Fiat Cinquecento na 550 KG? Da sie przerobic ?

Ogon95

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Da sie przerobic fiata cinquecento na sam o masie 550 kg lub inne tzw polskie samochody na kat prawa jazdy b1 ??
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Cinquecento 700 waży 700+, więc ponad 150 kg musisz zrzucić. Ja powiem tak - bardziej się opłaca poczekać 2 lata.

Co musiałbyś ewentualnie zrobić (choć nie wiem czy pomoże). Wywalić wytłumienia, kanapę, koło zapasowe. Założenie alusów też sporo pomoże. Jednak tylko na tym 150 kg nie zrzucisz. Można by też pomyśleć o lżejszych zamiennikach karoserii (lżejszy materiał). Jednak imho się nie opłaci, nie ma co kombinować.
 

Ogon95

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Cinquecento 700 waży 700+, więc ponad 150 kg musisz zrzucić. Ja powiem tak - bardziej się opłaca poczekać 2 lata.

Co musiałbyś ewentualnie zrobić (choć nie wiem czy pomoże). Wywalić wytłumienia, kanapę, koło zapasowe. Założenie alusów też sporo pomoże. Jednak tylko na tym 150 kg nie zrzucisz. Można by też pomyśleć o lżejszych zamiennikach karoserii (lżejszy materiał). Jednak imho się nie opłaci, nie ma co kombinować.
A nie wiesz ktore z tzw "polskich" aut moglbym nwm przerobic lub ktore sa w sprzedazy ? nA b1 Czekam na odp :D
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Już maluch byłby lżejszy, waga mniej więcej tyle co pojemność (650). Odpowiedz sobie jednak na pytanie czy warto pakować w to hajs czy lepiej chwilę poczekać i cieszyć się jazdą bez takich ograniczeń.

edit: jednak maluszek waży 600 kg. Poczytałem trochę na ten temat. Wyposażenie maluszka jest ubogie, nie bardzo jest z czego rezygnować. Tylna kanapa, koło zapasowe - out. Zamiast szkła w drzwiach - poliwęglan. Tylna klapa z tworzywa sztucznego. Z przodu kubełki. Ale nawet te modyfikacje nie odchudzą go do 550 kg.

http://www.b1auto.pl/

Na tej stronce znajdziesz autka którymi możesz jeździć posiadając prawko kategorii b1. Moja rada: daj sobie spokój, poczekaj te 2 lata. Prawko na b1 kosztuje podobnie jak b.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Tabliczki znamionowej nie oszukasz, nie uda Ci się nawet tego zarejestrować.
 
Do góry