wybor neta

Karnawal

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Witam. Przyznam szczerze ze jestem technicznym laikiem, a stoje przed wyborem neta (biore pod uwage raczej stacjonarny). Jakie macie doswiadczania z neostrada, wiem ze jest teraz jakas promocyjna  ofeta, ale nie miałam wcześniej żadnych doświadczeń z tym dostawcą, więc nie wiem, czy warto, ktoś korzystał?
 

bbobii

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2010
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Widzę że z Warszawy to bym się bardziej rozejrzał za operatorem internetu. Możesz mieć wiele możliwości bo Świat nie kończy się na TPSA.
Sprawdź może http://www.upc.pl/.
 

PanGerard

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
27
Punkty reakcji
0
a może więcej jakiś szczegółów podasz?
jakie szybkość łącza by Cie interesowała
ile maxymalnie chciałabyś płacić za miesiąc
czy chcesz do tego wziąć sobie jakiś telefon stacjonarny czy pakiety telewizyjne itp.
 
K

kinga_sc

Guest
Ja mam neo i dobrze działa, szybkość ok zważywszy, ze łącze rozdzielone na 4 kompy.
 

BigBoysToys

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Jezeli chodzi o neostrade to dobrze się sprawuje,ale w samej warszawie masz zdecydowanie większe i tańsze możliwości podłączenia internetu. Jest jeszcze kilku operatorów,których można spokojnie polecic.
 

PanGerard

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
27
Punkty reakcji
0
@kinga SC
a jaką masz szybkość łącza?
a czy wiecie może czy da się TV rozdzielić w podobny sposób tzn. ma się jeden dekoder do TV ale podłączony do np. 2 telewizorów?
 
K

kinga_sc

Guest
TV się da ale trzeba dwa dekodery, czy coś takiego, bo nam przyszedł spec z UPC i to robił. Łącze w neo mam najszybsze, nie powiem jakie bo chwilowo nie pamiętam.
 

PanGerard

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
27
Punkty reakcji
0
ale po tym podziale płacicie za jeden dekoder czy za dwa (jako 2 oddzielne usługi)? bo nie za bardzo rozumiem

… w jakieś konkretnej promocji brałeś może te szybkie łącze, bo sporo tego od jakiegoś czasu TP wprowadza
np 6mgb/s za złotówkę czy coś takiego
 
K

kinga_sc

Guest
W żadnej promocji odkąd się pojawiła neostrada na rynku to mam od nich neta i tylko przedłużam umowę. Płacę za jednego neta czemu niby miałabym za dwa?
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Od dłuższego czasu jestem abonentem dialogu. Jestem niesamowicie zadowolony z usługodawcy z tego względu, że trafiłem na dogodną ofertę z prędkością łącza 4 mb/s za 70zł miesięcznie, a od godziny 18:00 wieczór do 6:00 rano prędkość łącza osiąga aż 8mb/s od poniedziałku aż do piątku każdego tygodnia, a podczas weekendów, jak i zarazem dni świątecznych 8 mb/s obowiązuje cały dzień. Oczywiście nie wspomnę o nieco wyższym taktowaniu, które wieczorami zamiast 8 mb/s sięga niespełna 10 mb/s. Szczerze przyznam, że w dialogu raz miałem usterkę na łączu i po zgłoszeniu się na infolinię w mgnieniu oka rozwiązano mi problem, natomiast w neostradzie z biura technicznego odezwano się za każdym razem, gdy zgłaszałem się na infolinię dopiero po okresie trzech dni. Dialog nie wymaga posiadania łącza telefonicznego, co jest wygodne dla osób, które nie chcą mieć telefonu stacjonarnego, a chcą mieć szybkiego neta bez radiowego szmelcu, lecz wymagana jest odpowiednia puszka łączeniowa tego abonenta.
 

kiljaden

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
138
Punkty reakcji
0
Neo miałem bardzo długo, ale się nie opłaca, bo w tej samej cenie możesz dostać z sieci kablowej net 20 krotnie szybszy..... patrz np UPC
 

PanGerard

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
27
Punkty reakcji
0
no tak, tylko sieci kablowe mają ograniczony często zasięg i nie docierają do tak szerokiego grona odbiorców jak choćby ta tpsa. Może TP oferuje mniejsze prędkości 6, 10 i 20mb/s ale przynajmniej można być pewnym, że będzie stabilnie działać. Poza tym nie każdy od razy potrzebuje 120mb/s, mi tam 6mb całkowicie wystarczy, no ale to już kwestia indywidualna
 

kiljaden

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
138
Punkty reakcji
0
Możesz tez pomyśleć nad mobilnym. W iplsuie dają teraz dodatkowy limit 100gb w godzinach nocnych, także śmiało można sobie na nim ściągać muzę czy filmy.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Możesz tez pomyśleć nad mobilnym. W iplsuie dają teraz dodatkowy limit 100gb w godzinach nocnych, także śmiało można sobie na nim ściągać muzę czy filmy.
czytaj ze zrozumieniem, autor szuka internetu STACJONARNEGO!!!!
a ty sie schowaj ze swoim internetem mobilnym, co bedzie nosil swojego peceta do parku, pomijajac to ze w polsce internet mobilny jeszcze raczkuje i uzywanie go nadal sprawia podobny ból co wydalenie arbuza w całości

a co do tematu to proponowałbym UPC bo z tego co wiem najlepsza przepustowosc łącza za przystępną cenę. Tylko czy przypadkiem nie trzeba tego brac w pakiecie z telewizja?...
 

cichacz

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
W googlach możesz znalezć szeroką oferte opinii o dostawacach internetu.
http://googleprzyjaciel.pl/opinie_o_dostwacach_internetu
Wujaszek zawsze pomocny.

pozdrawiam
 

kiljaden

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
138
Punkty reakcji
0
Do lagger.
Ze zrozumieniem sam naucz się czytać. Autor czeka na opinie i rady. Nie jest do końca zdecydowany co do wyboru stacjonarny czy mobilny, bo chyba zauważyłeś słowo "RACZEJ" w jego wypowiedzi.
Czy ja kogoś wysyłam do parku z pc? Sam się chowaj. Swój prostacki ton zostaw po drugiej stronie klawiatury.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Radzę się uspokoić i trzymać nerwy na wodzy. ;] Co do pytania o neo, to ja osobiście posiadam 1mb od dłuższego czasu i sprawuje się bardzo dobrze, nie narzekam. Radzę nie wierzyć w stereotyp, że to awaryjny i ogólnie słaby dostawca.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
(biore pod uwage raczej stacjonarny)


hmmmm..... ja nie wiem czy dobrze czytam ale ta sentencja jest dla mnie jednoznaczna
A mój ton nie jest prostacki tylko sarkastyczny, cóż taki nawyk z pracy

wracając do tematu do neostrada teraz trochę odżyła bo wcześniej natężenie użytkowników było sporo i czasami to wszystko szwankowało. Teraz klienci mają większy wybór.
Pomimo to ja bym wybrał dialog bo czytałem że zbiera dobre oceny
 
Do góry