Free rpg w konwencji "Spadkobierców"

Status
Zamknięty.

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Przyszedł mi ostatnio pomysł na free rpg (czyli wstęp wolny, brak MG)w konwencji telenoweli/kabaretu "Spadkobiercy". W skrócie, wymyślamy ogólne ramy, każdy wybiera sobie jakąś postać, a potem bawimy się w zabawne sceny i cięte riposty. Zalążki czegoś takiego pojawiały się już na shoutboksie czy w dziale dla modów (np. moje dialogi z Calebem o "życiu w kartonie"). Co sądzicie na ten temat?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jestem za :eek:k: . Ja sam uwielbiam absurdalny humor i widziałbym to coś ala Świat Dysku. Tylko żeby właśnie humor jakiś poziom trzymał, a nie podstawówkowe żarty typu: ale urwał.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Żeby trzymało poziom to czasem przymoderujesz, "to się wytnie" jak mawiał klasyk Smoleń. Okej, to trzeba ustalić konwencję, zebrać ekipę i można zaczynać. Wrzucę link do sygny, żeby zareklamować koncepcję. Jeśli chodzi o realia to byłbym za czymś bardziej klasycznym niż Świat Dysku, bo już sama konwencja satyrycznej improwizacji jest wystarczająco zakręcona, ale zobaczymy co inni powiedzą. Ja bym to widział np. bardziej w realiach przedwojennej Polski albo jeszcze dawniejszych czasów (Dzikie Pola) - wtedy można dodatkowo bawić się staropolszczyzną.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Staropolszczyzną to raczej odstraszysz potencjalnych graczy. Mało kto będzie chciał się z tym bawić. Poza tym pewniej z tego wyjdzie komedia na zasadzie: patrz co napisał! Czyli nie tyle będzie chodziło o humorystyczny sens wypowiedzi, ale o jej formę.

Sam pomysł ciekawy.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
I treść i forma przekazu jest ważna. A mi nie chodziło o to, żeby na siłę używać staropolskiego - jak kto woli, aż tak restrykcyjne, by to nie było. Najważniejsza dobra zabawa. A Ty jesteś za jaką konwencją?
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
To nie jest klimat forum, tylko fantasy :p . Ja tam nic nie wykluczam. Niech się wypowie więcej osób i wtedy zdecydujemy.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
To nie musi być konkretnie to. Chodzi o szeroko rozumianą fantastykę, która jest chyba mimo wszystko "klimatem" tego działu (o to mi chodził). Równie dobrze mogą to być np. "Pijackie przygody orka wojownika i androida naukowca", czy coś takiego.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Dział to RPG, a takie Dzikie Pola to też RPG. Ale trochę odchodzimy od tematu ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
...to równie dobrze może być szlachcic + android + paladyn :mruga:

Sam fakt takiego pomieszania światów jest lekko absurdalny a przez to i śmieszny.

A rozmowa jest na temat bo rozmawiamy o tym o czym chciałeś, czyli jakie mają być realia. Więc ja proponuję w sumie ich brak - mieszanka.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ja chce, ja! :p
Ciekawy pomysł. Będę Bartkiem Stworzem i będę rzeźbił w kamieniu :D
Nie no, żart. Jakby co to zgłaszam się :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W sumie może być misz masz jako parodia różnych stylów. Mi to bez większej różnicy, skoro to ma być tylko na rozluźnienie.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Ja, ja, wybierz mnie...chyba że się boisz :>
Ale ja Cię nie podpuszczam
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Yoggi musi być. Bez Yoggiego to jak ogórki kiszone bez bitej śmietany. Już mam nawet tytuł pierwszego epizodu: "Kto się boi emo-martynki?", + wersja hard fantasy dla Bishopa: "Kto się boi emo-martynki?, rzekł Paladyn". I trzeba wymyślić fajny tytuł dla całej sagi (czyli topicu).

Ale najważniejsze to zdecydować w końcu jaka ma być konwencja i możemy zaczynać. Jak na razie propozycje to: Świat Dysku, fantastyka ogólnie, parodia różnych stylów, Polska szlachecka. Głosujemy, wymyślamy postacie i zaczynamy.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
No dobra, ale jak wszystkim wsio ryba to co? Zakładamy temat i "idziemy na rympał"? Może i tak, bo będziemy się tak czaić tydzień. Tylko tytuł tematu by się przydał. Może "Nieustraszeni pogromcy chomików". Rzucajcie propozycje.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ja bym był za "Internet i jego wybryki" :)
Zakładaj temat Qon, i jedziemy, nie ma co czekać :D
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
yoggi musi być yoggim (inaczej poważna skucha by była)
ja mogę wystąpić jako "ten zielony"
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Dobra, zakładam temat. Sorry, bati, ale mój tytuł mi się bardziej podoba ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry