wyciskarkę do soków) na zrobienie dla dziecka swojego soku, na pewno w przyszłości odwdzięczy ci się za to.
 

iwona86

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Świetnie to wyjaśniłas, skąd masz informacje tak szczegółowe? możesz podać jakas stronke gdzie można o tym poczytać? dzieki. Pozdrawiam :)
 

iwona86

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Gdzie umieszczacie opinie o sokach, bo u mnie coś krucho, więc może gdzie indziej poczytam :) heh, Ile można zapłacić za dobry sok? jak uważacie? Gdzie najlepiej kupować soki? w moim spożywczaku nie ma dużego wyboru...
 
K

kinga_sc

Guest
A nie łatwiej kupić sokowirówkę i samej robić mu zdrowe soczki? Np jak masz działkę to sadź tak warzywa owoce, by miał coś bez chemii. Nie tylko dziecko z tego będzie mieć korzyść a również ty i reszta rodziny.
 
Do góry