Zez u 15-latka

aro1995

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
1
Witam,
ok to po kolei, mam 15 lat noszę okulary od hmm jakiegoś 6 roku życia, w wakacje bardzo często chodziłem bez okularów praktycznie 90% dnia spędzałem bez nich i było wszystko ok ani troche zeza po prostu git majonez lecz po wakacjach w granicach listopada-grudnia zaczął mi się robić zez w prawym oku gdy zdejmuję tylko okulary ogólnie wydaje mi się, że wzrok mi się pogarsza to wygląda mniej więcej tak : http://www.meddean.luc.edu/lumen/Meded/medicine/pulmonar/PD/strabismus1.jpg
I tu nasuwa się moje pytanie, co mógł bym z tym zrobić, czy są na to jakieś ćwiczenia ktore można wykonywać, czy jakieś krople, tabletki czy ch*j wie co ? Bardzo serdecznie prosze o pomoc dostaje już totalnej kur.wi.cy z tym zezem.
Z góry dziękuje za każdą wypowiedź :)
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Chłopaku, jesteś młody, a klniesz jak szewc - opanuj trochę

Ja też miałem zeza, usuwanego go miałem operacyjnie w Otwocku. Operacja polega na tym, że wyciągają oko, naciągają jakieś mięsnie czy coś (teraz nie wiem jakie sa metody, ale ja miałem robione to pare lat temu i tak to wyglądało). Koszt operacji wyniósł mnie 500 zł
 

aro1995

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
1
Chłopaku, jesteś młody, a klniesz jak szewc - opanuj trochę

Ja też miałem zeza, usuwanego go miałem operacyjnie w Otwocku. Operacja polega na tym, że wyciągają oko, naciągają jakieś mięsnie czy coś (teraz nie wiem jakie sa metody, ale ja miałem robione to pare lat temu i tak to wyglądało). Koszt operacji wyniósł mnie 500 zł
No sorry sorry man troszku mnie poniosło z tym klnięciem. Wracając do tematu to jak na razie operacja niestety odpada.
Zapraszam do dalszego udzielania się w temacie :)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
pytasz sie Nas, którzy nie są kompetentni w takich sprawach... idź do okulisty i porozmawiaj konkretnie. poza tym jestes w takim wieku kiedy jeszcze wszystko da sie wyprostować.
 

aro1995

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
1
pytasz sie Nas, którzy nie są kompetentni w takich sprawach... idź do okulisty i porozmawiaj konkretnie. poza tym jestes w takim wieku kiedy jeszcze wszystko da sie wyprostować.
Gdybym mógł to bym poszedł do okulisty, ale nie moge więc nie ide proste nie ?
Zapraszam do dalszego udzielania się w temacie i proszę...piszcie z sensem :)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
miałem zeza w jednym oku, przeszedłem 2 operacje w Krakowie wszystko na fundusz, jedna miałem we wrzesbiu drugą miesiąc temu i zez zniknął ;)
 

shkopek

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2010
Posty
293
Punkty reakcji
23
Wiek
30
szczeże to Ci współczuję :( cholerna sprawa Ile masz lat? Czy po tym kiedy zauważyłeś u siebie zeza zauważyłeś jakąś zmianę widzenia i czy to jest uciążliwe?. Jak operacja to tylko teraz

Teraz pomyślałem,że u mnie z oczami jest wszystko ok i się ucieszyłem,że jestem jaki jestem :)

Obywatelu IMC,a w jakim wieku miałeś operację,bo słyszałem ,że jak już się osiągnie dorosłość to już raczej nie zrobią operacji na zeza,ponieważ mózg już nie "dostroji obrazu ".

Pozdrawiam
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
2 operacje w wieku 17 lat, jak byłęm tam w klinice to lezało sporo osob powyzej 20 roku zycia i tez mieli operowanego zeza tylko ze fundusz za to nie płacił bo placi tylko do 18, u mnie nie wyszłoby za jednym razem bo bym podówjnie widział, teraz jest ok po za tym ze jeszcze z miesiac bede miał czerwone to oko
 

aro1995

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
1
szczeże to Ci współczuję :( cholerna sprawa Ile masz lat? Czy po tym kiedy zauważyłeś u siebie zeza zauważyłeś jakąś zmianę widzenia i czy to jest uciążliwe?. Jak operacja to tylko teraz

Teraz pomyślałem,że u mnie z oczami jest wszystko ok i się ucieszyłem,że jestem jaki jestem :)

Obywatelu IMC,a w jakim wieku miałeś operację,bo słyszałem ,że jak już się osiągnie dorosłość to już raczej nie zrobią operacji na zeza,ponieważ mózg już nie "dostroji obrazu ".

Pozdrawiam
No mam 15 lat, zauważyłem zmianę lekką wręcz minimalnie mi się wzrok pogorszył, ten zez jest uciążliwy i to bardzo jak już wcześniej pisałem.
wznowie pytanie: czy są jakies sposoby, nie wiem ćwiczenia na to aby polepszyć wzrok chociaż w lekkim stopniu ?
Pozdrawiam serdecznie i proszę o dalsze udzielanie się w temacie :)
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Owszem, są. Dobierane przez specjalistę zwanego ortoptystą po konsultacji okulistycznej. Zwykle ortoptysta przyjmuje w specjalistycznych poradniach leczenia zeza. Ćwiczysz częściowo ze specjalistą, częściowo sam według zaleceń, postęp ćwiczeń stale kontrolowany.
Jeżeli nie masz możliwości skonsultowania się z okulistą - twój zez nie będzie prawidłowo leczony. Po prostu. Nie ma czegoś takiego jak "zezix - suplement diety zmniejszający zeza dostępny bez recepty" (w promocji płyta z zestawem ćwiczeń dla każdego oka do wykonywania w domu przy muzyce).
Sorry - ale takie są fakty. Oko to nie biceps i wymaga profesjonalisty. Nie będzie okulisty - nie będzie efektów.
 
K

kinga_sc

Guest
"zezix - suplement diety zmniejszający zeza dostępny bez recepty" (w promocji płyta z zestawem ćwiczeń dla każdego oka do wykonywania w domu przy muzyce).
Padłam.

Wytłumacz co ci przeszkadza w udaniu się do okulisty?
 

Ano0nym0us

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
29
Punkty reakcji
5
Hm, znam jedno ćwiczenie na oko, ale nie jestem pewna czy Ci pomoże nie jestem specjalistką ; P Spróbować możesz.

Więc gdy nosisz te okulary, to na szkło, którym patrzy zdrowe oko nakładasz jakąs nakładkę, papier , cokolwiek by zasłonić widok. Patrząc tylko zezowatym okiem zmuszasz je do pracy, w ten sposób może Ci się hm wyprostować ; P nie wiem jak to określić :)
 

aro1995

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
1
Hm, znam jedno ćwiczenie na oko, ale nie jestem pewna czy Ci pomoże nie jestem specjalistką ; P Spróbować możesz.

Więc gdy nosisz te okulary, to na szkło, którym patrzy zdrowe oko nakładasz jakąs nakładkę, papier , cokolwiek by zasłonić widok. Patrząc tylko zezowatym okiem zmuszasz je do pracy, w ten sposób może Ci się hm wyprostować ; P nie wiem jak to określić :)
Raz kozi śmierć, aczkolwiek może pomoże, jeśli będą efekty to jestem Twoim dłużnikiem aniele :p
P.S Nie zamierzałem się na razie wybierać do okulisty, gdyż pomyślałem, że zamiast wydawać 50 złoty za jedną je.b.a.ną wizytę, lepiej najpierw zapytam się na forum:)
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje :)
 

Boxer19

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
129
Punkty reakcji
4
No, a za "x" lat bedziesz zalowac, ze jednak nie wydales 50zł za "jedną j.e.b.a.n.ą wizytę".
 
K

kinga_sc

Guest
Możesz iść za free z NFZ jak ci szkoda kasy, a eksperymentami można sobie zaszkodzić.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
jeśli dany "eksperyment" nie przyniesie rezultatu

Oczywiście wiesz, że ilość godzin, na jaką w ciągu doby możesz zasłaniać zdrowe oko musi być monitorowana przez lekarza, bo zbyt mała - nie przyniesie efektu a zbyt duża może spowodować osłabienie mięśni zdrowej gałki ocznej i pogorszenie widzenia w "lepszym" oku? Oczywiście wiesz, że zaniedbany zez może spowodować poważne niedowidzenie? Oczywiście wiesz, że w przypadku zeza czasem trzeba co 3-6 miesięcy wymieniać szkła w okularach według zaleceń okulisty? I oczywiście wiesz, że wizyta u okulisty może nie wymagać żadnych nakładów finansowych? A gdzie są twoi rodzice?
 

aro1995

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
1
Oczywiście wiesz, że ilość godzin, na jaką w ciągu doby możesz zasłaniać zdrowe oko musi być monitorowana przez lekarza, bo zbyt mała - nie przyniesie efektu a zbyt duża może spowodować osłabienie mięśni zdrowej gałki ocznej i pogorszenie widzenia w "lepszym" oku? Oczywiście wiesz, że zaniedbany zez może spowodować poważne niedowidzenie? Oczywiście wiesz, że w przypadku zeza czasem trzeba co 3-6 miesięcy wymieniać szkła w okularach według zaleceń okulisty? I oczywiście wiesz, że wizyta u okulisty może nie wymagać żadnych nakładów finansowych? A gdzie są twoi rodzice?
no to ja ide sie wieszać
 
Do góry