Tłuste włosy

izusiaaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
228
Punkty reakcji
0
Czy znacie jakieś sposoby na tłuste włosy? Nie chodzi mi o szampony i odzywki bo to raczej daje krótkie efekty. Mam na myśli jakaś dietę, albo jakieś tabletki.
 

pawwwel

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
174
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Czy znacie jakieś sposoby na tłuste włosy? Nie chodzi mi o szampony i odzywki bo to raczej daje krótkie efekty. Mam na myśli jakaś dietę, albo jakieś tabletki.



DIETA , TABLETKI PIERSZE SLYSZE :mruga:
Tylko szampon to przetluszczajacych i nawilzajaca odzywka DO SPŁUKIWANIA :eek:k:
 

shkopek

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2010
Posty
293
Punkty reakcji
23
Wiek
30
Myj często włosy,to najważniejsze!

A oto kilka rafd ,które znalazłem na necie :)

Myj włosy zawsze, kiedy będą brudne. Należy oczyszczać je z nadmiaru wydzielanego sebum.
Do mycia głowy wybieraj produkty do włosów szybko przetłuszczających się (czasami zmiana szamponu może być milowym krokiem do polepszenia kondycji włosa). Unikaj produktów zbyt agresywnych, by nie podrażnić gruczołów łojowych. Podczas mycia delikatnie masuj skórę głowy.
Jeżeli plączą Ci się włosy, używaj odżywki. Pamiętaj jednak by wybrać tę, która będzie dla Ciebie odpowiednia, najlepiej o delikatnym działaniu. Nie nanoś jej bezpośrednio na skórę, lecz na same końcówki.
To, że masz szybko przetłuszczające się włosy, wcale nie znaczy, że maseczki nie są dla ciebie. Stosuj maski odświeżające, działające ściągająco na skórę głowy, regulujące wydzielanie łoju i nadające naturalnego blasku. Więcej o maskach: tutaj.
Czesząc włosy rozprowadzasz tłuszcz od skóry włosów po ich końce, dlatego, gdy nie masz czasu ich umyć, unikaj niepotrzebnego rozczesywania.
Olejki: geraniowy, pomarańczowy, olejek z jałowca, eukaliptusowy, lawendowy czy grejpfrutowy, pomogą regulować ilość wydzielanego tłuszczu. Są fantastyczne dla skóry głowy.
Oprócz olejków możesz użyć ziół takich jak rumianek, mięta, nagietek, czy tymianek, które pomogą zbalansować pracę gruczołów łojowych.
Gdy masz długie włosy, lepiej noś je związane. Staraj się by nie przylegały do twarzy, ponieważ dodatkowo możesz zafundować sobie infekcję skórną.
Tłuste włosy nie są przeciwwskazaniem do farbowania, ale najpierw skonsultuj to ze swoim fryzjerem
 

kupidynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
No też nie sądzę, żeby dieta źle wypływała, tzn wiem, że alkohol przetłuszcza ale to w mega nadmiarze :p a z szamponów to Subrina Recept jest dobra.
 
Do góry