Studium Masażu czy fizjoterapia(zaoczne)?

leeloo89

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Witam Wszystkich Forumowiczów :)

Mam do Was pytanie. Co według Was jest lepsze? Zależy mi na tym żeby być masażystą i zastanawiam się co lepsze. Iść na studium masażu tak właśnie typowo pod kątem masażu a potem ewentualnie jakieś kursy itd czy wybrać się na studia zaoczne na fizjoterapie? co jest według was bardziej opłacalne? zależy mi na Waszej opini. zachęcam do dyskusji!
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem lepiej iść na fizjoterapię- masz większe pole do poszukiwania pracy, a poza tym zawsze ceni się ludzi, którzy mają lepsze wykształcenie. Nawet w salonach masażu fizjoterapeuci są lepiej widziani niż masażyści. Uno problemo- więcej nauki:( Poczytaj o tym jak zostać fizjoterapeutą
 

glohard

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Mój kumpel studiuje fizjoterapię na AWFie. Ma bardzo dużo nauki, ale myślę, że warto. Jest ciężko. Każdy wybiera to co woli. Myślę, ze po ukończeniu studium również jest możliwość podjęcia pracy jako masażysta. Jeżeli ktoś chce może nawet założyć swój mały własny gabinet i nie jest skazany na kogoś innego.
 

ludzikowa91

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk :)
Studiuję fizjoterapię na AWFie i myślę, że jest to bardziej opłacalne, bo jak juz napisał ktoś wyżej, ma się większe pole manewru w późniejszym poszukiwaniu pracy.
Nauki bardzo dużo, ale da się wszystko pogodzić i mieć życie poza nauką ;)
Ale jak nie lubisz się dużo nauczyć lub nie pasują Ci przedmioty typu biochemia, fizjologia, anatomia, i ogólnie wszystkie te biologiczne bajery w stopniu bardzo rozbudowanym to lepiej idż na studium masażu. Choć po tym, jak mówię- szanse dużo marniejsze, bo rzeczywiście pracodawcy patrzą przychylniej na fizjoterapeutów po studiach, bo zawsze poza masażem mozna im dać jakieś inne obowiązki ;)
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
po co studiować fizjo jak i tak nie dostaniecie wiecej niż 1200 na reke. Technik masażysta czy technik fizjo praktycznie zarabia tyle samo. Wiec warto sie meczyc 5 lat na studiach?? Tak ogólnie rzecz biorąc nie warto iść w kierunku fizjo. Kursy drogie studia czy studium nie należą do lekkiej nauki a i tak nie zarobisz.
 
K

KamilKA01

Guest
No jasne, że warto ja skończyłam taki kurs to nie jest byle co. Uczą zawodu, teoria to jakies 10-20% i przede wszystkim są bieżąco z nowosciami i je od razu wprowadzają. Zrobiłam kurs w ERUDIO na Pomorskiej w Łodzi są różne techniki w zależnośi gdzie będzie się później pracować.
 
B

bajderman

Guest
A ja za kilka dni zaczynam zawodowe szkolenie w new nails.
Wiem, że grupa będzie mała, program szkolenia jest bardzo długi, ale na tym mi zależało - chcę szybko wszystko opanować.
Mam rozpisany plan działania - wiem, że łatwo nie będzie, ale czego się nie robi, dla kwalifikacji!
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
ja mogę polecić bo słyszę dużo pozytywnych opinii o Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu ;)
 
S

szyszana

Guest
hej. Ale jak to jest w tym new nails? Jakiś egzamin na koniec tak? Czytałam na ten temat...
Tylko czy później nie ma np. problemów przy szukaniu pracy? Nie są faworyzowane osoby z wyższym wykształceniem?
 
W

wiki9969

Guest
Nie są. ;) Ja mam technika masażu i za każdym razem słyszę, że potrzebują w przychodniach magistrów fizjoterapii, a fizjoterapeutom z kolei mówią, że oni mają zbyt wysokie wykształcenie. ;) Prawda jest taka, że jak nie masz znajomości to i możesz zapomnieć o pracy w zawodzie. ;)
 
S

szyszana

Guest
Temat jest ciekawy, ale czy potrzebne są do tego studia? Robiłam to przez szkolenia zawodowe w Beauty Lux, później dużo praktyki i bardzo dobrze sobie poradziłam. To nie jest temat, który udoskonalicie w ciągu miesiąca, ale na pewno szkolenia są tutaj lepszym wyborem.
 

Marlona

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Hej.

Moim zdaniem lepiej wybrać Fizjoterapię, podczas studiów zaocznych możesz zrobić również kurs masażu, gdyż zjazdy masz w weekendy. Jeśli tylko pozwalają na to finanse, z powodzeniem możesz pogodzić studia zaoczne z wieloma innymi zajęciami. Fizjoterapia jest bardziej obszerna, daje większe możliwośći. Wielu masażystów, prowadząćych swoje działalności, mają ukończone tylko kursy. Jeśli nie zależy Ci na tytule magistra czy chociażby licencjata, możesz wybrać się do studium, które zazwyczaj trwa 2 lata. Na koniec zdajesz egzamin z teorii jak i praktyki i otrzymujesz dyplom.
Jest to trudna decyzja, ponieważ decydujesz się na coś, co będzie trwało kilka lat, a więć musisz to na spokojnie przemyśleć, rozważyć wszelkie "za" i "przeciw" i dopiero podjąć ostateczną decyzję.

Pozdrawiam
Elka
 
S

szyszana

Guest
Dobry masażysta ma mnóstwo klientów. Kolejna sprawa - to nie jest prosty zawód, do niego trzeba się nadawać, ale potrafiąc się odpowiednio zaangażować, można zarobić na tym całkiem fajne pieniądze, no ale właśnie - najpierw odpowiednie podejście i zaangażowanie.
 
M

martinx

Guest
Jestem zdania,że o wiele lepszym zawodem będzie fizjoterapia... Daje o wiele lepsze możliwości rozwoju. Wprawdzie studia są cięższe oraz trzeba na to przeznaczyć 5 lat ale warto jeśli chcecie się rozwijać. Spoleczeńśtwo się starzeje tak więc tacy specjaliści będą coraz bardzieij poszukiwani...
Polecam zajrzec sobie na stronę:
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/fizjoterapeuta-gabinet-fizjoterapii/

Możecie sobie tam poczytać o tym jak otworzyć swój własny gabinet fizjoterapii... Jakie trzeba mieć nakłady finansowe. Wbrew pozorom nie jest to takie ciężkie jak się wydaje.
Pozdrawiam.
 
S

szyszana

Guest
Raz jeszcze - zobacz sobie program szkolenia w beauty lux. Bez większych problemów powinno ci się udać zdobyć pracę w zawodzie. Nie twierdzę, że sukces od razu osiągniesz. On się pojawi dopiero po czasie, bo te usługi wymagają dopracowania, ale jednak to zdecydowanie najłatwiejsza droga do takiego sukcesu.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Potwierdzam. Robisz normalnie szkolenie zawodowe w Beauty lux i to wam zdecydowanie do pracy w zawodzie wystarczy. Niczego z dnia na dzień nie zrobicie, to wymaga czasu, ale dojście do zawodu w takim trybie jest naprawdę wykonanalne. Po prostu czeka was mnóstwo pracy i tyle.
 
B

Baska1989

Guest
Ale na przykład w Sukces Edukacji maja technika masażystę. Jest to kierunek bezpłatny, tak jak prawie wszystkie u nich. Mają świetnie wyposażone pracownie, co jest dużym ułatwieniem, bo oprócz wiedzy teoretycznej, zdobywasz też wiedzę praktyczną na wysokim poziomie. Chodzę tam na inny kierunek, ale znam osoby, które się tam uczą i bardzo sobie chwalą. Nietrudno znaleźć po tym pracę, niektórzy pracują już w trakcie nauki. Polecam zapoznać się z ich ofertą :)
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
ja również uważam że studium masażu nie jest złym pomysłem... w dwa lata masz zdobyte odpowiednie kwalifikacje, tytuł technika i teoretycznie zawód. Wiadomo, że po szkole musisz zdobyć gdzieś jeszcze doświadczenie bo bez tego ani rusz. ale praktyki np w cosinusie gdzie też jest masaż jest mnóstwo, wiec można się tam wiele nauczyć i wynieść coś wiecej niż tylko papierek.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
beauty lux robi takie szkolenia. Ogólnie masaże to jest temat, który naprawdę do wejścia na wysoki poziom wymaga sporo czasu, ale dzięki zdrowemu podejściu naprawdę cele osiągniecie. Kosmetyczką zostaje się stopniowo, z czasem sytuacja wygląda coraz lepiej, ale ogólnie wszystko jest zdecydowanie do zrobienia. Działajcie.
 
Do góry