Co polecicie z polskiego jazzu?

cake

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
2
Miasto
Zachód
Witam, od razu przyznam, że nie znam się za bardzo na jazzie. Aczkolwiek jakiś czas temu miałem okazję przesłuchać płytę poznańskiego artysty, który tworzy w tzw. undergruondzie :) Bardzo mi się to spodobało, dlatego proszę o podanie nazw polskich zespołów które tworzą ten gatunek muzyki w podziemiu. Wg mnie tacy ludzie wkładają najwięcej ekspresji w muzykę i słuchając ich można to odczuć :) Jeśli ktoś zna takie zespoły to proszę o podanie :)
Pozdrawiam.
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
Polski jazz najlepszy jest - moim zdaniem.
Zespołu ubóstwione przeze mnie:
Skalpel
Pink Freud
Alchemik
Aga Zaryan
Stealpot
Robotobibok
Baaba
Leszek Możdżer
Miłość
Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet

z tym, że to nie jest taki klasyczny jazz ;)
 

out

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
30
Punkty reakcji
1
Bronek Szalański, Jarek Śmietana, Wojciech Pilichowski, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Adam Fulara...
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
kobiece...np we wspomnianym Poznaniu jest pani Halina Zimmermann...śpiewa bardzo spokolne utwory, często słucham przed zaśnieciem. Też z Poznania, zespół Breakimg News...rewelacja. Wokalistką jest dziewczyna...kilka razy byłem na ich koncercie, za każdym razem grali w innym składzie, zawsze rewelacyjnie.
Dla miłośników jazzu mogą też być zespoły SBB i grupy, w których gra Apostolis Anthimos (Anthymos) (Antymos) (ciekawe ile jeszcze pisowni się pojawi?). Część repertuaru SBB to jazz..blues a głównie rock progresywny. Ciekawe jest porównanie jak Apostolis gra w SBB a potem te same utwory z innymi ludźmi.
Tu jest jeden utwór z dawnych czasów
http://www.youtube.com/watch?v=tDaV-KCjZUU
 
Do góry