Ulubiony System

Ulubiony system:

  • D&D

    Votes: 2 13,3%
  • Zew Cthulu

    Votes: 1 6,7%
  • Warhammer

    Votes: 10 66,7%
  • CyberPunk

    Votes: 0 0,0%
  • Wampir Maskarada

    Votes: 0 0,0%
  • Earthdawna

    Votes: 0 0,0%
  • Inny( jakie?)

    Votes: 2 13,3%

  • Total voters
    15

G.F.-V.

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2005
Posty
190
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
Nowy Chaos...
Jaki system uważacie za najlepszy, a w którym czujecie się najgorzej?
Choć próbowałam grac we wszystkich systemach, to zdecydowanie faworyzuje D&D i Vampire: The Masquerade...mrau...

Więc? :)
 
N

Nazer

Guest
Wampir Maskarada i Mag rządzą, kochane wampirki. Pozatym jeszcze DnD, Warmłotek, Earthdawn. A zupełnie nie trawię Dzikich pól.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Otóż to - podobnie jak Bards zaznaczam D&D bo tylko o nim mam jakieś pojęcie (i podręcznik gracza w domu :) ). Nie ma się co dziwić - Baldury, Icewindy i Torment wyszły w opaciu o kolejne wersje DD'ków, więc nie mogłem zaznaczyć niczego innego :).
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Zaznaczyłam inne bo najbardziej lubie Shadowruna :) Klimat pasuje mi najbardziej :)

Poza tym to jeszcze Warhammera lubie i Monastyr ( Mistrzuje :D )
 
Z

Zerek

Guest
Ciężko mi mówić który system jest najleprzy bo non stop nawalam w warhammera kilka razy grałem w wiedźia jeżeli mam porównać oba systemy to wolę warha system jest prostszy a przez to bardziej dynamiczny... z koleji może się myle ale wiedżmin jest bardziej realistyczny... <ale to tylko moje zdanie >
 

NieustraszonA

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
nio nieee...czemu tak malo glosow na wampira...echhh...no az sie lezka w oczku kreci jak wspomne pamietne sesje...;(
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Ja grałem tylko w "młotka", jak są chętni do grania w obojetnie jaką RPG to pisac w temacie "RPG na ferie"
 

Kami_chan

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Częstochowa
D&D rządzi :D jeszcze Warhammer jest spoko, nie ma tylu tabelek i rzucania...a nie nie lubię Neuroshimy.
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
D&D to śmieć warhammer jest o wiele lepszy .... Ale mi chodzi o warhammera fantasty ale mark of chaos i 40k tez są nie złe

D&D stary
Warhammer nie zbyt
D&D nie zbyt ciekawy na polach bitew
Warhammer na polach bitew wprost przeciwnie niż D&D
 

Pan M.

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeśli się nie mylę D&D to kilka światów i jeden system, a Warhammer jeden świat i jeden system. D&D znam tylko z komputerowych RPG - światy niezłe, ale Młot to co innego mroczny klimat, dobrze osadzony w realiach historycznych, udany system, zresztą to system w który rozegrałem wiele sesji w czasach burzliwej :eek:czko: młodości. Wybieram Warhammer'a! :D
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Eee tam... ta Twoja argumentacja "d&d to śmieć" czy "d&d jest stary a Warhammer nie bardzo" tak mnie rozczuliła że stwierdziłem że nie ma sensu dawać ci kolejnych % :). Już dziś kilka dałem Ameno i chyba starczy? Ja mam ten dział rozwijać a nie wystraszać z niego ludzi :D.

Tak przy okazji (odnośnie wieku D&D oraz Warmłota): wiesz, że pierwsza edycja Warhammera sięga roku... 1986?? To znacznie więcej niż masz lat :p. Jakoś teraz twoja argumentacja nabiera zupełnie innego światła, co? :)

[w kwestii dokładności - pierwsza edycja Dungeons and Dragons to rok .... 1973 :D]
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
o_O II edycja Warhammera opiera się w większości na I. o_O Ale może to kwestia obrazków w podręczniku?
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
A ja najbardziej lubię Changellinga (to chyba też Świat Mroku), nie wiem czy jest wersja polska, my nazywaliśmy to Podrzutek. Nie trawię natomiast Cyberpunka. Kath, szacunek za poczucie humoru BB)
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
W Świecie Mroku z miłą chęcią bym się zanurzył gdyby nie to, że w mojej okolicy nie ma zupełnie nikogo kto być (choćby w marnym stopniu) tą tematyką się interesował. A Cyberpunka nie znam, więc milczę.

Wiecie co mnie najbardziej wkurzyło w D&D ?? Że naprawdę ostro zbierałem, żeby kupić podręczniki do jego 3 edycji, a tu (2 lata po jej wydaniu?) dano do sklepów edycję poprawioną 3,5 :/. Teraz mam książki i .pdf'y na kompie ze ściągniętymi poprawkami do każdej - szalenie niewygodne. Mało tego! W Empiku każdy z 3 core rulebooków kosztuje 90zł :/. I za co ja mam to kupić??
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
W Świecie Mroku z miłą chęcią bym się zanurzył gdyby nie to, że w mojej okolicy nie ma zupełnie nikogo kto być (choćby w marnym stopniu) tą tematyką się interesował.

A twoja okolica to w zasadzie gdzie, zakładając, że nie siedzisz cały czas na K-Paksie?
 
Do góry