W poszukiwaniu nazwy

Status
Zamknięty.

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Witam
Jak zauważyliście, moja sesja stanęła. Jako MG mam jedną wadę, jestem zbyt miły, przez co nie mam sumienia u:cenzura:ć gracza. Tak tak, tamte Wargi miały być dużo silniejsze. I straciłem wenę. Mało to emocjonujące dla mnie było, a jako MG też potrzebuję mieć przyjemność z sesji. Potrzebna mi silna mechanika, nad którą prace trwają dłużej, niż cała ta sesja. Główne rzeczy ustaliłem, ciągle zmiany, mieszanie i tak dalej. Uznałem w końcu, że bez prób nic więcej nie zrobię, więc w ostatnim czasie zbieram grafiki. Teraz pozostaje mi założyć forum gdzie zacznę sobie wszystko składać do kupy, opisywać, tak będzie mi łatwiej niż na kartkach. Mam nadzieję do końca roku akademickiego co nieco przygotować w między czasie, by dało się próby zrobić, jak to na rzutach kością wyjdzie.

Potrzebuję jakiejś nazwy na to. TM to skrót od techniki i magii, (w mojej sesji była wersja demo świata, część ta bardziej magiczna)
Potrzeba mi kombinacji słów związanych z Techniką i Magią, jakiegoś wymieszania nadającego się na nazwę.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Technomagia to tytuł roboczy był, od niego skrót TM. obecnie coś kręcę przy TeqnoMagic.. Ch na q zmieniam, co ma być odmianą wymowy w niektórych miejscach :)
Caleb widzę ma dużo interesujących pomysłów :)
Więc mam pytanie, czy komuś źle się z czymś kojarzy Teqno ? xD Nie chciałbym, żeby mnie coś w przyszłości zaskoczyło :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Hahaha, fajnie by było dołączyć do Polskich dzieł, ale to inwestować trzeba by i w grafika :D Obecnie szukam nowych inspiracji, poza grami i anime, mianowicie mitologia, w tej chwili egipska :)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Kto wie, kto wie.

Jeśli chodzi o twojego pbf'a to może kiedy uda ci się jakoś ustalić ten cały system zaczniemy po prostu nową sesję? Nie to żeby mi się nie podobało, ale projekt już trochę padł niestety. Chociaż z drugiej strony Dawn... dało się reanimować.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Prawda, tak po jakimś czasie to trudno na nowo się wczuć. Ale jak wznowisz to prawdopodobnie zagram, bo sesja była w porządku.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ja przestałem grać z braku czasu i chęci. Na razie gram tylko w Klanarchię Caleba, ale chętnie zagrałbym na twoim forum w TM'a :p
A może:
- Trimus Magicus
- Tirto Merta
- Tibia & Metin xD?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Tibia i Metin xD
Ta, a wiesz, że Twoja postać z tą chciwością miała być, że tak powiem kozłem ofiarnym? :D ten mieczyk co dostałeś to taka pułapka od MG była :)
Zobaczymy, w zasadzie, to po głowie kręciły mi się plany na inne sesje, do których wstępem byłoby zakończenie, tej, więc może dałoby radę rozkręcić.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Trochę optymizmu :)
Właśnie przelatuje podręcznik DnD który technicznie najwięcej mi pomoże, bo głównie na nim mechanikę wzoruje :) Od razu powiem, że będzie system klasowy, jednak na innej zasadzie niż w DnD. Będzie coś na wzór prestiży itp, jednak to nie będzie w żaden sposób ograniczać postaci w stylu na tym poziomie można zdobyć atut itp, postanowiłem, że wszystko będzie uczone oddzielnie (co oznacza, że można być 1 poziomowym wojownikiem, mającym full siły, jednak znającym tylko najprostsze techniki.) System exp wzoruję odrobinę na FF TA, co oznacza, że jaki by nie był poziom postaci w danej dziedzinie zawsze potrzeba 100 punktów. Spisuję wszystko na założonym forum, co znacznie ułatwi prowadzenie sesji nawet tutaj - będę podawał link do sklepu w danej lokacji, i mimo, że tu będziemy pisać, to na tamtym forum będą dane, co znacznie ułatwi życie. W Klanarchii sprawdza się zaczynanie od profesjonalisty, i nawet taka postać ma co rozwijać, to mimo to tutaj uważam, że mieliście za dobrze. Uschematyzuje umiejętności itp, i mimo, że teraz mieliście w czymś prawie max, to w rozbudowanym systemie będzie dużo do zrobienia. Ok, wracam do zapisywania, aby sobie ułatwić muszę z DnD jak najszybciej przenieść co potrzebuję, bo to dobra podstawa do układania reszty, a muszę szybko tą resztę ułożyć bo kartki z notatkami latają mi po szafkach kostce torbie, we łbie mam mętlik :) za dużo danych xD

Ciągle mam jeden dylemat względem broni. Przeliczników i tak już trochę będzie, i nie wiem, czy zrobić jak w Morrowindzie, każda część oddzielnie, coś jak U Caleba, że jest z podzielona zbroja ale na kilka części (być może zbroja/rękawice/buty/hełm) A może będzie po prostu broń/zbroja/biżuteria (wiecie, te błyskotki magiczne :) Mnie bardziej ciągnie do dwóch ostatnich opcji.
Siedze, zapisuje, i już na samą myśl czuje niechęć do Magów. Za cokolwiek co będzie aurą do wytrzymałości czy siły woli xD
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
lekki offtop,
ale jednocześnie rada. nazw szukaj wszędzie ;)

Raz wykreowałem miasto z npc'ami a ich imiona czy np nazwy dzielnic brałem z ulotki z pizzeri.

Nazwy są wszędzie, pokombinuj, nie wiem weź np jakieś nazwisko zapisz od tyłu, może akurat wpadnie w gust ;)
hcytreig - i zapisz w prostrzej nazwie fonetycznej ;) hcytrig :)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Musiałeś "Giertych" o_O ? :D
A co do tego TM'a wpadły mi do głowy nowe nazwy :D
- Trick and Magic
- Time and Might
- True Magic
- Termowind (o_O)
- Turbo Mega
- Tandeta i M :D
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Tecnica Trolleri - "tecnica" to po włosku technika, "trolleri" to po szwedzku magia o ile wiem.

Machina sigilo - "machina", łacińska maszyna; "sigilo", hiszpańska tajemnica.

Hexerik lub Hexenik - pomieszanie niemieckich słów "hexerei" (czary) i "technik" (technika)

Ja zawsze preferowałem nazwy złożone z dwóch wyrazów niż np. zbitkę.
A może lekkie podebranie pomysłu i Magica, jak u Dio? :p
Jak często wymyślałem nazwy i słowa na potrzeby mojej książki, korzystałem głównie ze słownika właśnie łaciny, oczywiście modyfikując odpowiednio żeby uniknąć banału. Mi się "teqno" kojarzy z tym teledyskiem, przykro mi ;)
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
to złożone, jak chyba nie ja jeden, zaczynałem wiele książek. Jedną jednak udało mi się skończyć. Kiedy jednak pisałem jej drugą część, cała historia przestała mi się podobać i usunąłem wszystko co jej dotyczyło z kompa, spaliłem papiery itd :D Dziś widzę, że było to głupie ale mniejsza o to, wiem, że jak mogłem raz to mogę i dwa :p koniec OT :p
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
to już będą OT, forum założone, zapisuje na nim co potrzebuje. Jak skończę, i Teqno będzie za bardzo razić, to pomyśle o czymś nowym, teraz jednak skupie się na podstawie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry